14. Niedziela Zwykła – 07.07.2024

Dziś 14. Niedziela Zwykła. O godz. 18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek, a w sobotę na nabożeństwo fatimskie z procesją – oba o godz. 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej możliwość adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

W tym tygodniu w czwartek obchodzimy święto św. Benedykta, opata i patrona Europy.

Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę od 3 do 10 sierpnia wraz z franciszkańską grupą „Złotą 15”. Informacje na temat Pielgrzymki oraz zapisów znajdują się na stronie internetowej pielgrzymka.ploraz Facebooku grupy „Złota 15”. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się we wtorek 30 lipca o godz. 19:15 w domu parafialnym.

Od 03 do 17.09 br. odbędzie się 41 Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza maturzystów i studentów do  „Chaty Antoni” jako miejsca integracji i duchowego wzrostu. Więcej informacji na stronie internetowej: https://bialydunajec.org/

Przypominamy, że w lipcu, sierpniu i wrześniu nie ma mszy akademickiej o 20:10.

Stowarzyszenie papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie bardzo serdecznie dziękuje za złożone ofiary w niedzielę 23. czerwca. Zebrano prawie 18500 zł.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne: Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki dla dzieci.

 

Na czas wakacji życzymy Wam dobrego i owocnego wypoczynku. Pan niech obdarzy Was pokojem.

 

Intencje modlitewne – lipiec 2024

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

 

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zaprasza na studia teologiczne w nowej odsłonie, z możliwością wybrania interesujących ścieżek uzupełniających główny program. Wśród propozycji znajdują się specjalności: Liturgia-Muzyka-Sztuka, Dziennikarstwo, Teologia PLUS, Nauki o Rodzinie, Katecheza. Zdobyte na PWT kompetencje można wykorzystywać w różnych dziedzinach: jako nauczyciel, jako osoba działająca w świecie mediów, kultury i sztuki sakralnej, w poradnictwie rodzinnym i małżeńskim, w fundacjach, instytucjach państwowych i urzędach, w organizacjach parafialnych. Powyższa oferta to bezpłatne studia dzienne. W ofercie jest również szereg studiów podyplomowych: Teologia, Nauki o Rodzinie, Psychoterapia. Szczegóły oferty zamieszczone są na stronie  www.pwt.wroc.pl