28 Niedziela Zwykła – 14.10.2012 – XII Dzień Papieski

28 Niedziela Zwykła – 14.10.2012 – XII Dzień Papieski

10.30 – suma parafialna: inauguracja Roku Wiary.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
14.30 – Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.
18.30 – nabożeństwo różańcowe.

Poniedziałek – 15.10.2012
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

18.00 – nabożeństwo różańcowe
18.30 – Dzień Dziecka Utraconego – zapraszamy na Mszę św. w tej intencji

Wtorek – 16.10.2012  

Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki archidiecezji wrocławskiej
i naszej Prowincji Zakonnej

18.00 – nabożeństwo różańcowe
18.30 – uroczysta msza św. ku czci św. Jadwigi z intencjami zbiorowymi
19.30 – Krąg Biblijny dla młodzieży
20.00 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi

Środa – 17.10.2012
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

18.00 – nabożeństwo różańcowe

Czwartek – 18.10.2012  Święto św. Łukasza Ewangelisty

17.00 – zbiórka ministrantów.
17.30 – zbiórka lektorów.
18.00 – nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Msza św., a po niej modlitwa uwielbienia prowadzona przez parafialną wspólnotę charyzmatyczną.

Piątek – 19.10.2012

6.00 – Droga Krzyżowa
15.00 – Msza św. dla wspólnoty Miłosierdzia Bożego
18.00 – Nabożeństwo różańcowe
19.15 – Msza św. dla młodzieży, następnie spotkanie fraterni młodzieżowej San Damiano (przeznaczona dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej)

Sobota – 20.10.2012  Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

9.45 – spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio (Dom katechetyczny)
10.00 – spotkanie dla kandydatów na ministrantów (fraternia)
18.00 – nabożeństwo różańcowe

29 Niedziela Zwykła – 21.10.2012 – Niedziela Misyjna

10.30 – suma parafialna
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci, a bezpośrednio po niej drugie spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej (Dom katechetyczny).
15.30 – Msza św. dla Franciszkańskiej Wspólnoty Rodzin (w kaplicy nad zakrystią).
18.30 – nabożeństwo różańcowe.

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

W miniony czwartek w Kościele powszechnym został zainaugurowany przez papieża Benedykta XVI Rok Wiary. Również w naszej parafii, w łączności z Ojcem Świętym i naszym Metropolitą J.E. ks. abp. Marianem Gołębiewskim, miała miejsce taka inauguracja. Zachęcamy Was wszystkich to głębszej refleksji nad swoją wiarą: jej jakością, głębią i jej owocami. Niech dobry Bóg przymnoży nam wiary.
 
Dziś w Kościele Polskim obchodzimy XII Dzień Papieski, pod hasłem: Jan Paweł II – Papież Rodziny. Przed kościołem specjalna zbiórka organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane środki są przeznaczone na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.
 
Dzisiejsza kolekta jest tzw. kolektą inwestycyjną, przeznaczoną na bruk wokół naszego kościoła. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 
Przez cały październik zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę o 18.30. Dzieci po nabożeństwach otrzymują specjalne obrazki.
 
W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy serdecznie na różaniec w tej intencji, następnie na Mszę św., a potem na spotkanie w Domu katechetycznym. Prosimy o przyniesienie ze sobą znicza. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
 
We wtorek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki archidiecezji oraz naszej prowincji zakonnej. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 
W tym tygodniu spotkania katechumenatu będą odbywały się wg planu: rok II w poniedziałek o godz. 19.15, rok I w środę i piątek o 19.15.
 
W piątek – o godz. 19.15 – serdecznie zapraszamy młodzież na swoją mszę św., a potem na spotkanie fraterni młodzieżowej San Damiano.
 
W sobotę o godz. 9.45 spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio, która jest przeznaczona dla dzieci ze szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy.
 
Dziś obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, tzw. Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy z wdzięcznością w naszych modlitwach o tych, którzy nas uczyli, przekazywali wiedzę, treści wiary, którzy pomagali nam wzrastać. Pamiętajmy również o tych, którzy czynią to dzisiaj, by nie zabrakło im sił, Bożych darów i ludzkiej życzliwości.
 
Zapraszamy chłopców, którzy są już po Pierwszej Komunii Świętej, do grona ministrantów. Spotkanie dla kandydatów w sobotę o godz. 10.00 we fraterni (gromadzimy się przy zakrystii).
 
Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „Antoni” zaprasza na cykl spotkań związanych z tematem kobiecości i męskości. Zaproszenie jest kierowane do studentów chcących wybrać się w podróż w głąb siebie, by odkryć co to znaczy, że jestem kobietą lub mężczyzną. Rozpoczęcie cyklu „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” (Rdz 1,27) we wtorek 16 X Mszą św. w kaplicy klasztornej o godz. 19.00.
 
Organizujemy wraz z parafią św. Alberta Wielkiego (Sołtysowice) jednodniową autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Częstochowie na Jasnej Górze i w Gidlach. Wyjazd 27 Października, w sobotę, o godz. 7.15, powrót ok. godz. 21.00. W programie Msza św. na Jasnej Górze, Droga krzyżowa na jasnogórskich wałach oraz zwiedzanie i modlitwa różańcowa w sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Gidlach. Koszt 45 zł. Zapisy na furcie.
 
Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. Z tej okazji zapraszamy do kawiarenki na okolicznościową Wystawę Misyjną przedstawiającą trud pracy naszych franciszkańskich misjonarzy. Będzie można obejrzeć filmy, zdjęcia, eksponaty, rzeczy codziennego użytku, zadawać pytania, przymierzyć stroje oraz zakupić kalendarze misyjne na 2013 r., różańce, książki lub inne materiały o tematyce misyjnej, a także złożyć ofiarę na rzecz misji.
 
Od dziś do końca listopada możemy już zamawiać na furcie msze św. jubileuszowe na przyszły rok. Pozostałe msze św. od początku grudnia.
 
Na ławkach i w przedsionkach kościoła znajdują się kartki na wypominki. Bardzo prosimy o czytelne i staranne wypisywanie wypominek.
 
Termin kursu przygotowującego do Sakramentu Bierzmowania dla osób dorosłych, które z różnych względów nie przyjęły go wcześniej, będzie podany do wiadomości w najbliższym czasie.
 
Najbliższy cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych rozpocznie się u nas w czwartek 8 listopada br.
 
W imieniu młodzieży oraz opiekunów ze świetlicy „Tobiaszki” zapraszamy seniorów z naszej parafii do zaangażowania się w integrację społeczności dzielnicy Karłowice. Będą Państwo mieli okazję zaprezentować swoje pasje oraz umiejętności młodszym pokoleniom. Prosimy o pomoc w przeprowadzeniu warsztatów plastycznych, kulinarnych, robótek ręcznych i wielu innych. Można udać się do nas po różańcu oraz wieczornej Mszy świętej. Liczymy na Państwa przybycie.

Internetowa strona parafialna: www.antoni.w-w.pl