18 Niedziela Zwykła – 02.08.2020

Dziś 18 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Godzinę Świętą połączoną z Nieszporami o godz. 18:00.

Dziś w kościołach franciszkańskich i parafialnych możemy uzyskać Odpust Porcjunkuli. Warunki: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła parafialnego i modlitwa „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w int. Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zachowanie dystansu, a także zasłonięcie nosa i ust. 

Adoracja z okazją do spowiedzi św. we wtorek po mszy wieczornej do godz. 21:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

Kancelaria Parafialna w czasie wakacji jest czynna w środy i piątki od 16:00 do 18:00. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności.

W tym tygodniu obchodzimy:

  • we wtorek – wspom. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,
  • w czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego,
  • w sobotę – święto św. Ojca Dominika, prezbitera.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja w int. powołań w czwartek o godz. 17:30, a w piątek nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18:00.

Wg dekretu naszego metropolity, chorych można odwiedzać tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny. Zawsze jednak kiedy istnieje zagrożenie życia, prosimy dzwonić na furtę.

Jak co roku zachęcamy do sierpniowej abstynencji od alkoholu, jako cennego i pięknego daru miłości.

Zachęcamy do zapisania się do grupy pielgrzymów duchowo zmierzających na Jasną Górę. W tym roku w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę bierze udział jedynie delegacja. Można natomiast przeżyć pielgrzymkę pozostając w domu i łącząc się duchowo z tymi, który pójdą. Zapisy odbywają się przy furcie klasztornej. Tam można odebrać plakietkę pielgrzyma, materiały do osobistej lektury i modlitwy oraz można złożyć ofiarę 10 zł na rzecz organizacji pieszych pielgrzymek.

W imieniu Duszpasterstwa Akademickiego Antoni pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich maturzystów i studentów na XXXVII Obóz Adaptacyjny w Białym Dunajcu. Jest to już legendarny obóz, gdzie można liczyć na niesamowitą przygodę, wycieczki górskie po pięknych Tatrach, sport, prawdziwe przyjaźnie i spotkania z Bogiem. Wyjazd na obóz, to także sposób na ułatwienie dołączenia nowym osobom do spotkań Duszpasterstwa Akademickiego również w ciągu roku. Termin wyjazdu: 1 – 14 września. Koszt: 449zł. Więcej informacji na stronie www.bialydunajec.org.

Informujemy, że przełożona wizytacja kanoniczna oraz udzielenie sakramentu bierzmowania, które miały się odbyć w naszej parafii w marcu bieżącego roku, planowane są na 3 września 2020 r.

Dla przypomnienia: Z powody zaistniałej sytuacji – pandemii, data tegorocznej I Komunii św. jest przeniesiona z maja na 27.09.2020. Natomiast termin I Komunii w 2021 roku, to 16.05.2021.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki da dzieci.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna.   

Drodzy Parafianie i Goście, dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was pokojem.

Intencja modlitewna na sierpień 2020:

Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują i żyją z morza, za marynarzy, rybaków oraz ich rodziny.