25 Niedziela Zwykła – 21.09.2014

antoniDrodzy Parafianie             
„Kolejno najmowani robotnicy pracowali od coraz późniejszych godzin, jednak dostali tę samą nagrodę. Jezus opowiedział tę przypowieść prawdopodobnie pod koniec swej działalności, kiedy stało się jasne, że wybrany naród zostanie wzbogacony o pogan, a nawet ostatnich grzeszników. Widział zgorszenie swych rodaków, gdy otaczał się ludźmi dotychczas żyjącymi z dala od Tory: celnikami, grzesznikami. Ostatni stali się pierwszymi w Jego sercu. Czy to jest niesprawiedliwe, że nawróceni dostają nagrodę nieba podobnie jak wiernie trzymający się religijnego stylu przez całe życie? Szemranie jest oznaką przeceniania siebie. Nawrócenie to jedyny rodzaj zajmowania się sobą, który nie jest samolubstwem. (…) Tymczasem Jezus mówi, że nawet ci, którzy przez większość życia nie zajmowali się Bogiem ani troską o własne życie i dość późno sięgnęli do słów Bożych, dostaną swoją nagrodę. Zwróćmy na to uwagę, że właściciel winnicy najął wszystkich robotników. Na początku wszyscy byli bezczynni! Na początku każdy z nas nie zajmuje się troskliwie swoim zbawieniem. To jest tajemnicza wola Boga, że każdy z ludzi, w zupełnie innym momencie, jest przekonywany do nawrócenia, które zostało przedstawione jako praca w winnicy…” Augustyn Pelanowski OSPPE
…obyśmy zawsze byli gorliwi, jak świeżo nawrócony człowiek; oby nas nie ogarnęło lenistwo duchowe jak kogoś, kto już jest przekonany, że mu się wszystko należy, również niebo…
 

25 Niedziela Zwykła – 21.09.2014

10.30 – Msza św. dziękczynna za urodzaje i owoce pracy rąk ludzkich (dożynki).
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
15.30 – Msza św. dla wspólnoty rodzin (kaplica).
18.30 – Nieszpory.  

Poniedziałek – 22.09.2014

17.00 – spotkanie Róż Różańcowych (dom parafialny).
18.30 – Msza św.
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom parafialny).

Wtorek – 23.09.2014

Wspomnienie św. Pio z Pietralciny, prezbitera

18.00 – Nabożeństwo do św. Antoniego.
18.30 – Msza św., a po mszy adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do 21.00.
19.15 – Młodzieżowy Krąg biblijny (fraternia).

Środa – 24.09.2014

9.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, po mszy spotkanie.
18.30 – Msza św.

Czwartek – 25.09.2014

Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

18.30 – Msza św.
19.30 – Koncert kameralnej Orkiestry Leopoldinum NFM (w kościele).
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom parafialny).
19.15 – Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.

Piątek – 26.09.2014                          

6.00 – Droga Krzyżowa.
18.30 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Sobota – 27.09.2014

Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP
9.00 – Msza św.
9.45 – Fraternia dziecięca.
10.00 – Spotkanie dla ministrantów i lektorów.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św.

26 Niedziela Zwykła – 28.09.2014

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
13.30 – Msza św. z udzieleniem chrztu św. małym dzieciom.
15.00 – Pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – I i II roku (w kaplica).
18.30 – Nieszpory
19.00 – Msza św. o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś 25 Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 Nieszpory.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna wg planu.
 • We wtorek o 18.00 nabożeństwo do św. Antoniego, a po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.
 • We wtorek o 19.15 w salce nad kaplicą Krąg biblijny dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich.
 • W poniedziałek i czwartek o godz. 19.15 nauki przedślubne w domu parafialnym.

 

 • img_5330aW ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki „Pax et bonum per musicam” wystąpi z koncertem kameralnym Orkiestra Leopoldinum Narodowego Forum Muzyki w czwartek o 19.30. Wstęp wolny. Program festiwalu jest na plakatach i ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła. W imieniu fundacji PAX ET BONUM serdecznie zapraszamy.

 

 • IMGP1491W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii s. Tatianę Ugaynovą [Ugajnową], Adoratorkę Krwi Chrystusa, która podzieli się z nami doświadczeniem pracy na Syberii. Pracuje ona w parafii pw. Narodzenia NMP w Aczyńsku (Krasnojarski Kraj), w Diecezji Irkuckiej. Misją sióstr jest ewangelizacja. Siostry katechizują i prowadzą zajęcia wychowawcze z dziećmi, w większości z rodzin rozbitych i patologicznych, katechizują dorosłych, w czasie zimy gotują i wydają ciepłe posiłki dla bezdomnych. Po mszach św. będzie można materialnie wspomóc pracę sióstr.

 

 • Pierwsze spotkanie dla bierzmowanych I i II roku w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy nad zakrystią.
 • Ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny zaprasza mieszkańców Wrocławia do udziału w procesji z relikwiami św. Stanisława biskupa i męczennika oraz św. Doroty, dziewicy i męczennicy, która wyruszy dziś, 21.09.2014 o godz. 16.00 z Bazyliki pw. Św. Elżbiety i przejdzie przez rynek do kościoła pw. ŚŚ. Stanisława, Wacława i Doroty, gdzie będzie przewodniczył Mszy Świętej dziękczynnej za opiekę Bożą nad stolicą Dolnego Śląska i nad całą Archidiecezją Wrocławską.

 

 • pokój-nauczycielskiWychodząc naprzeciw młodzieży powstał projekt „Wspólny Mianownik”. Jest to inicjatywa trzech raperów, którzy wspólnie występują, jako Pokój Nauczycielski (w składzie: ks. Jakub Bartczak, Tau i Bęsiu). Jak głosi clip promocyjny, projekt ma na celu „zbawić, bawić, ewangelizować”. Podczas imprezy młodzi ludzie mają okazję wziąć udział w turnieju streetball (koszykówki), wysłuchać koncertu i świadectw raperów, którzy pojawią się na scenie. Wspólny Mianownik odbył się już w wielu miastach całej Polski, a już 28 września zawita do Wrocławia, do naszej parafii. Nasza miejscowa edycja wzbogacona jest również o inne – niemuzyczne elementy kultury hiphopowej, czyli pokaz graffiti oraz breakdance. Podczas całego eventu, który jest całkowicie darmowy, młodzież będzie miała okazję zjeść coś z grilla i porozmawiać z księżmi. Szczegółowe informacje na plakatach. Gorąco zapraszamy.

 

 • Ośrodek Studiów Franciszkańskich na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na studia podyplomowe z franciszkanizmu. Dwuletni program studiów daje możliwość bliższego zapoznania się z osobą św. Franciszka z Asyżu oraz jego duchowością. Studia te pomagają też odkrywać, jak dzisiaj praktykować franciszkańskie wartości, jak dbać o relacje z innymi i jak pogłębić swoją relację z Bogiem. Zapisy trwają do 30 września. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej: studia.isf.edu.pl.
 • Poradnia Rodzinna Antoni zaprasza na bezpłatny warsztat dla rodziców „Co zamiast klapsa?”, który odbędzie się w sobotę 18 października 2014 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń i na stronie Poradni: www.rodzina.wroclaw.pl.
 • Dortmundzko-Wrocławska Fundacja im. św. Jadwigi organizuje jak co roku przy naszej parafii kurs językaniemieckiego. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne 2 października (czwartek) o godz. 18.30 w domu parafialnym.
 • Pomoc dla rodzin i przyjaciół alkoholików. Grupa Al-Anon Źródło spotyka się w sali nr 4 Domu Parafialnego w każdy piątek o godz.18. W ostatni piątek miesiąca spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

 

 • pobraneZadziwiające są drogi Boże! Gdy 18 lat temu s. Rosa, s. Elke i s. Ana zaczynały swoją przygodę na Karłowicach, nie znając języka, miejsca, kultury, mentalności…, nie wiedziały dokąd ich ta droga poprowadzi. Przyjechały z Hiszpanii i Niemiec, by jako Siostry Kapucynki Tercjarki os Świętej Rodziny „być, kochać i dzielić się” wiarą, radością, która płynie ze służby, z bycia siostrami dla wszystkiego i wszystkich i życia Ewangelią, po prostu na wzór Św. Franciszka…  Dziś, czyli po 18 latach, nadal „jesteśmy, kochamy i dzielimy się” sobą w hospicjum, w szkole, wśród starszych, dzieci, młodzieży i rodzin. Hiszpanki, Niemka, Polki… siostry! Kontynuujemy naszą drogę, wciąż szukamy i odkrywamy na nowo, co znaczy iść za Jezusem, jak Klara i Franciszek. Te nasze pielgrzymowanie byłoby o wiele trudniejsze, gdyby nie Wy, drodzy Przyjaciele i gdyby nie życzliwość naszych Braci Franciszkanów. Wszyscy jesteśmy narzędziami Bożej miłością wobec siebie nawzajem. Bóg zapłać wszystkim za wszystko i niech Pan obdarzy nas swoim pokojem. We wtorek, 23 września, na Mszy Świętej o 18:30 pragniemy Bogu dziękować za Was i z Wami za wspólnie przebytą drogę. Siostry Kapucynki Tercjarki.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnego

przeżycia rozpoczynającego się tygodnia.

Niech dobry Bóg Wam błogosławi.