Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29.06.2014

Петр и ПавелUroczystość Świętych Apostołów

Piotra i Pawła

Drodzy Parafianie
                Jeżeli byłeś daleko od Kościoła, nie znałeś Chrystusa, a może nawet z Nim walczyłeś, wyśmiewając naiwną pobożność, łatwe recepty na życie, nieżyciowe zasady moralne, lub gorszyłeś się słabością jego pasterzy, to pamiętaj, że nie jesteś w tym pierwszy. Święty Paweł cię wyprzedził. Jezus jednak z niego nie zrezygnował, nie przekreślił go, lecz wybrał jako narzędzie ewangelizacji. Czy Bóg zrezygnuje z ciebie, nie uleczy twojej niewiary, nie uspokoi buntu, nie objawi pięknego oblicza Kościoła?
                A może chodzisz po ulicach, załamany swoją słabością, której się nie spodziewałeś, upadkiem, który przygniótł cię do ziemi, od której nie możesz oderwać wzroku? W głowie masz jedno pytanie: jak się to mogło stać, jak mogłem do tego dopuścić, przecież tyle otrzymałem, byłem tak blisko, takie miałem plany, tyle znaków, a jednak zdradziłem? Pamiętaj, nie jesteś w tym pierwszy. Wyprzedził cię święty Piotr. Ten, który krzyczał „Nigdy cię nie zostawię”, a jednak zostawił, uciekł, zdradził. Jezus z niego nie zrezygnował, nie przekreślił. Czy jesteś gorszy od Piotra? Czy bardziej zdradziłeś? Nie odpowiadaj na te pytania. Odpowiedz tylko na pytanie Jezusa: „Czy kochasz Mnie?”. Tylko ta odpowiedź cię uratuje, podniesie z ziemi, przywróci radość dawnych dni. Maciej Soszyński OP
…może warto wybrać się śladami św. Piotra i Pawła, to tacy bliscy nam święci… „Wystarczy ci mojej łaski, bo moc słabości się doskonali”

            Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – 29.06.2014

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci, na koniec mszy błogosławieństwo dzieci, rodziców i chrzestnych w rocznicę chrztu.
18.30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka.

                Poniedziałek – 30.06.2014 

18.00 – Zakończenie nabożeństw ku do Najśw. Serca Pana Jezusa.
18.30 – Msza św. wieczorna.

                Wtorek – 01.07.2014

18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św. wieczorna, po niej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

                Środa – 02.07.2014
18.30 – Msza św. wieczorna.
                Czwartek – 03.07.2014– pierwszy czwartek miesiąca  

Święto św. Tomasza, Apostoła

17.30 – Adoracja w int. powołań.
18.30 – Msza św. wieczorna.

                Piątek – 04.07.2014pierwszy piątek miesiąca

6.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.
18.30 – Msza św. wieczorna.

                Sobota – 05.07.2014                – pierwsza sobota miesiąca

8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP.
9.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Krwi Chrystus.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św. wieczorna.

            14 Niedziela Zwykła – 06.07.2014
18.00 – Godzina Święta.

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. O godz. 18.30 Nieszpory.
 • Kancelaria w okresie wakacyjnym jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 15.00 do 18.00.
 • imagesW tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca;

– w czwartek adoracja w int. powołań o 17.30, a następnie msza św. w tej intencji,
– w piątek nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o 18.00,
– w sobotę msza z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa o 9.00.

 • Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 18.00.
 • logoDuszpasterstwo Akademickie Antoni informuje, że w okresie wakacji, a także we wrześniu nie będzie niedzielnej mszy dla studentów o godz. 20.10. Inauguracja nowego roku akademickiego w niedzielę 5 października.
 • Duszpasterstwo zaprasza równocześnie studentów i maturzystów na dwutygodniowy obóz w Tatrach. Termin 3-17 września. Koszt 400 zł.
 • Są także jeszcze wolne miejsca na spływ kajakowy w terminie 9-16 VII. Więcej informacji na stronie internetowej duszpasterstwa.
 • lato-wakacje-2012Informujemy, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd kolonijny dla dzieci, organizowany przez Fundację Tobiaszki w miejscowości Wałcz w okresie od 16 do29 lipca. Całkowity koszt dwutygodniowego wyjazdu wynosi 650 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 71 327 34 70, lub na adres e-mailowy: tobiaszki@interia.pl. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. br. Rafał OFM.
 • indeksDrodzy Parafianie, pragniemy poinformować, że Rumuni, którzy żebrzą przed naszym kościołem, są objęci naszą pomocą przez Kuchnię Charytatywną, każdy z nich ma prawo przyjść na posiłek. Na spotkaniu z ministrem i konsulem reprezentującymi władze Rumunii w Polsce, oraz władzami naszego miasta, poproszono nas o wsparcie grupy obywateli Rumunii zamieszkującymi przy ul. Kamieńskiego. Są również opłacane posiłki dla ich dzieci w szkole. Dlatego prosimy, aby nie wspierać żebractwa przed naszym kościołem, gdyż osoby te są objęte opieką przez naszą kuchnię.
 • Pragniemy również podziękować wszystkim dobrodziejom i parafianom za wspieranie naszych dzieł na rzecz drugiej osoby. Papież Franciszek przypomina nam „My wszyscy chrześcijanie, niepozorni i mali, lecz mocni w miłości Bożej – jak św. Franciszek z Asyżu – jesteśmy powołani do zatroszczenia się o kruchość ludu i świata, w którym żyjemy”.Bóg zapłać. br. Rafał OFM.
 • Franciszkański Komisariat Ziemi Świętej organizuje 8-dniową pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Ziemi Świętej. Termin: 7-14 lutego 2015 roku. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

 

 

Wakacje w życiu chrześcijanina

Rozważanie przed modlitwą „Anioł Pański” 13 sierpnia 2006 – Castel Gandolfo

Drodzy Bracia i Siostry!
                 W tym okresie letnim wielu ludzi opuściło miasta i przebywa na wakacjach w miejscowościach turystycznych lub w swoich rodzinnych stronach. Życzę im, by ten oczekiwany wypoczynek posłużył do pokrzepienia umysłu i ciała, które na co dzień poddane są ciągłemu utrudzeniu i wyczerpaniu, związanym z frenetycznym tempem współczesnego życia. Wakacje są również cenną sposobnością, by dłużej przebywać z rodziną, odwiedzić krewnych i przyjaciół, jednym słowem, by poświęcić więcej czasu na kontakty z ludźmi, których rytm codziennych obowiązków nie pozwala utrzymywać tak, jak byśmy tego pragnęli. Z pewnością nie wszyscy mają możliwość skorzystania z wakacji; niemało osób zmuszonych jest z nich zrezygnować z różnych powodów. Myślę szczególnie o samotnych, osobach w podeszłym wieku i chorych, którzy w tym okresie często doświadczają jeszcze większej samotności. Tych naszych braci i siostry chciałbym zapewnić o duchowej bliskości, ufając z całego serca, że nikomu z nich nie zabraknie pomocy i wsparcia ze strony przyjaznych osób.
                 Okres wakacji staje się dla wielu ludzi również dogodną okazją do udziału w wydarzeniach kulturalnych, do dłuższej modlitwy i kontemplacji w kontakcie z przyrodą lub w klasztorach i ośrodkach religijnych. Mając do dyspozycji więcej wolnego czasu, można go więcej przeznaczyć na rozmowę z Bogiem, oddać się medytacji nad Pismem Świętym i lekturze pożytecznej, formującej książki. Kto doświadcza tego duchowego wypoczynku, wie, jak jest on pożyteczny, by wakacji nie sprowadzić do czystej przyjemności i rozrywki. Wierne uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii pomaga poczuć się żywą cząstką wspólnoty kościelnej, również wtedy, gdy ktoś przebywa poza swoją parafią. Gdziekolwiek się znajdujemy, zawsze potrzebujemy karmić się Eucharystią. Przypomina nam o tym fragment Ewangelii z dzisiejszej niedzieli, ukazujący Jezusa jako Chleb życia. On sam, jak podaje ewangelista Jan, mówi o sobie, że jest «chlebem żywym, który zstąpił z nieba» (J 6, 51), chlebem wzmacniającym naszą wiarę oraz komunię między wszystkimi chrześcijanami. (…) Benedykt XVI

 Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnego

i udanego wypoczynku.

Niech dobry Bóg Wam błogosławi

na waszych wakacyjnych drogach.