Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16.06.2019

Uroczystość Najświętszej Trójcy

u nas

 Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy

 Drodzy Parafianie i Goście
 …Antoni przypomina nam, że do modlitwy potrzebna jest cisza, której nie należy utożsamiać z odcięciem się od zewnętrznych hałasów, lecz stanowi wewnętrzne doświadczenie, w którym przez usunięcie tego, co rodzą troski duszy i co rozprasza, dąży się do uzyskania ciszy w samej duszy. Zgodnie z nauczaniem tego wybitnego doktora franciszkańskiego, na modlitwę składają się cztery nieodzowne postawy, które łacina Antoniego definiuje w następujący sposób: obsecratio, oratio, postulatio, gratiarum actio. Można by je przetłumaczyć następująco: ufne otwarcie serca przed Bogiem, to pierwszy krok – nie wystarczy po prostu pojąć Słowo, ale w modlitwie trzeba otworzyć serce na obecność Boga; następnie powinienem rozmawiać z Nim serdecznie, dostrzegając Jego obecność we mnie; a następnie – co jest rzeczą bardzo naturalną – należy przedstawić Mu nasze potrzeby; w końcu wielbić Go i Mu dziękować… Benedykt XVI (fragment z audiencji generalnej 10.02.2010) .
 

Uroczystość Najświętszej Trójcy  – 16.06.2019
u nas zewnętrzna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy.
10.30 – Uroczysta Suma Odpustowa.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi; po mszy błogosławieństwo małżonków spodziewających się dziecka.
18.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
20.10 – Msza św. akademicka.
Poniedziałek – 17.06.2019
Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  6.30 i 9.30 – Msza św.
18.30 – Msza św. – pożegnanie współbraci, którzy w sierpniu br. zmienią miejsce swego posługiwania.
Wtorek – 18.06.2019
  6.30 i 9.00 – Msza św.
17.00 – Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego.
18.00 –  Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św.., następnie adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
19.15 – Spotkanie Rady Parafialnej – sala w klasztorze.
Środa – 19.06.2019
  6.30 – Msza św. 
  9.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Pogodna Jesień, następnie spotkanie.
18.30 – Msza św.
19.15. – Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych – dom katechetyczny.
Czwartek – 20.06.2019
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)
(porządek mszy św. jak w każdą niedzielę oprócz mszy o 10.30 i mszy akademickiej o 20.10. O godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo).
Piątek – 21.06.2019
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  6.00 – Droga Krzyżowa.
  6.30 i 9.00 – Msza św.
15.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Bożego Miłosierdzia.
18.00 – Nabożeństwo z procesją Oktawy Bożego Ciała.
18.30 – Msza św.
Sobota – 22.06.2019
  6.30 – Msza św. 
  8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  9.00 – Msza św..
  9.45 – Fraternia dziecięca.
18.00 – Nabożeństwo z procesją Oktawy Bożego Ciała.
18.30 – Msza św. wieczorna.
12 Niedziela Zwykła – 23.06.2019
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi; po mszy błogosławieństwo małżonków spodziewających się dziecka.
18.30 – Nabożeństwo z procesją Oktawy Bożego Ciała.
20.10 – Msza św. akademicka.

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziś również w naszej parafii zewnętrzna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego, patrona naszej parafii. Po mszy św. o godz. 12.00, zapraszamy wszystkich parafian i gości na festyn, który odbędzie się w ogrodzie klasztornym. Jak co roku, będzie wiele atrakcji: zabawy dla dzieci, zamek dmuchany, losowanie różności, kiermasz książek. Na miejscu będziemy mogli również coś zjeść: będzie grill, ciasta, napoje i słodkości, a także lody. Festyn zakończymy około godz. 16.00. Dochód z festynu będzie przeznaczony na konieczne remonty w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy.

 

 • Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna wg planu.

 • Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa są odprawiane przez cały miesiąc czerwiec po mszy o godz. 9.00.

 

 • W poniedziałek o 18.30 pragniemy odprawić mszę św. w int. współbraci, którzy w wyniku zmian kapitulnych w sierpniu br. odejdą z naszej wspólnoty karłowickiej do pracy w innych klasztorach, czyli w int. ojców Mieczysława, Tomasza i Augustyna oraz braci Rafała i Artura.

 

 • We wtorek serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców na mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego. Pragniemy również prosić o udany, piękny i bezpieczny czas wakacji.

 

 • Również w wtorek o 19.15 spotkanie Rady Parafialnej w sali w klasztorze.

 

 • Msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień w środę o godz. 9.00, następnie spotkanie.

 

 • Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się wyjątkowo w środę o godz 19.15 w domu katechetycznym.

 • W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się mszą św. o godz. 9.00 w kościele Odkupiciela Świata, a zakończy około godz. 11.30 w naszym kościele.

 

 • Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w procesji małe dzieci, które będą sypać kwiaty, a także dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich uroczystych strojach.

 

 • Zwracamy się z prośbą do parafian o przynoszenie kwiatów do ołtarzy. Nasze ołtarze będą jak co roku przy al. Kasprowicza i przy ul. Broniewskiego.

 

 • Bardzo prosimy o pomoc parafian w czasie procesji: kobiety prosimy do niesienia Obrazu MB Częstochowskiej i mężczyzn do niesienia baldachimu. Prosimy również by były obecne sztandary wspólnot.

 

 • Porządek mszy św. w Uroczystość Bożego Ciała będzie taki jak w każdą niedzielę oprócz mszy św. o godz. 10.30 i mszy akademickiej o 20.10.

 

 • Osoby, które ze względu na wiek i zdrowie nie mogą pójść na procesję Bożego Ciała, zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do kaplicy Sióstr Franciszkanek przy Al. Kasprowicza od godz. 9.00 do 15.00.

 

 • W kolejne dni Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa z procesją teoforyczną o godz. 18.00.

 

 • W następną niedzielę wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją. Dużo więcej informacji znajdziemy na stronie: www.stoppedofilii.pl. Zachęcamy – szczególnie rodziców – do zapoznania się z istotą problemu.

 

 • Zapraszamy do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę. Wrocławska Piesza Pielgrzymka wyruszy  2 sierpnia spod katedry, a dotrze na Jasną Górę 10 sierpnia. Zachęcamy do pielgrzymowania z naszą franciszkańską grupą „złotą 15.” Przewodnikiem grupy jest o. Oskar Maciaczyk – duszpasterz akademicki. Grupa 15 wyruszy w tym roku razem z pozostałymi grupami spod katedry, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Zapisy do „złotej15” będą odbywały się w naszej parafii od 29 lipca do 1 sierpnia. Więcej informacji o pieszym pielgrzymowaniu, o tym jak się przygotować można znaleźć na stronie internetowej www.pielgrzymka.ploraz u o. Oskara Maciaczyka drogą mailową: oskarofm@op.pl.

 
Drodzy Parafianie i Goście
To już ostatni przedwakacyjny numer Listu do Parafian. Kolejny numer ukaże się dopiero we wrześniu czyli po wakacjach. Dziękuję za życzliwość, a za błędy przepraszam. o. Fabian, proboszcz
 

Drodzy Parafianie i Goście,

dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność.

Niech  Pan obdarzy Was pokojem.