I Niedziela Adwentu – 29.11.2015

Adwent 2015

Adwent 2015Drodzy Parafianie i Goście
Co to jest Adwent?
To czas duchowego przygotowania i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Dość krótki – tylko trochę ponad trzy tygodnie, wyznaczony czterema niedzielami, które poprzedzają Święta. Słowo „Adwent” znaczy przyjście. Przyjście Jezusa Chrystusa. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania, a nie pokuty. Jednak w czasie przygotowań raczej się nie świętuje. W przeciwnym razie, jak odróżnić przygotowania od samych świąt? Radość Adwentu ma najgłębsze podstawy: spotkanie z Bogiem, odnalezienie sensu życia i sensu codziennych wysiłków, dzielenie się doświadczeniem wiary. Tak ważne jest więc wyciszenie w Adwencie, przemyślenie, chwila na zatrzymanie w biegu codziennych spraw – może przez udział w rekolekcjach, w porannych roratach… Ks. Franciszek Longchamps de Berier
… w ten oto sposób, Adwent jawi się nam jako wielka duchowa szansa, z której warto skorzystać. A zatem: Przyjdź Panie Jezu!…
 

            I Niedziela Adwentu – 29.11.2015
10.30 – Msza św. – po niej spotkanie w salkach z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
18.30 – Nieszpory
20.10 – Msza św. akademicka.
            Poniedziałek – 30.11.2015
Święto św. Andrzeja, Apostoła.
6.00 – Roraty.
18.30 – Msza św. wieczorna.
19.15 – Zakończenie cyklu Nauk Przedmałżeńskich (dom parafialny).
            Wtorek – 01.12.2015
6.00 – Roraty.
18.30 – Msza św., a po niej adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do 21.00.
            Środa – 02.12.2015
6.00 – Roraty.
18.30 – Msza św. wieczorna.
19.15 – Katecheza dorosłych. Temat: Geneza i charyzmat Zakonu Kartuzów.
            Czwartek – 03.12.2015pierwszy czwartek miesiąca
Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
6.00 – Roraty.
18.30 – Msza św. wieczorna, a po niej adoracja w int. powołań i modlitwa uwielbienia.
            Piątek – 04.12.2015pierwszy piątek miesiąca
   6.00 – Roraty.
18.30 – Msza św. wieczorna.
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica).
            Sobota – 05.12.2015pierwsza sobota miesiąca
8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
9.00 – Roraty, msza św. z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa.
9.45 – Spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio (dom katechetyczny).
9.45 – Spotkanie dla lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św.
            II Niedziela Adwentu – 06.12.2015
8.00 – Spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci; poświęcenie medalików maryjnych dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po mszy spotkanie z dziećmi i rodzicami.
15.00 – Msza św. dla FZŚ (w kaplicy).
18.00 – Godzina Święta.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • adwent2Dziś I Niedziela Adwentu. O godz. 18.30 Nieszpory.
 • Od jutra (poniedziałku) zapraszamy na Msze Roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 6.00 rano (po nich śniadanie w domu parafialnym), a w soboty o 9.00. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami; po roratach dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki. Zachęcamy również do podejmowania dobrowolnych, osobistych postanowień adwentowych. Hasło tegorocznych rorat to: „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia.”
 • W związku z rozpoczynającymi się roratami prosimy o ofiarowanie dżemów, mleka i innych produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania dla dzieci po mszach roratnich. Produkty te można składać na furcie klasztornej lub przynieść do salek katechetycznych na śniadania.
 • W czasie adwentu na porannych mszach św. roratnich głosimy kazania skierowane do dzieci a o godz. 18.30 będziemy głosić krótkie rozważania skierowane do dorosłych.
 • Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi we wtorek po mszy św. wieczornej do godziny 21.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W czwartek adoracja w int. powołań po mszy św. wieczornej. W związku z roratami w piątek nie będzie dodatkowej mszy o 17.00 dla dzieci.
 • W tym tygodniu nie będzie domowych odwiedzin chorych, a odbędą się one w tygodniu przed 4 Niedzielą Adwentu.
 • Zbiórka LSO: kandydatów, ministrantów i lektorów odbędzie się w najbliższą sobotę 5 grudnia. Okolicznościową zbiórkę rozpoczniemy Eucharystią o godz. 9.00, a następnie spotkanie na fraterni.
 • medalikW sobotę o godz. 9.45 spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio.

 

 • W przyszłą niedzielę na mszy św. o 12.00 odbędzie się poświęcenie medalików maryjnych dla dzieci przygotowujących się po I Komunii św. Rodzice mogą nabyć te medaliki w naszej hurtowni. Po mszy św. kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci.
 • Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają już niepotrzebne alby dla dzieci pierwszokomunijnych, aby podzielić się z dziećmi, które przygotowują się do I Komunii św., a nie stać ich na taki wydatek. Alby można przynosić na furtę lub do kancelarii. Serdecznie dziękujemy.

1417530096 nm

 • Jak co roku Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży przekazywany jest najuboższym. Świece można nabyć w kawiarence przed kościołem oraz przy furcie klasztornej: duża min. 12 zł, mała min. 6 zł. Zadbajmy o to, aby ten symbol miłosierdzia wobec ubogich zapłonął na każdym wigilijnym stole.
 • W kawiarence przed kościołem rozprowadzamy również bożonarodzeniowe kartki świąteczne z symbolami religijnymi oraz kalendarze ścienne. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży naszej parafii w czasie ferii zimowych.
 • Przy furcie klasztornej rozprowadzamy opłatki wigilijne.

 

 • Trwają zapisy na Ewangelizacyjne Rekolekcje Adwentowe, które odbędą się w dniach 4-6 grudnia br. w Górze św. Anny. Zapraszamy zwłaszcza osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Koszt wyjazdu 130 zł. Karty na wyjazd można odebrać przy furcie klasztornej.
 • Dziewczyny od II klasy Gimnazjum wzwyż, które chcą żyć duchem maryjnym i szerzyć cześć Maryi, zapraszamy do Wspólnoty Dzieci Maryi Niepokalanej, tzw. „Marianek”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą środę o 17.30 na fraterni – wejście koło zakrystii.

 

 • Logotyp-ŚDM-2016-Wrocław-3-670x759ŚDM 20-25.07.16 w naszej parafii. W czwartek 3.12.15 odbędzie się spotkanie dla osób, które chcą zaangażować się w Dni w Diecezji podczas ŚDM w sekcji tłumaczeń.  Osoby płynnie posługujące się językiem hiszpańskim lub angielskim zapraszamy na 19.15 do Domu Katechetycznego. Ponawiamy również prośbę o przyjęcie w Waszych domach pielgrzymów w czasie ŚDM. Formularze zgłoszeniowe dla chętnych rodzin można składać na furcie. zapisy ŚDM 2016

 

 • Fundacja im Brata Alberta, serdecznie zaprasza na Bożonarodzeniowy Kiermasz prac, wykonanych przez osoby niepełnosprawne, pracujące w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Muminki”. Kiermasz odbędzie się przy kościele pw. św. Antoniego w niedzielę 13 grudnia w godzinach od 8.30 do 15.00. Dochód ze sprzedaży prac przeznaczony jest na rehabilitację oraz terapię społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie. Serdecznie Zapraszamy.
 • Ze sporym wyprzedzeniem, już dziś zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy w budowie naszej szopki betlejemskiej. Zaczniemy w środę 9 grudnia o godz. 10.00. Bardzo prosimy o mobilizację, bo to spory wysiłek. Potrzebnych jest minimum 15 mężczyzn.

 

 • domowy-kosciolMałżeństwa, które są zainteresowane formacją w duchu Kościoła Domowego, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, stworzonego przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego proszone są o zgłaszania się do o. Proboszcza. Zachęcamy i polecamy.

 

 • W dniach od 11 do 13.12. odbędzie się u nas Kurs Nowe Życie. Rozpoczęcie piątek 11.12. o godz. 17.30. Koszt – 40 zł. Zapisy: wypełniając formularz na stronie : SNE.ARCHIDIECEZJA.WROC.PL.
 • Ze względu na konieczność planowania urlopów na naszej stronie internetowej podane są cele i terminy przyszłorocznych pielgrzymek parafialnych. Bardzo prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka na kuchnię charytatywną, jest to zbiórka na zorganizowanie wigilii dla 500 ubogich i bezdomnych, o których troszczy się nasza kuchnia. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy

za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność.

Niech Pan obdarzy Was pokojem.