3 Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020

Drodzy Parafianie i Goście,

mając na uwadze wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz zaleceniami naszego Metropolity Abpa Józefa Kupnego, podejmujemy decyzję by wszystkie msze św. w naszym kościele w dniu jutrzejszym (15.03.br.) zostały odprawione przy udziale maksymalnie 50 wiernych. Msze św. będą recytowane. Będzie można również uczestniczyć w nich na zewnątrz kościoła (są głośniki!) – max 50 osób w grupie.  

Nigdy jako proboszcz nie myślałem, że będę zmuszony zachęcać moich Parafian by zostali w domu, ale tym razem czynię to z pełną odpowiedzialnością i troską o Was. Sytuacja jest poważna!

„Osobom w podeszłym wieku; osobom z objawami infekcji (np. kaszlu, kataru, podwyższonej temperatury, itp.); dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę; osobom, które czują obawę przed zarażeniem” została udzielona dyspensa od obowiązku uczestniczenia we mszy św. niedzielnej i świątecznej do dnia 29 marca br., a to znaczy, że nie będąc na mszy św. nie popełniamy grzechu.

Gorąco zachęcamy do łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez radiowe, telewizyjne czy internetowe transmisje mszy św. Zachęcamy wszystkich do łączenia się w domach we wspólnej modlitwie: o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i o godz. 20.30 odmawiając jedną dziesiątkę różańca i Apel Jasnogórski.

Odwołujemy nabożeństwo Gorzkich Żali w kaplicy sióstr i w naszym kościele.

W tym tygodniu odwołujemy wszystkie spotkania grup parafialnych. Również planowane ostatnie spotkanie nauk dla narzeczonych.

Msze św. w tygodniu będą odprawiane wg planu – 6.30, 9.00 i 18.30.

Wszystkie sprawy związane z Kancelarią Parafialną i inne sprawy nie mogące czekać, można załatwiać telefonicznie lub mailowo – numery i adresy podane są na naszej stronie internetowej.  

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, dlatego są to informacje i ogłoszenia tylko na najbliższe dni. Kolejne będą się pojawiały na stronie internetowej i na Facebooku.

Bardzo prosimy Was o zrozumienie powagi sytuacji i dostosowanie się do tych wytycznych, szczególnie prosimy o zrozumienie ograniczeń związanych z obecnością na mszy św.

Z braterskim pozdrowieniem i pamięcią modlitewną – Franciszkanie.

Uwaga! Bardzo prosimy przekazać powyższe informacje naszym seniorom!