23 Niedziela Zwykła – 07.09.2014

antoniDrodzy Parafianie            
Tematem dzisiejszych czytań jest miłość bliźniego, ale także przestroga przed zejściem z właściwej drogi, drogi bez grzechu. Izajasz wręcz ostrzega nas, iż jeśli występni (grzeszący) nie zejdą z drogi grzechu, to nie będzie w nich życia. Naszym zadaniem jest takich ludzi przestrzegać i upominać. To ciężkie zadanie, ponieważ w dzisiejszych czasach, trudno być tym upominającym. Łatwiej nam przekazać upomnienie naszym dzieciom, trudniej pozostałym krewnym, natomiast już upominanie kogoś poza rodziną raczej nie wchodzi w grę. (…) Kłótnie i spory należą do codzienności niejednej rodziny, rodzeństwa czy bliskich. Jednoznacznie możemy stwierdzić, że pierwszy krok powinien zawsze należeć do nas, nawet, jeśli wina jest po stronie drugiej osoby. Trzeba się przezwyciężać, zdobywać na odwagę, nie licząc zysków ani strat. Zdarza się, że krytykujemy innych bez uzasadnionej przyczyny. A po co? Lepiej mimo wszystko kierować się wskazaniami Chrystusa dotyczącymi upomnienia braterskiego „Gdy brat twój zgrzeszy, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata.” (Mt 18,15-16). Piotr Blachowski

Prośmy zatem z pokorą Boga, abyśmy w naszych kontaktach międzyludzkich zawsze kierowali się miłością…

 
                23 Niedziela Zwykła – 07.09.2014

08.00 – Spotkanie dla Róż Różańcowych
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
18.00 – Godzina Święta.  

                Poniedziałek – 08.09.2014
Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny

9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św. imieninowa w int. o. Prowincjała Alana,
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom katechetyczny).

                Wtorek – 09.09.2014
Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce

9.00 – Msza św.
18.00 – Nabożeństwo do św. Antoniego.
18.30 – Msza św., a po mszy adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do 21.00.
19.15 – Młodzieżowy Krąg biblijny (fraternia)

                Środa – 10.09.2014

9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.

                Czwartek – 11.09.2014

9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św., po modlitwa uwielbienie parafialnej wspólnoty charyzmatycznej.
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom katechetyczny)

                Piątek – 12.09.2014                          

6.00 – Droga Krzyżowa.
9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.
19.15 – Msza św. dla młodzieży a następnie spotkanie (fraternia)

                Sobota – 13.09.2014
Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła

5.00 – wyjazd autokarowy na Górę św. Anny
8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP
9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św., a po niej Nabożeństwo Fatimskie z procesją.

Niedziela – 14.09.2014 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
15.00 – Kalwaria Karłowicka – rozpoczęcie przed kościołem.
18.30 – Nieszpory.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 

 • Dziś 23 Niedziela Zwykła. O godz. 18.00 Godzina Święta.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna normalnie, wg planu.
 • We wtorek o 18.00 nabożeństwo do św. Antoniego, a po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.

 

 • We wtorek o 19.15 w salce nad kaplicą Krąg biblijny dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną i ze szkół średnich.
 • W poniedziałek i czwartek o godz. 19.15 nauki przedślubne w domu parafialnym.
 • W piątek o 19.15 msza św. dla młodzieży w kaplicy nad zakrystią, a następnie spotkanie.
 • W sobotę o 5.00 rano wyjazd na Górę św. Anny na Obchody Kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.
 • Zbiórka dla Ministrantów i Lektorów w sobotę o godz. 10.00
 • W sobotę również zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją, które rozpoczniemy po mszy św. wieczornej. W związku z tym nie będzie nabożeństwa o 18.00.
 • W niedzielę 14.09. po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – zapraszamy rodziców młodzieży I i II roku. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym.
 • W przyszłą niedzielę również odbędzie się droga krzyżowa trasą Kalwarii Karłowickiej. Chcemy ją odprawić w int. mordowanych i prześladowanych chrześcijan. Początek przed kościołem o godz. 15.00.

 

 • komuniaPierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do I Komunii św. w 2015 roku odbędzie się w niedzielę 5. października po mszy św. o godz. 12.00 w Domu Parafialnym. Jednocześnie informujemy, że w tym roku szkolnym I Komunia odbędzie się w jednym terminie dla wszystkich zgłoszonych dzieci – w niedzielę 10. maja 2015 roku. Dzieci można zgłaszać u pań katechetek w szkołach podstawowych nr 20 i 83, a także w kancelarii parafialnej do końca września.

 

 • Przyjmujemy zapisy na ministrantów, chłopców po I Komunii św. Pierwsze spotkanie wraz z rodzicami kandydatów w niedzielę 05.10. po mszy św. o godz. 12.00.

 

 • Informujemy, że w przyszłą niedzielę nie będzie jeszcze mszy św. z udziałem Wspólnoty Muminkii rodzin osób niepełnosprawnych. Serdecznie zapraszamy na taką mszę w drugą niedzielę października.
 • Sobotnie spotkania fraterni dziecięcej rozpoczną się 20.09.2014 roku o godz. 9.45.

 

 • Poradnia Rodzinna Antoni zaprasza na bezpłatny warsztat dla rodziców „Co zamiast klapsa?”, który odbędzie się w sobotę 18 października 2014 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń i na stronie Poradni: www.rodzina.wroclaw.pl. Treść ogłoszeń jest również dostępna na naszej stronie internetowej.
 • Dziś przed kościałem zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną. Za tydzień taca inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać.
 • Informujemy, że za dwa tygodnie – 21.09. – na sumie o 10.30 będzie uroczyste podziękowanie za tegoroczne zbiory, za owoce ziemi i pracy rąk ludzkich, tzw. dożynki.
 • Franciszkański Komisariat Ziemi Świętej organizuje 8-dniową pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Ziemi Świętej. Termin: 7-14 lutego 2015 roku. Szczegóły o. Jozafat, gwardian.
 • Fundacja Tobiaszki poszukuje” DROŻDŻOWEGO SPONSORA”- pragniemy zaprosić chętnych do zasponsorowania bułek drożdżowych dla dzieci uczęszczających na świetlicę. Korzyści jakie płyną z przywileju „DROŻDŻOWEGO SPONSORA” to: dobry uczynek, satysfakcja z działania na rzecz innych, wdzięczność dzieci. Więcej informacji u brata Rafała.
 • Po wakacyjnej przerwie Fundacja Tobiaszki wznawia działalność świetlicy środowiskowej Tobiaszki oraz klubu seniora „Nazaret”. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 roku życia na zajęcia świetlicy środowiskowej oraz osoby w wieku 60+ na zajęcia klubu seniora. Zajęcia rozpoczęły się już 2 września. Więcej informacji w gablotce przy pomieszczeniach fundacji oraz na stronie internetowej fundacji www.tobiaszki.pl

 
 
Drodzy Parafianie i Goście
 Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, za wasze modlitwy i ofiary. Dzięki nim mogło się dziać wiele dobra. Dziękujemy za wspólne inicjatywy wakacyjne, za pomoc w organizowaniu wyjazdów, np.. Pielgrzymki na Jasną Górę, obozu Muminkowego, wyjazdy Tobiaszków, Święta Młodzieży na Górze św. Anny,… Dziękujemy za poświęcenie swojego czasu, talentów w ramach różnych wolontariatów. Dziękujemy za kartki nadesłane z wakacyjnych wędrówek.

W nowym roku szkolnym i katechetycznym liczymy nadal na Waszą pomoc i współpracę. Zachęcamy również niezdecydowanych do włączenia się do wspólnego dzieła na chwałę Boga i ludzi, którym jest parafia.
Szczególnie zachęcamy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a także młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, do włączenia się w trud towarzyszenia i wspierania tychże przygotowań.
Niech Bóg nam błogosławi we wszystkich poczynaniach.

                                                                                              o. Fabian, proboszcz
 
 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnego

przeżycia rozpoczynającego się tygodnia.

Niech dobry Bóg Wam błogosławi.