OGŁOSZENIA PARAFIALNE (3.06.2012)

ZAPOZNAJ SIĘ Z OGŁOSZENIAMI PARAFIALNYMI 

 • Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby kuchni charytatywnej, która obchodzi 20 lecie istnienia. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna, przeznaczona na remont posesji przed kościołem.

 • Wspólnota Pogodnej Jesieni zaprasza na pielgrzymkę do Sośnic – kaplica świętych schodów oraz do Sulistrowiczek – Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady. Wyjazd we wtorek 5.06 o godz. 7.30. Zapisy przy furcie klasztornej – koszt 30 zł.

 • Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane po mszy św. o godz. 9.00.

 • Kancelaria parafialna w czwartek (Boże Ciało)  i w piątek będzie nieczynna

 • W tym tygodniu nie będzie żadnych przyparafialnych spotkań dla dzieci i młodzieży

 • Dorosłych zapraszamy na krąg biblijny we wtorek o godz. 19.15 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu w Milczeniu o godz. 20.00

 • W tym roku procesja Bożego Ciała 7.06 rozpocznie się w kościele Odkupiciela Świata po mszy św. o godz. 9.00 a zakończy w naszym Kościele.

 • W związku z przygotowaniami do Bożego Ciała proszę osoby odpowiedzialne o przygotowanie Sztandarów i obrazów na procesję. Zapraszam także nowych chętnych do pocztów sztandarowych oraz do obrazu Matki Bożej. Mężczyzn zapraszam do baldachimu i sztandaru Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prosimy aby chętni do pocztów sztandarowych i mężczyźni do noszenia baldachimu zapisywali się przy furcie klasztornej. Tam też znajduje się spis pocztów sztandarowych. Nadal brakuje osób do wielu pocztów. Starszym osobom już trudno jest podołać temu obowiązkowi, a młodzi się nie zgłaszają. W szczególny sposób prosimy o zgłaszanie się kobiet do Obrazu MB Częstochowskiej i mężczyzn do baldachimu.

 • Na procesję Bożego Ciała zapraszamy dzieci w strojach pierwszokomunijnych oraz dzieci do sypania kwiatków. Płatki kwiatów do sypania na procesji oraz w czasie oktawy Bożego Ciała można zostawiać przy furcie klasztornej lub w przedsionku kościoła.

 • Parafian prosimy o przystrojenie okien domów symbolami eucharystycznymi i religijnymi.

 • Prosimy aby dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach i poczty sztandarowe przybyły już o godz. 8.45

 • Zwracamy się też z prośbą do parafian o przynoszenie kwiatów do ołtarzy. Nasze ołtarze będą przy al. Kasprowicza i przy ul. Broniewskiego

 •  Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała w następującym porządku: 6.00, 7.00, 9.00, 12.00 na zakończenie procesji, 17.00 i 19.00. Nie będzie mszy św. o godz. 10.30.

 • Zapraszamy na procesje oktawy Bożego Ciała od piątku w dni powszednie po mszach św. o godz. 18.30. Prosimy także o udział dzieci pierwszokomunijnych w strojach.

 • W związku z zbliżającym się odpustem parafialnym zwracamy się z prośbą do parafian o pomoc w organizowaniu festynu parafialnego w dniu 17.06 poprzez przynoszenie nowych rzeczy lub w bardzo dobrym stanie na loterie fantową, książek na kiermasz oraz wypiek ciast na niedzielę odpustową.

 • W niedzielę 17.06 po mszy św. o godz. 12.00 gry, zabawy i konkursy dla dzieci na placu kościelnym. Główną atrakcją festynu będzie wioska i turnieje rycerskie.

 

Ramowy Program Odpustu

12.00 Msza św. z udziałem rodzin z dziećmi

13.00 Gry, zabawy i konkursy dla dzieci

15.30 Koncert zespołu młodzieżowego Fraternia

18.00 Recital o. Wiesława Dudka

Dodatkowo na festynie :

pokazy walk rycerskich, grill – bar, kawa i ciasta wypiekane przez parafian, kiermasz książek

 loteria fantowa, Namiot Powołaniowy, „Punkt Informacyjno – Konsultacyjny” Poradni Rodzinnej

malowanie twarzy

 • Od 1 do 10.08 odbędzie się w Dusznikach Zdrój obóz dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Zapraszam młodzież do uczestnictwa w obozie jako wolontariuszy. Zgłoszenia i szczegółowe informacje u o. Jarosław jaroslawofm@poczta.onet.pl

 • Serdecznie zapraszamy na pielgrzymki parafialne do Bawarii- szlakiem alpejskich pereł w dniach 18-23.06 oraz do Francji w dniach 23-31.08. Szczegółowe programy na naszej stronie internetowej. Zapisy BIURO PODRÓŻY WRATISLAVIA TRAVEL , 51-153 Wrocław, ul. Orkana 40, tel/fax  (071)372 74 59,   www.wtr.pl  e-mail: biuro@wtr.pl  

 • O. dr  Marian Arndt – nasz współbrat, biblista i archeolog zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. O. Marian będzie oprowadzał po dodatkowych miejscach związanych z biblią i historią, do których nie docierają zazwyczaj pielgrzymi. Wyjątkowy program, wylot z Wrocławia. Termin; 7-14 września 2012 roku. Cena;  2350 zł i 850 USD. Karty zgłoszeniowe i informacyjne można pobrać przy furcie klasztornej.

 • XXXII Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę 2.-10.08.2012 r. wyruszy pod hasłem „MÓJ DOM KOŚCIOŁEM”.

Każda pielgrzymka miała zawsze swój temat wiodący, który pozwalał ludziom formować sumienia i pogłębiać świadomość religijną oraz narodową. Tak będzie i podczas tegorocznej wędrówki, gdy rozważane będzie hasło „Mój dom Kościołem”.

Jakże potrzeby to temat wobec pomieszania pojęć, związanych z Kościołem i jakże istotny, skoro doświadczamy bolesnych skutków laicyzacji, liberalizmu i niezliczonych form niszczenia życia rodzinnego! A przecież właśnie rodzina – DOM – ma stać się miniaturą Kościoła powszechnego i lokalnego; ma przygotowywać ludzi, którzy zdołają unieść czekające ich zadania! Czy jest poważniejszy problem do rozważenia i odpowiedzialnej realizacji przez nas wszystkich? Te i inne tematy związane z rodziną i kościołem rozważać będziemy w trasie. Gorąco zachęcam wszystkich do wspólnego pielgrzymowania. Wybierz się z franciszkańską XV-ką, której zawsze towarzyszy Boża radość oraz Pokój i Dobro.

 • To już 20 lat… Dziękujemy!

„ Cokolwiek czynicie z serca wykonujcie, jak dla Pana, a nie dla ludzi”.(Kol  3,23-24).

Te słowa każdego dnia towarzyszą mam w naszej posłudze braciom będącym w potrzebie. Już od 20 lat razem wspieramy, tych którzy najbardziej potrzebują pomocy.

Dziś pragnę w imieniu swoim jak i wszystkich korzystających z pomocy w naszej kuchni podziękować za dar waszego serca. Dzięki Wam drodzy Parafianie możemy służyć  potrzebującym i dać im codzienny chleb. Stajemy się pośrednikami waszej dobroci i miłości do drugiego człowieka. W naszej kuchni każdego dnia wydawane jest około 500 porcji zupy, do tego pieczywo i napoje. Jesteśmy bardzo wdzięczni za całoroczne wspieranie naszych działań charytatywnych. Dzięki ofiarności parafian możemy nieść pomoc tym najbardziej potrzebującym.

W zeszłym roku podjęliśmy po raz pierwszy nowe działania mające na celu wprowadzić bezrobotnych na rynek pracy. Realizując projekt „Aktywna Polanka” w współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej kursy zawodowe podjęło 30 osób. Sukcesem było to że w okresie letnim 22 osoby podjęły pracę. Na dzień dzisiejszy 40 procent uczestników projektu utrzymuje pracę, problemem jest tylko to, że często jest to praca bez umowy.  W tym roku również został przeprowadzony kurs  ekonomicznego gotowania, przygotowujący do pracy w kuchni. Z możliwości uczestnictwa w zajęciach skorzystało 30 osób. Wszyscy ukończyli kurs 31.05. 2012. Z tej też okazji życzę im aby znaleźli uczciwych pracodawców i nie bali się wejść na rynek pracy, bo znają swoją wartość.

 Br. Rafał Gorzołka – dyrektor Kuchni Charytatywnej

 

 • Decyzją kongresu kapitulnego, który obradował w naszym klasztorze w dniach 26-28.05 dokonano wiele zmian personalnych w naszej prowincji. Zmiany nastąpią w czasie wakacji.

o. Jarosław Zatoka – proboszcz – będzie pełnił posługę gwardiana i proboszcza w parafii w Dusznikach Zdroju.

o. Oskar Maciaczyk – wikary parafii – podejmie studia w Lublinie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

o. Emilian Gołąbek – duszpasterz akademicki – będzie pełnił posługę gwardiana i proboszcza we Wrocławiu Sołtysowicach

br. Emilian Tyrcha – zakrystianin – będzie posługiwał w naszym klasztorze w Prudniku

Nowym proboszczem we Wrocławiu Karłowicach będzie o. Fabian Kaltbach. Nowym duszpasterzem parafialnym o. Mariusz Linik

Pozostałe zmiany w naszym domu:

o. Wacław Chomik – minister prowincjalny –  będzie gwardianem w Kłodzku, o. Remigiusz Gruca – rektor WSD będzie magistrem nowicjuszy w Borkach Wielkich, O. Tymoteusz Olśiński – Dyrektor wydawnictwa będzie proboszczem w Gliwicach, o. Wiesław Dudek będzie wikarym domu i parafii w Krynicznie, o. Wit Bołd – magister kleryków – będzie gwardianem w Prudniku, o. Michał Borecki pozostaje kapelanem szpitala i dodatkowo będzie wikarym domu we Wrocławiu Sołtysowicach.

Do naszego domu pryzchodzą;

o. Alan Brzyski – minister prowincjalny, 

o. Jozue Szymański –magister kleryków i juniorystów

o. Wojciech Piętowski – ojciec duchowny kleryków i juniorystów, prof. WSD,

o. Piotr Kwoczała – duszpasterz, kapelan Hospicjum bonifratrów ,

o. Witold Pelczar – duszpasterz ,

o. Dominik Banaś – sekretarz Prowincji, , wicerektor WSD, prof. WSD, wicemagister kleryków i juniorystów,

o. Adam Śmiertka –kierownik Świetlicy Środowiskowej „Tobiaszki” ,

o. Wawrzyniec Wojtyra – rektor WSD ,

br. Roman Potempa – zakrystian, drugi furtian,

o. Rufin Szymański będzie nowym dyrektorem wydawnictwa

 

 • Pożegnanie o. Oskara Maciaczyka – wikarego parafii nastąpi na mszy św. w sobotę 23.06 o godz. 9.00

O. Proboszcza Jarosława Zatokę pożegnamy w niedzielę 24.06 o godz. 10.30. O. Proboszcz odprawi mszę dziękczynną w intencji wszystkich parafian.

O. Emiliana Gołąbka – duszpasterza akademickiego pożegnamy mszą św. na zakończenie roku akademickiego 24.06 o godz. 20.00