27 Niedziela Zwykła – 02.10.2022

Dziś 27 Niedziela Zwykła. O godz. 18:00 Godzina Święta połączona z nabożeństwem różańcowym. W naszej parafii świętujemy zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci św. Franciszka z Asyżu.

Tradycyjne już błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów odbędzie się na placu przed kościołem o godz. 14:45.

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele o 18:30. W kaplicy sióstr franciszkanek nabożeństwa różańcowe będą odprawiane od 5 października o godz. 18:30.

W poniedziałek po mszy św. wieczornej zapraszamy na franciszkańskie nabożeństwo Transitus. Prosimy, aby przynieść ze sobą świece z okapnikami.

We wtorek przypada Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu. Wieczorem o 18:30 zapraszamy wszystkich czcicieli Świętego Biedaczyny z Asyżu na uroczystą Mszę św.

Kolejna Katecheza dorosłych odbędzie się w środę po mszy św. wieczornej. Temat: Filary duchowości franciszkańskiej. Katechezę poprowadzi o. Fabian, proboszcz.

W czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy na wykład na temat: Historia franciszkanów we Wrocławiu. Wykład wygłosi o. Jozafat, gwardian.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w intencji powołań o godz. 17:30, a w piątek zapraszamy dzieci na godz. 17:00 na swoją mszę św. pierwszopiątkową, przed którą będzie okazja do spowiedzi.

W tym tygodniu odbędą się domowe odwiedziny chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych na furcie.

W piątek o godz. 19:15 odbędzie się koncert kameralny w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki „Pax et bonum per musicam”.

Uroczysta Msza św. dziękczynna za 125 lat obecności franciszkanów na Karłowicach zostanie odprawiona w sobotę o godz. 16:00. Przewodniczyć będzie nasz Minister Prowincjalny o. Alard Maliszewski, a kazanie wygłosi o. Wacław Chomik, były prowincjał. Następnie udamy się na cmentarz, aby się pomodlić za zmarłych fundatorów, dobrodziejów i braci franciszkanów związanych z klasztorem na Karłowicach. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

Dzisiaj o godz. 20:10 w kościele msza św. inaugurująca rok akademicki w Franciszkańskim Duszpasterstwie Akademickim „Antoni”. Msze św. dla studentów w niedziele o godz. 20:10 będą sprawowane do końca czerwca.

Fundacja PAX ET BONUM zaprasza na XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki „Pax et bonum per musicam” w dniach 7-9. października. Szczegóły festiwalu podane są na plakatach. Na koncerty jest wstęp wolny.

W przedsionkach kościoła znajdują się tygodniki religijne Niedzielę, Gościa Niedzielnego i miesięcznik Nowe Życie, a także tygodniki dla dzieci. Ofiarę za gazety prosimy wrzucać do skarbony.

Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 14:30.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.

 

Papieskie intencje modlitewne – październik 2022

Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.