Roraty u św. Antoniego na Karłowicach

Roraty 2014 w naszej parafii

53Pięćset lat temu, dokładnie 28 marca 1515 roku, urodziła się Teresa Sanchez de Cepeda y Ahumada, znana jako Teresa Wielka, Teresa od Jezusa, a przede wszystkim jako św. Teresa z Avila. W październiku rozpoczęły się obchody 500. rocznicy urodzin tej niezwykłej postaci w historii Kościoła.
W czasie tegorocznych Rorat zaprosiliśmy dzieci oraz dorosłych do fascynującej podróży po XVI-wiecznej Hiszpanii, ale jeszcze bardziej do podróży w świat ducha. Tak by zarówno dzieci, jak i dorośli mogli zawołać za św. Teresą: „Solo Dios basta”, czyli „Bóg sam wystarczy”.
21.Dzieło św. Teresy jest ciągle żywe. W Avila nieprzerwanie istnieją dwa klasztory karmelitańskie. Ten, do którego Teresa wstąpiła, oraz ten, który założyła.
Bardzo serdecznie dziękujemy redakcji Małego Gościa Niedzielnego za wspaniale przygotowany materiał na tegoroczny adwent.
 

Krótka statystyka:

  1. Na msze św. roratnie o 6.00 rano, a w sobotę o 9.00 przychodziło średnio ok. 100 dzieci (najmniej – 74, a najwięcej – 132).
  2. Po roratach gromadziliśmy się na śniadanku w naszym domu parafialnym. Za przygotowania śniadań odpowiedzialny był o. Teofil z młodzieżą. Jak wszyscy na koniec stwierdzili, doskonale wywiązali się oni z tego zadania.
  3. Na śniadania zużyliśmy co następuje:
            – 2100 bułek,
            – ok. 21 kg Nutelli,
            – 102 słoiki dżemów,
            – ponad 50 pasztetów,
            – 10 kg sera,
            – 12 kg szynki,
            – 204 l mleka,
            – 51 dzbanków kawy,
            – 15,5 kg kakao,
            – 17 zgrzewek jogurtów,
            – ponad 200 torebek herbaty owocowej i ponad 100 zwykłej,
            – 6 cytryn,
            – 7 kg cukru.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy ofiarowali produkty spożywcze, a także wspomogli nas finansowo. Bez tego nie byłoby wspaniałych i smacznych śniadań.
Wreszcie dziękujemy tym wszystkim, którzy dzień w dzień, ofiarnie ze swoimi dziećmi czy wnukami przychodzili na roraty o 6.00 rano. To ogromny wysiłek, to niezły wyczyn. Spora grupa dzieci i dorosłych była codziennie, to dla nas – duszpasterzy – bardzo budujące. To wspaniały przykład pokonywania słabości dla Boga. Myślę, że św. Teresa jest z nas zadowolona.

Wszystkim za wszystko bardzo serdecznie dziękujemy.

Franciszkanie

 
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej foto-relacji.