Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego – 08.12.2019

Drodzy Parafianie i Goście

                  Niech nam będzie wolno, przez Ciebie, Maryjo, iść do Syna; Tyś błogosławiona, bo znalazłaś łaskę, zrodziłaś Życie i stałaś się Matką zbawienia, Niech przez Twoje pośrednictwo przyjmie nas Ten, który przez Ciebie został nam dany.
Twoja Niepokalaność niech Mu wynagrodzi winy naszej grzeszności, a Twoja pokora niech będzie miłą Bogu i wyjedna nam przebaczenie próżności.
Twoja wielka miłość niech pokryje mnóstwo naszych grzechów, a chwalebna Twa płodność niech wyjedna nam obfitość zasług. O Pani, Pośredniczko i Orędowniczko nasza, pojednaj nas z Twoim Synem, polecaj i przedstawiaj nas Jemu.
Przez łaskę, którą znalazłaś, przez przywilej, na jaki zasłużyłaś, przez Miłosierdzie, które zrodziłaś, spraw, o Błogosławiona, aby Ten, który dzięki Tobie raczył stać się uczestnikiem naszej słabości i nędzy, przez Twoje także wstawiennictwo uczynił nas uczestnikami swej chwały i szczęśliwości
(św. Bernard).

                  II  Niedziela Adwentu – 08.12.2019

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego

10.30 – Suma.

12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi, a po mszy kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

14.30 – Msza św. z udziałem wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.

18.30 –  Nieszpory.

20.10 – Msza św. akademicka. 

                  Poniedziałek – 09.12.2019

  6.00 – Roraty

  9.00 – Msza św.

18.30 – Msza św.

19.15 – Nauki przedmałżeńskie – zakończenie – dom parafialny.

                  Wtorek – 10.12.2019  

  6.00 – Roraty

  9.00 – Msza św.

18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

18.30 – Msza św., po mszy Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.

19.15 – Spotkanie Rady Parafialnej – salka w klasztorze.

                  Środa – 11.12.2019   

 6.00 – Roraty

 9.00 – Msza św.

18.30 – Msza św.

                  Czwartek – 12.12.2019

   6.00 – Roraty

   9.00 – Msza św.

18.30 – Msza św., a po mszy modlitwa uwielbienia.

                  Piątek – 13.12.2019

Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

  6.00 – Roraty

  9.00 – Msza św.

18.30 – Msza św.

                  Sobota – 14.12.2019

Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

  6.30 – Msza św. 

  8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

  9.00 – Roraty.

18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.

18.30 – Msza św.

                  III  Niedziela Adwentu – 15.12.2019

Adwentowe Rekolekcje Parafialne

10.30 – Suma.

12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi; po mszy błogosławieństwo małżonków spodziewających się dziecka.

14.00 – Msza św. dla małżeństw i rodzin – kaplica.

18.30 –  Nieszpory.

20.10 – Msza św. akademicka.

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 · Dziś II Niedziela Adwentu. Na mocy specjalnego dekretu w Polsce obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. O godz. 18.30 Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Niepokalanej.

· Ogłoszenie Wspólnoty L’Arche:

 Fundacja L’Arche Wspólnota we Wrocławiu, serdecznie zaprasza wszystkich Parafian do odwiedzenia swojego świątecznego kiermaszu oraz wsparcia zbiórki. Tradycyjnie, przygotowaniem pięknych świątecznych ozdób oraz domowych przetworów, które znajdą się na kiermaszu zajęli się nasi Domownicy – dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, Wolontariusze oraz Przyjaciele wspólnoty.  Zakupując nasze produkty i przetwory lub wspierając zbiórkę pomożecie nam też Państwo w zebraniu środków na przyszłoroczny wyjazd wakacyjny Domowników  którym, jak co roku, będą towarzyszyć Asystenci. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie oraz życzliwość, jakie nam Państwo okazujecie. To nas wzmacnia i nadaje sens naszym codziennym działaniom. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej wspólnoty przy ul. Jutrosińskiej lub zaangażowania się jako Wolontariusze lub Asystenci. Nasi Domownicy z radością podzielą się z Państwem swoimi darami: empatią i bezinteresownością. Zapraszamy.

· Zapraszamy na Msze Roratnie, które są odprawiane od poniedziałku do piątku o 6.00 rano (po nich śniadanie w domu parafialnym), a w soboty o 9.00. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami; po roratach dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki. Zachęcamy również do podejmowania dobrowolnych, osobistych postanowień adwentowych. Tegoroczne roraty przeżywamy wraz ze Sługą Bożym Stefanem kardynałem Wyszyńskim, Prymasem Tysiącleciatej postaci dotyczą poranne kazania.

· W związku z rozpoczynającymi się roratami prosimy o ofiarowanie produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania dla dzieci po mszach roratnich. Produkty te można składać na furcie klasztornej lub przynieść do salek katechetycznych na śniadania.  

· W czasie adwentu na porannych mszach św. roratnich głosimy kazania skierowane do dzieci a o godz. 18.30 krótkie rozważania skierowane do dorosłych.

· W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna normalnie czyli w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 18.00.

· Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek o godz. 19.15 w Sali w klasztorze.

· Jak co roku Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży przekazywany jest najuboższym. Świece można nabyć w kawiarence przed kościołem oraz przy furcie klasztornej: duża 14 zł, mała 6 zł. Na furcie możemy nabyć również opłatki. Zadbajmy o to, aby na każdym stole wigilijnym nie zabrakło opłatka i świecy wigilijnej.

· W kawiarence przed kościołem rozprowadzamy również bożonarodzeniowe kartki świąteczne z symbolami religijnymi. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży naszej parafii w czasie ferii zimowych.

· Bardzo serdecznie zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy w budowie naszej szopki betlejemskiej. Zaczniemy jutro w poniedziałek o godz. 10.00. Bardzo prosimy o mobilizację, bo to spory wysiłek. Potrzebnych jest minimum 15 mężczyzn.

· Fundacja im Brata Alberta, serdecznie zaprasza na Bożonarodzeniowy Kiermasze prac, wykonanych przez Osoby Niepełnosprawne, pracujące w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Muminki”. Kiermasz odbędzie się dnia 15 grudnia 2019 r w godzinach od 9.00 do 15.00 przed naszym kościołem. Dochód ze sprzedaży prac przeznaczony jest na rehabilitację oraz terapię społeczną Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Serdecznie Zapraszamy.

· Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Spróbujemy się skupić wokół tematu: „Oto wielka tajemnica wiary”. Rekolekcje wygłosie o. proboszcz Fabian.

· Już dziś informujemy, że odwiedziny kolędowe rozpoczniemy w czwartek 02.01.2020 roku.

Serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za wasze modlitwy i ofiary. Pan niech obdarzy Was pokojem.