I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

Adwent    2019

              Drodzy Parafianie i Goście

              Czy jesteśmy gotowi stanąć przed obliczem Chrystusa? Stawiając to ważne pytanie, liturgia pierwszej niedzieli Adwentu wzywa nas do czuwania, do odrzucania uczynków ciemności, do zaparcia się siebie. Jednocześnie jednak daje nadzieję, że przyjście Pana przyniesie nam nie potępienie i karę, lecz radość, pokój i spełnienie wszystkich naszych tęsknot. Obyśmy uczestnicząc w tej Eucharystii zapragnęli iść z radością na spotkanie Pana drogą nawrócenia, ufni, że na jej końcu czeka nas szczęście, którego zapowiedzią jest Boże Narodzenie…  Mira Majdan

                  I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

  8.00 – Spotkanie modlitewne wspólnoty Żywego Różańca.

10.30 – Suma.

12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi; po mszy błogosławieństwo małżonków spodziewających się dziecka.

15.00 – Msza św. z udziałem FZŚ – kaplica nad zakrystią.

18.00 – Godzina Święta.

20.10 – Msza św. akademicka.

                  Poniedziałek – 02.12.2019

  6.00 – Roraty

  9.00 – Msza św.

17.00 – Spotkanie formacyjne dla wspólnoty Róż Różańcowych – dom parafialny.

18.30 – Msza św.

19.15 – Nauki przedmałżeńskie – dom parafialny.

                  Wtorek – 03.12.2019  

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

  6.00 – Roraty

  9.00 – Msza św.

18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

18.30 – Msza św., po mszy Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.

                  Środa – 04.12.2019   

 6.00 – Roraty

 9.00 – Msza św..

18.30 – Msza św.

                  Czwartek – 05.12.2019pierwszy czwartek miesiąca

   6.00 – Roraty

   9.00 – Msza św.

17.30 – Adoracja w int. powołań.

18.30 – Msza św., a po mszy modlitwa uwielbienia.

                  Piątek – 06.12.2019  – pierwszy piątek miesiąca

Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

  6.00 – Roraty

  9.00 – Msza św.

18.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

18.30 – Msza św.

                  Sobota – 07.12.2019pierwsza sobota miesiąca

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

  6.30 – Msza św. 

  8.15 – Nabożeństwo wynagradzające ku czci  NMP.

  9.00 – Roraty.

18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.

18.30 – Msza św.

                  II  Niedziela Adwentu – 08.12.2019

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego

10.30 – Suma.

12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi, a po mszy kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

14.30 – Msza św. z udziałem wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.

18.30 –  Nieszpory.

20.10 – Msza św. akademicka. 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

· Dziś I Niedziela Adwentu. O godz. 18.00 Godzina Święta połączona z Nieszporami.

· Od jutra (poniedziałku) zapraszamy na Msze Roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 6.00 rano (po nich śniadanie w domu parafialnym), a w soboty o 9.00. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami; po roratach dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki. Zachęcamy również do podejmowania dobrowolnych, osobistych postanowień adwentowych. Hasło tegorocznych rorat to: „Będziesz miłował” – Roraty 2019 z kardynałem Stefanem Wyszyńskim, Prymasem Tysiąclecia.

· W związku z rozpoczynającymi się roratami prosimy o ofiarowanie produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania dla dzieci po mszach roratnich. Produkty te można składać na furcie klasztornej lub przynieść do salek katechetycznych na śniadania.

· W czasie adwentu na porannych mszach św. roratnich głosimy kazania skierowane do dzieci a o godz. 18.30 będziemy głosić krótkie rozważania skierowane do dorosłych.

· W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna normalnie czyli w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 18.00.

· W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego.

· Po mszy św. o 12.00 odbędzie się kolejne spotkanie z dziećmi i rodzicami przygotowującymi się po I Komunii św..

· Jak co roku Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży przekazywany jest najuboższym. Świece można nabyć w kawiarence przed kościołem oraz przy furcie klasztornej: duża 14 zł, mała 6 zł. Na furcie możemy nabyć również opłatki. Zadbajmy o to, aby na każdym stole wigilijnym nie zabrakło opłatka i świecy wigilijnej.

· W tym tygodniu odbędą się domowe odwiedziny chorych. Jeśli ktoś chciałby jeszcze zgłosić chorego, to prosimy to uczynić do czwartku na furcie.

· W kawiarence przed kościołem rozprowadzamy również bożonarodzeniowe kartki świąteczne z symbolami religijnymi. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży naszej parafii w czasie ferii zimowych.

· Dziś przed kościołem zbiórka na kuchnię charytatywną. Zbiórka przeznaczona jest na zorganizowanie wigilii dla ubogich i bezdomnych korzystających z naszej kuchni. Udział w wigilii weźmie około 500 osób.

· Już dziś zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy w budowie naszej szopki betlejemskiej. Zaczniemy w poniedziałek 9 grudnia o godz. 10.00. Bardzo prosimy o mobilizację, bo to spory wysiłek. Potrzebnych jest minimum 15 mężczyzn.

· Fundacja L’Arche Wspólnota we Wrocławiu, serdecznie zaprasza wszystkich Parafian do odwiedzenia swojego świątecznego kiermaszu w niedzielę 8 grudnia oraz wsparcia zbiórki. Tradycyjnie, przygotowaniem pięknych świątecznych ozdób oraz domowych przetworów, które znajdą się na kiermaszu zajęli się nasi Domownicy – dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, Wolontariusze oraz Przyjaciele wspólnoty.  Zakupując nasze produkty i przetwory lub wspierając zbiórkę pomożecie nam też Państwo w zebraniu środków na przyszłoroczny wyjazd wakacyjny Domowników  którym, jak co roku, będą towarzyszyć Asystenci. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie oraz życzliwość, jakie nam Państwo okazujecie. To nas wzmacnia i nadaje sens naszym codziennym działaniom. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej wspólnoty przy ul. Jutrosińskiej lub zaangażowania się jako Wolontariusze lub Asystenci. Nasi Domownicy z radością podzielą się z Państwem swoimi darami: empatią i bezinteresownością. Zapraszamy.

Papieskie intencje modlitewne – grudzień 2019

Intencja powszechna: za dzieci.
Aby każdy kraj podjął, priorytetowo i zdecydowanie, działania mające na celu polepszenie przyszłości dzieci, szczególnie tych cierpiących.

Serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za wasze modlitwy i ofiary. Pan niech obdarzy Was pokojem.