Ogłoszenia Parafialne – 34 Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2012

Drodzy Parafianie
 „…Ciekawe, nie napisano w Apokalipsie, że Jezus przyjdzie, tylko że przychodzi. Przychodzi nieustannie. Przyszedł też do Piłata, a ten, choć nie znalazł w Nim winy, nie odkrył w Nim kogoś, kto od win uwalnia. Na samym końcu roku liturgicznego Kościół odsłania przed nami ostatnią księgę Biblii, by dać nam do zrozumienia nieuchronny finisz świata, który jest teatrem opowiadania się za lub przeciw Bogu. W teatrze ludzie siadają na widowni i czekają, aż podniesie się kurtyna i odsłoni się scena. Przyglądając się aktorom, widzowie coraz bardziej rozpoznają samych siebie, swój osobisty dramat, najgłębsze motywy, ukryte wspomnienia, nieuświadomione myśli i przekonania. Jakże szybko poznajemy siebie, wpatrując się w kogoś! (…) Ludzie tęsknią za boskością, pragną uwielbiać kogoś albo samych siebie….                                                                                    o. Augustyn Pelanowski OSPPE  
… a jak to jest w naszym teatrze życia? Przed kim lub przed czym staniemy jutro, pojutrze…  i co powiemy? co odegramy? Kto niczego nie ukrywa przed Bogiem, przed tym i Bóg niczego nie ukrywa… I wszystko staje się jasne…
 

34 Niedziela Zwykła – 25.11.2012  

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

12.00 – msza św. z udziałem dzieci (po mszy św. spotkanie w domu katechetycznym dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii)
13.30 – msza św. z udzieleniem chrztu dzieciom
18.30 – Nieszpory niedzielne
          Poniedziałek – 26.11.2012

Wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, zakonnika

19.15 – spotkanie II roku katechumenatu (dom katechetyczny)
          Wtorek – 27.11.2012

Wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego,  prezbitera

18.00 – nabożeństwo ku czci św. Antoniego
19.00 – Krąg Biblijny dla młodzieży
20.00 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi
         Środa – 28.11.2012
9.00 – msza św. z udziałem Wspólnoty Pogodna Jesień
18.30 – Msza św. w intencji o rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia
19.15 – spotkanie I roku katechumenatu (dom katechetyczny)
19.15 – kurs przygotowujący dorosłych do bierzmowania (dom katechetyczny)
         Czwartek – 29.11.2012

Święto Wszystkich  Świętych Zakonu Serafickiego

17.00 – zbiórka ministrantów
17.30 – zbiórka lektorów
18.30 Msza wieczorna, a po niej modlitwa uwielbienia prowadzona przez parafialną wspólnotę charyzmatyczną w salce nad kaplicą (fraternia)
         Piątek – 30.11.2012

Święto św. Andrzeja Apostoła 

6.00 – Droga Krzyżowa
14.20 – wyjazd młodzieży na Adwentowe Dni Skupienia na Górze św. Anny
19.15 – spotkanie I roku katechumenatu (dom katechetyczny).
         Sobota – 01.12.2012

I sobota miesiąca

8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
9.00 – msza św. z udziałem Wspólnoty Krwi Chrystusa
9.45 – spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio (dom katechetyczny)
10.00 – spotkanie kandydatów na ministrantów (fraternia)

         I Niedziela Adwentu – 02.12.2012

12.00 – msza św. z udziałem dzieci
15.00 – msza dla FZŚ (w kaplicy)
18.00 – Godzina Święta

 Dodatkowe informacje i ogłoszenia

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to już ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Następna niedziela jest już I Niedzielą Adwentu.

 • Adwent ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego, przez które czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do nas ludzi, a zarazem okresem, w którym uwagę naszą kierujemy na powtórne przyjście Pana  na końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przedstawia się nam jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
 • W naszej parafii wyrazem tego radosnego oczekiwania jest sprawowana w dni powszednie msza św. wotywna o NMP, tzw. msza „Rorate”, a także parafialne rekolekcje adwentowe.

– Msza Rorate będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o 6.00 rano, a w soboty o 9.00,
– parafialne rekolekcje adwentowe od II Niedzieli Adwentu (9 – 12.12.br.) wygłosi nam o. Mariusz Linik OFM, obecnie odpowiedzialny za Duszpasterstwo Akademickie Antoni,
– zachęcamy również do podejmowania dobrowolnych postanowień adwentowych, to dobry i skuteczny sposób pracy nad sobą.

 • W związku z rozpoczynającymi się roratami prosimy o ofiarowanie dżemów, mleka i innych produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania dla dzieci po mszach roratnich. Produkty te można składać na furcie klasztornej.
 • W tym tygodniu spotkania katechumenatu będą odbywały się wg planu: roku II w poniedziałek o g. 19.15, rok I w środę i piątek o g. 19.15.
 • Kurs przygotowujący do sakramentu Bierzmowania dla osób dorosłych w środę o g. 19.15 w salkach katechetycznych.
 • W piątek wyjazd młodzieży na Adwentowe Dni Skupienia na Górę św. Anny. Zbiórka o g. 14.20 przed kościołem. W tym dniu nie będzie mszy św. młodzieżowej i spotkania fraterni młodzieżowej San Damiano. O. Teofil bardzo prosi o jak najszybsze wpłacanie pieniędzy na wyjazd.
 • W sobotę – o godz. 9.45 – spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio.
 • Zapraszamy chłopców, którzy są już po I Komunii św., do grona ministrantów. Spotkania dla kandydatów w sobotę o godz. 10.00.
 • Od przyszłej niedzieli – I Niedzieli Adwentu, zwyczajem lat poprzednich będziemy rozprowadzać świece Caritas, kartki świąteczne, a także opłatki.
 • Na furcie klasztornej możemy również nabyć kalendarze wydane przez naszą kurię wrocławską, które w całości dotyczą Roku Wiary. Dochód z nich ma wspomóc organizowane  we Wrocławiu uroczystości związane z tym wydarzeniem.
 • Organizujemy wraz z Parafią św. Alberta Wielkiego (Sołtysowice) pielgrzymkę do Włoch (Asyż, Rzym, Orvieto, Arezzo, Florencja) w dniach 8 – 15.04.2013. Dodatkowe informacje na stronie internetowej.
 • Siostry Boromeuszki i Fundację Evangelium Vitae serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę. Siostry zapewniają o pamięci modlitewnej.

 

 • Drodzy Parafianie, Goście i wszyscy nawiedzający nasz kościół. Bardzo prosimy, o zamykanie drzwi kościoła – głównych i bocznych.  Dziękujemy

Serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za waszą modlitwę

i ofiary na rzecz naszego kościoła i wspólnoty franciszkańskiej.

Życzymy Wam błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia .

Pan niech Wam błogosławi