I Niedziela Wielkiego Postu – 09.03.2014

wielki-post-jpg-1Drodzy Parafianie
„Wstępując w okres 40–dniowego postu, a więc gorliwszej służby Bożej, sposóbmy nasze dusze do walki z pokusami. Rozpoczynamy bowiem bój o świętą sprawę… Wszak dlatego pozwolił Pan wieść siebie na pokuszenie, abyśmy pomocą Jego wspierani wzorowali się na Jego przykładzie… Podjął On walkę onego czasu, abyśmy ją podejmowali po wszystkie czasy” (św. Leon Wielki). Spróbujmy w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu na nowo odkryć aktualność dzisiejszej Ewangelii o kuszeniu Jezusa w odniesieniu do naszego życia osobistego i społecznego. Kuszenie pierwsze dotyczy zaspokajania zachcianek, ambicji, pragnień. Dotyka spraw najbardziej podstawowych. Weryfikuje nasze zachowania wobec rzeczy i wszystkiego, co można posiadać, konsumować, używać, czym można zaspokajać instynkty. (…) Kuszenie drugie dotyczy władzy, panowania, rządzenia. Jest to pokusa o wiele poważniejsza, ponieważ weryfikuje nasz stosunek do innych ludzi – panować, posiadać władzę, gnębić, uciskać albo szanować, wychwalać i zauważać tylko tych, którzy mogą nam się przydać. (…) Kuszenie trzecie – dotyczy żądania, aby Bóg spełniał nasze polecenia. Jest to najgroźniejsza z pokus – wypaczenie stosunku do Boga. Człowiek chce rozkazywać i stawiać żądania swemu Stwórcy. Czasami mówimy: „Jeśli jesteś Bogiem, to pokaż… jeśli nie spełnisz mojego żądania, to… Modliłem się, a Ty mnie nie wysłuchałeś… nie wypełniłeś mojej woli, więc… nie istniejesz”.                                          ks. Sławomir Kawecki
…chyba jednak Wielki Post jest potrzebny każdemu z nas… i wcale nie chodzi tylko o zagłodzenie ciała…
 
              I Niedziela Wielkiego Postu – 09.03.2014     

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
14.30 – Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych
18.00 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
20.10 – Msza św. dla studentów – DA Antoni (paźdz.- czerw.)

                Poniedziałek – 10.03.2014

19.00 – Spotkanie parafialnego kręgu biblijnego Betania (dom katechetyczny).
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom katechetyczny).

                Wtorek – 11.03.2014

18.30 – Msza św. w int. zbiorowej.
– adoracja Najśw. Sakramentu – wystawienie po mszy, zakończenie o 21.00, okazja do spowiedzi od 20.00 do 21.00.

                Środa – 12.03.2014

19.15 – Katecheza dorosłych.
20.00 – Spotkanie wspólnoty Betesda.  

                Czwartek – 13.03.2014  (rocznica wyboru papieża Franciszka)

III czwartek Parafialnej Nowenny przed kanonizacją bł. Jana Pawła II.

17.00 – Spotkanie ministrantów i lektorów.
18.30 – Uroczysta msza św. wieczorna z kazaniem, a po niej krótkie nabożeństwo z możliwością ucałowania relikwii bł. Jana Pawła II. Po mszy modlitwa uwielbienia.
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom katechetyczny).

                Piątek – 14.03.2014

   6.00, 9.30, 18.00 – Droga Krzyżowa.
17.00 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.
19.00 – Msza św. dla młodzieży (kaplica).
20.00 – Droga Krzyżowa dla zabieganych i zapracowanych.

                Sobota – 15.03.2014

  8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  9.45 – Spotkanie fraterni dziecięcej.    
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.

              II Niedziela Wielkiego Postu – 16.03.2014 

– rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych –

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci, poświęcenie krzyżyków dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po mszy kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi.
15.30 – Msza św. dla Duszpasterstwa Rodzin (kaplica).
18.00 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
20.10 – Msza św. dla studentów – DA Antoni (paźdz.- czerw.)

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Od kilku lat jest ona we Wrocławiu obchodzona jako Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Przed kościołami Wrocławia odbywa się dziś zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby hospicjów. Za wszelkie ofiary składamy w imieniu organizatorów serdeczne Bóg zapłać.
 • Serdecznie zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 18.00 w naszym kościele i o godz. 16.00 w kaplicy sióstr Franciszkanek (w dawnym szpitalu im. Korczaka).
 • krzyż - KopiaW czasie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do brania udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki: dla dorosłych o godz. 6.00, 9.30 i 18.00, dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla młodzież i dorosłych o godz. 20.00 tzw. Droga Krzyżowa dla zabieganych i zapracowanych.
 • Ministranci, którzy rozprowadzają gazety przed kościołem, rozprowadzają także skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną Caritas. Jeżeli chcesz przekazać pieniądze zaoszczędzone w wyniku postanowień wielkopostnych na dobry cel, to weź skarbonkę i wrzucaj do niej pieniądze przez okres Wielkiego Postu. Każdą wziętą  skarbonkę należy zwrócić w okresie wielkanocnym na naszą furtę klasztorną.
 • Spotkania grup katechumenatu w tym tygodniu odbywać się będą wg planu.
 • Spotkanie Kręgu Biblijnego jutro w salkach o 19.00.
 • Spotkania kursu przedmałżeńskiego w poniedziałek i czwartek o 19.15 w domu katechetycznym.
 • W środę zapraszamy na kolejną katechezę dorosłych o godz. 19.15. Tym razem na temat: Kilka faktów o działalności inkwizycji.
 • Młodzież zapraszamy na swoją mszę św. w piątek o 19.00 w kaplicy a następnie na Drogę Krzyżową o 20.00 w kościele.
 • Zapraszamy na III czwartek Parafialnej Nowenny przed kanonizacją bł. Jana Pawła II. O godz. 18.30 na uroczystą mszę św. z kazaniem, a po niej na krótkie nabożeństwo z możliwością ucałowania relikwii bł. Jana Pawła II.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Będzie je głosił Ojciec Robert Kycia, klaretyn. Program jest również wywieszony w gablotkach, a także zamieszczony na stronie internetowej.  
 • Od przyszłej niedzieli w kawiarence można będzie nabyć kartki wielkanocne oraz świece Caritas, tzw. „paschaliki”, z których dochód jest przeznaczony dla potrzebujących.

 

 • ocalic_anna_jantar_2014_maxDuszpasterstwo Akademicki Antoni zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Ocalić od zapomnienia”. Tym razem studenci będą wykonywać piosenki pani Anny Jantar. Koncert odbędzie się w sobotę 15 marca o godz. 19.00 w dużej sali Domu Katechetycznego. Wstęp wolny. Przed koncertem otwarty będzie sklepik z napojami i ciastkami, gdzie będzie można także nabyć płytę z poprzedniego koncertu, w czasie którego studenci wykonywali piosenki pana Mariana Hemara.

 
 

 • Zapraszam serdecznie na bezpłatny warsztat pt: „JA-RODZIC I MÓJ NASTOLATEK”. Warsztat ten kierowany jest do rodziców dzieci w okresie adolescencji. Podczas zajęć zostanie przedstawiona sylwetka dorastającego dziecka i charakterystyczne dla tego okresu rozwojowego kryzysy. W programie między innymi: dziecko w sytuacji trudnej; młodzież a uzależnienia od środków psychoaktywnych; dziecko w świecie mediów. Termin: 22.03.2014 godz. 9-14.30 oraz 29.03.2014 godz. 9-14.30. Miejsce: Poradnia Rodzinna Antoni, al. Kasprowicza26,  Wrocław. Prowadzący: Magdalena Adamus – pedagog.

Kontakt i zapisy: pedagog.magdalena.adamus@gmail.com.
 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie

wyrazy życzliwości, za modlitwę i ofiary.

Życzymy Wam pokoju serca i Bożej opieki. 

Niech Pan obdarzy Was pokojem.