23 Niedziela Zwykła – 10.09.2017

 Drodzy Parafianie  i Goście
 „Jednym z najczęściej spotykanych grzechów jest obmowa. W pociągu i autobusie, w pracy i w kolejce przed sklepem, przy stole i w drodze do kościoła – tematem numer jeden są ludzkie słabości, błędy i grzechy. Szczególnie bolesne jest obmawianie w gronie rodzinnym lub przyjaciół. Smutne zaś jest to, że gotowych do obmawiania można liczyć w milionach, a jak trzeba kogoś upomnieć, to nie ma chętnych, ani jednego.
Jezus nigdy nikogo nie obmawiał. Jeśli zabierał głos na temat cudzych wad, czynił to zawsze w formie upomnienia. Uczniów swoich pouczył, i to bardzo dokładnie, jak ma wyglądać braterskie upomnienie. (…) Upomnienie, chociaż ma miejsce rzadko, nie należy do rozmów przyjemnych. Kosztuje wiele. Można się narazić. Można stracić przyjaciela. Wiele słabości drugiego człowieka trzeba cierpliwie znosić. Tylko wtedy, gdy w grę wchodzą wielkie wartości, należy sięgać po upomnienie. Wiele zależy od formy. Trzeba to uczynić tak, by upominany odkrył naszą autentyczną troskę o jego dobro. Jeśli nawet podczas samego upominania zareaguje zdenerwowaniem, to z perspektywy czasu odkryje, że nasze ostrzeżenie było uzasadnione i będzie za nie wdzięczny…” Ks. Edward Staniek 
… Trzeba nam ucząc się od Jezusa, upominać brata, ale nie upokarzać, nie obmawiać …
 

23 Niedziela Zwykła  – 10.09.2017
10.30 – Suma
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi – uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego.
14.30 – Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.
18.30 – Nieszpory. 
Poniedziałek – 11.09.2017
  9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.
Wtorek – 12.09.2017
  9.00 – Msza św..
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św., a po nim adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
Środa – 13.09.2017
Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.
– po mszy św. kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją.
Czwartek – 14.09.2017
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św., a po niej modlitwa uwielbienia.
Piątek – 15.09.2017
Wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.
  6.00 – Droga Krzyżowa.
  9.00 – Msza św.
15.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Miłosierdzia.
18.30 – Msza św.
19.15 – Spotkanie fraterni młodzieżowej San Damiano.
Sobota – 16.009.2017
Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. 
  8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  9.00 – Msza św.
  9.45 – Spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio.
10.00 –Spotkanie ministrantów.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.   
18.30 – Msza św.
24 Niedziela Zwykła  – 17.09.2017
10.30 – Suma
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
15.00 – Msza św. dla Wspólnoty Małżeństw – kaplica.
18.30 – Nieszpory. 

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś 23 Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 Nieszpory.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna normalnie czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00 a także we wtorek od 11.00 do 12.00. 
 • Zapraszamy na nabożeństwa o godz. 18.00: we wtorek ku czci św. Antoniego i w sobotę ku czci NMP.
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.
 • W środę po mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją.
 • W przyszłą sobotę o godz. 9.45 rozpoczynamy spotkania fraterni dziecięcej San Antonio. Zapraszamy dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej.
 • Przez cały wrzesień przyjmujemy zapisy na ministrantów. Kandydatami na ministrantów mogą być chłopcy po I Komunii św. Zgłoszenia przyjmuje o. Jordan.
 • Informujemy, że pierwszą serię nauk przedmałżeńskich po wakacjach rozpoczniemy w poniedziałek, 18 września o 19.15 w domu katechetycznym.
 • Kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania osoby dorosłe (po 19 roku życia) rozpoczniemy w poniedziałek 18. września o godz. 20.15 w domu parafialnym. Zapisy i wszelkie informacje na pierwszym spotkaniu.
 • Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do I Komunii św. w 2018 roku odbędzie się w niedzielę 24. września po mszy św. o godz. 12.00 w domu parafialnym. Przypominamy, że w tym roku szkolnym I Komunia odbędzie się: dla SP nr 20 – 13.05., a dla SP nr 83 – 20.05.2018 r. Dzieci można zgłaszać u pań katechetek w szkołach podstawowych nr 20 i 83, a także w kancelarii parafialnej do 22. września br.
 • W naszych szkołach katecheci przyjmują zapisy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W związku z reformą szkolnictwa na pierwszy rok katechumenatu zapraszamy młodzież klas 7. oraz 2. i 3. klas gimnazjalnych. Zapisy młodzieży ze szkół, które znajdują się poza parafią, dokonywane są w kancelarii parafialnej. Zapisy trwają do końca września.
 • W sobotę 16.09.br.wyruszamy na Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi do Sanktuarium w Górze św. Anny. Wyjazd o godz. 5.00 rano, a powrót w późnych godzinach wieczornych.
 • W najbliższą sobotę 16. września w godzinach od 10.00 do 14.00 odbędzie się zbiórka elektrozłomu. Samochód odbierający  zużyty sprzęt elektryczny będzie podstawiony przed budynkiem, gdzie mieści się Fundacja Tobiaszki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na prowadzenie świetlicy środowiskowej Tobiaszki. 
 • Kuchnia charytatywna dziękuje za przekazane owoce i warzywa na potrzeby kuchni.

 
Papieskie intencje modlitewne – wrzesień 2017
Intencja ewangelizacyjna: Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.
 
Ogłoszenie Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole:

„W związku z nasilającymi się w ostatnim czasie przestępstwami na szkodę osób starszych, polegającymi na wymuszaniu znacznej kwoty pieniędzy przez osoby, które podają się za członków rodziny lub funkcjonariuszy policji, pragniemy zaprosić wszystkich seniorów na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20.09. br. o godz. 12.00 w kawiarni Cafe Gold, która znajduje się przy Pl. Piłsudskiego 1. Podczas spotkania specjaliści omawiać będą metody działania grup przestępczych oraz jak się przed nimi ustrzec. ….”

 
Pax et Bonum
 Dziś kilka słów do czcigodnych Rodziców dzieci, które pierwszy raz przyjęły Pana Jezusa do swego serca w tym roku, dzieci, które będą się przygotowywały do I Komunii, a także  przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. 
                Jest kilka istotnych spraw, o których należy pamiętać.
 

 1. Niemożliwe jest przygotowywanie kogoś do I Komunii czy Bierzmowania jeśli nie chodzi na katechezę w szkole.

                a/ jeśli nie ma ciągłości katechezy w klasie I i II – przystąpienie do I Komunii będzie bardzo trudne, bo trzeba będzie osobiście ustalić „program wyrównawczy” dla danej osoby;
                b/ wypisanie dziecka z religii po I Komunii skutkuje tym, że nie ma ono możliwości przygotować się do Bierzmowania. Można dopuścić kogoś, kto nadrobi cały zaległy materiał, natomiast praktykowania wiary nie da się nadrobić.
 

 1. W czasie przygotowań są specjalne spotkania dla rodziców – bardzo prosimy brać je poważnie.

                a/ żadne spotkanie formacyjne nie zastąpi regularnych praktyk, a także świadectwa życia;
                b/ jako duszpasterze bardzo liczymy na współpracę, pomoc i niezbędne zaangażowanie.
 

 1. Bardzo liczymy również na wsparcie modlitewne wysiłków duszpasterskich z waszej strony. Rodziców dzieci, które były u I Komunii w tym roku bardzo prosimy, by nie gasili co dopiero zapalonego światełka – zapraszamy w Pierwsze Piątki miesiąca. Niech Bóg nam błogosławi.

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność.

Życzymy Wam głębokiego i radosnego przeżywania

rozpoczynającego się tygodnia.