4. Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 14.03.2021

Dziś 4. Niedziela Wielkiego Postu – Laetare.

O godz. 18:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środę od 16:00 do 18:00. Wszelkie pilne sprawy kancelaryjne prosimy kierować do nas drogą mailową.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa wielkopostne: – Drogę Krzyżową w piątki: dla dorosłych o godz. 6:00, 9:30 i 18:00; dla dzieci o godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 20:00 (tzw. Droga Krzyżowa dla zabieganych i zapracowanych);Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele: o 18:00 w naszym kościele i o godz. 16:00 w kaplicy sióstr Franciszkanek (w dawnym szpitalu im. Korczaka). Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.

W piątek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W naszej parafii pragniemy przygotować się do niej przez przeżycie Triduum, czyli trzech dni, w czasie których na mszach św. o 9:00 i 18:30 chcemy rozważać wybrane wezwania z Litanii do św. Józefa: w środę: „Opiekun Kościoła”, w czwartek: „Wzór pracujących” i w piątek: „Głowa Najśw. Rodziny”. W tych dniach będziemy transmitować msze św. wieczorne. Serdecznie zapraszamy do wspólnego zgłębiania tajemnic życia Patrona obecnego roku, św. Józefa.

19 marca 2021 roku Kościół obchodzi piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia o pięknie i radości miłości w rodzinie. Tego dnia Papież Franciszek zainauguruje Rok Rodziny „Amoris Laetitia„, który zakończy się 26 czerwca 2022 roku podczas Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym.

Kuria Metropolitalna Wrocławska INFORMUJE, że w piątek 19 marca br., o godz. 11.00, zostanie w katedrze wrocławskiej odprawiona ku czci św. Józefa Msza św. z okazji patronalnego święta Metropolity Wrocławskiego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego oraz z okazji 5 rocznicy święceń biskupich Księdza Biskupa Jacka Kicińskiego.

Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2021/2022 do nieodpłatnej publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, publicznego Liceum Salezjańskiego, Technikum Salezjańskiego w kierunkach elektronik i mechanik dla przemysłu lotniczego oraz zaprasza na Otwarte Drzwi Online w sobotę 20 marca. Bliższe informacje na stronie www.salez-wroc.pl.

W Wielkim Poście TRANSMITUJEMY mszę św. niedzielną o g. 12:00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 18:00, a także w piątki – Drogę Krzyżową o g. 18:00 i bezpośrednio po niej mszę św.

Na furcie możemy nabyć świece Caritas, tzw. „paschaliki”, a także prasę katolicką.

Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych dotyczących stanu epidemii.

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Pan niech obdarzy Was pokojem.

Intencja modlitewna na marzec: Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.