II Niedziela Adwentu – 09.12.2018

Drodzy Parafianie i Gości
„…Droga powrotu do Boga jest dostępna dla każdego z nas i prowadzi do spotkania z Bożą miłością, która czyni wszystko nowe. I prowadzi do zachwytu, wraz z psalmistą, że „Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas”. Przygotowanie do spotkania z Panem w tajemnicy Jego narodzenia ma wypełnić nasz tegoroczny Adwent. Św. Augustyn po swoim nawróceniu rozdał swój majątek pomiędzy ubogich i z przyjaciółmi zamieszkali razem, oddając się modlitwie, dyskusji na tematy religijne i studiom Pisma Świętego. W ten sposób zrozumiał, że celem jego życia jest Jezus Chrystus i poszukiwanie królestwa Bożego. Św. Jan, który „obchodził całą okolicę nad Jordanem i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów” ma dziś dla nas konkretną propozycję. Swoim nauczaniem wskazuje na Mesjasza, w którym historia zbawienia ma swój punkt przełomowy. Kto pragnie przyjąć do swojego życia Jezusa, nie może żyć w starych i grzesznych przyzwyczajeniach, udawać pobożności czy od czasu do czasu przypomnieć sobie o Bogu. Pomocą w otwarciu serca na przychodzącego Pana jest słowo Boże i modlitwa. …  ks. Leszek Smoliński

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże”.

 

                II Niedziela Adwentu – 09.12.2018
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi; po mszy błogosławieństwo małżonków spodziewających się dziecka; kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
14.30 – Msza św. dla wspólnoty Muminki oraz rodzin osób niepełnosprawnych.
18.30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka.
                Poniedziałek – 10.12.2018
  6.00 i 9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.
                Wtorek – 11.12.2018
  6.00 i 9.00 – Msza św.
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św., a po niej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 20.00 do  21.00.
                Środa – 12.12.2018
  6.00 i 9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.
19.15 – Spotkanie wspólnoty Betesda – fraternia.
                Czwartek – 13.12.2018
Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
6.00 i 9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.
                Piątek – 14.12.2018
Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  6.00 i 9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.
19.15 – Spotkanie fraterni młodzieżowej.
                Sobota – 15.12.2018
  6.30 i 9.00 – Msza św.
  9.45 – Spotkanie Fraterni Dziecięcej – dom parafialny.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św.
                III Niedziela Adwentu – 16.12.2018
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi; po mszy błogosławieństwo małżonków spodziewających się dziecka.
15.00 – Msza św. z udziałem duszpasterstwa małżeństw – kaplica.
18.30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś II Niedziela Adwentu. O godz. 18.30 Nieszpory.

 

 • Dziś, w godz. od 9.00 do 15.00 przed naszym kościołem Fundacja im Brata Alberta, zaprasza na Świąteczny Kiermasze prac, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, pracujące w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Muminki”. Dochód ze sprzedaży prac przeznaczony jest na rehabilitację oraz terapię społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie.

 

 • Zapraszamy na Msze Roratnie, które są odprawiane od poniedziałku do piątku o 6.00 rano (po nich śniadanie w domu parafialnym), a w soboty o 9.00. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami; po roratach dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki. Zachęcamy również do podejmowania dobrowolnych, osobistych postanowień adwentowych. Hasło tegorocznych rorat brzmi: „… z Duchem Twoim”.
 • W związku z roratami prosimy o ofiarowanie produktów spożywczych, które są wykorzystywane na śniadania dla dzieci po mszach roratnich. Produkty te można składać na furcie klasztornej lub przynieść do salek katechetycznych na śniadania.

 

 • W czasie adwentu na porannych mszach św. roratnich głosimy kazania skierowane do dzieci a o godz. 18.30 głoszone są krótkie rozważania skierowane do dorosłych.

 

 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna wg planu, czyli w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 18.00.

 

 • W kawiarence przed kościołem rozprowadzamy świece wigilijne Caritas, bożonarodzeniowe kartki świąteczne z symbolami religijnymi oraz książki. Opłatki natomiast możemy nabyć na furcie klasztornej.

 

 • Wspólnota św. Szarbela zaprasza na kurs Nowe Życie 14-16.12.2018. Więcej informacji w gablocie oraz na stronie internetowej sne.wrocław.pl.

 

 • Jak już zapowiadaliśmy, w tym tygodniu odbędą się przedświąteczne domowe odwiedziny chorych.

 

 • Zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy w budowie naszej szopki betlejemskiej. Zaczniemy jutro – 10 grudnia – o godz. 10.00. Bardzo prosimy o mobilizację, bo to spory wysiłek. Potrzebnych jest minimum 15 mężczyzn.

 

 • Adwentowe Dni Skupienia dla młodzieży naszego dekanatu odbędą się w przyszłą niedzielę 16.12 br. od godz. 18.00. Program: msza św., konferencja oraz adoracja Najśw. Sakramentu. Spotkanie odbędzie się w parafii Matki Bożej Bolesnej na Różance. Zaprasza ks. Jakub, nasz dekanalny duszpasterz młodzieży.

 

 • Fundacja L’Arche Wspólnota we Wrocławiu, prowadząca na Karłowicach małe domy dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, serdecznie zaprasza wszystkich Parafian do odwiedzenia świątecznego kiermaszu w niedzielę 16 grudnia oraz wsparcia zbiórki. Jak zawsze nasi Domownicy wspólnie z Wolontariuszami przygotowali ozdoby w pracowni terapeutycznej „Konwalie”. Będą to bożonarodzeniowe dekoracje, które będą pięknie współtworzyć świąteczną atmosferę. Asystenci i nasi Przyjaciele upieką domowe ciasta, które również będzie można nabyć podczas kiermaszu, a w trakcie wydarzenia wesprą nas harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej Okręgu Dolnośląskiego. Będziemy na Państwa czekać w niedzielę 16. grudnia od godz. 7:00 do godz. 20:00.  Zakupując nasze ozdoby i ciasto lub wspierając zbiórkę pomożecie nam Państwo w naszym codziennym działaniu na rzecz oraz wspólnie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Środki, które uda nam się zebrać zamierzamy na pokrycie kosztów planowanego na przyszły rok remontu łazienek w jednym z domów prowadzonych przez Fundację. Służą one naszym mieszkańcom od chwili otwarcia domu, czyli już od 15 lat. Prosimy – wesprzyjcie nas Swoją modlitwą, bo to wzmacnia i nadaje sens naszej służbie. Zapraszamy również Wiernych do zostania  Wolontariuszem lub Asystentem naszej Wspólnoty – w ten sposób możecie Państwo jednocześnie otrzymać nowe dary: miłości i altruizmu, od naszych Domowników.

 

 • Na furcie możemy nabyć bilety na koncert kolęd pt. Betlejem Wrocławskie. Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata. Koncert odbędzie się 12.2018, o godz. 18:00 w  Hali Orbita, przy ul. Wejherowskiej 34 we Wrocławiu. Mamy do dyspozycji kilkanaście biletów w cenie 60 i 80 zł. Dochód z całej trasy koncertowej jest przeznaczony na wsparcie osób potrzebujących.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 • W przyszłą niedzielę przed kościołem w godz. od 11 – do 13:30  odbędą się warsztaty pod nazwą „Karłowicka choinka u franciszkanów”. Będzie można wspólnie ubrać choinkę przed naszym kościołem, napisać życzenia dla mieszkańców osiedla,  poczęstować się zimową herbatą i ciastkiem, oraz wylosować upominek. Serdecznie zapraszamy.

 

 • Już dziś informujemy, że odwiedziny kolędowe rozpoczniemy 02.01.2019 roku.

 
Papieskie Intencje Modlitewne – grudzień 2018
Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.
 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość,

za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Pan niech obdarzy Was pokojem.