Kanonizacja w Rzymie, a w naszej Parafii co?

strona_kanonizacji

Już za tydzień uroczystość kanonizacji

bł. Jana Pawła II  i  bł. Jana XXIII.

Drodzy Parafianie

Co nas jeszcze czeka w związku z tym wydarzeniem:

1. W najbliższy czwartek ostatni dzień Parafialnej Nowenny przed uroczystością kanonizacji. Po mszy św. i nabożeństwie wykład pt. „Jan Paweł II jako człowiek” wygłosi ks. prof. Roman Rogowski z Papieskiego Wydziału Teologicznego (w kościele).
2.  Na kanonizację udają się dwa autokary z pielgrzymami z naszej parafii i parafii sąsiednich.
3.  Akcja „Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia”. W dniu 11.04.br. delegacja naszej archidiecezji przywiozła światło-płomień z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Łagiewnik. Następnego dnia – 12.04. – podczas uroczystej mszy św. w katedrze pod przewodnictwem J. Ek. Ks. Abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego znak  światła miłosierdzia został przekazany dekanatom, a następnie parafiom. W tym tygodniu w czwartek i piątek po mszy św. wieczornej „iskrę miłosierdzia” z Łagiewnik można będzie zabrać do swojego domu. Trzeba przynieść z sobą lampion z świecą.
4.  W dzień kanonizacji bardzo prosimy o udekorowanie domów flagami narodowymi i papieskimi, a także portretami bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII.
5.  W dzień kanonizacji o godz. 19.00 będziemy sprawować Uroczystą Mszę św. dziękczynną, na którą serdecznie zapraszamy.
6.  Prosimy o przynoszenie na furtę kopi zdjęć ze swoich spotkań z bł. Janem Pawłem II. Spróbujemy z nich zrobić wystawę w domu katechetycznym. Póki co jest ich tylko kilka.
7. Tegoż samego dnia, przed kościołem będziemy sprzedawać „kremówki papieskie”, z których dochód będzie przeznaczony na malowanie kościoła.
8.  Przed uroczystością bierzmowania – 30.04.br. – Abp senior Marian Gołębiewski nada patronat naszemu Domowi Parafialnemu – im. św. Jana Pawła II.
– zachęcamy do modlitwy w intencji tych wszystkich dzieł