7 Niedziela Wielkanocna – 02.06.2019 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Drodzy Parafianie i Goście
                  Wspominamy moment z życia Chrystusa po zmartwychwstaniu, w którym po raz ostatni spotkał się w sposób widzialny z Apostołami i swymi uczniami na górze Oliwnej. Odszedł do nieba. A gdzie jest niebo? Gdzie można Chrystusa dziś spotkać? Gdzie można z Nim porozmawiać? Przecież od tego spotkania zależy szczęście chrześcijanina.
                  Jedni uważają, że niebo, do którego odszedł Chrystus, jest bardzo daleko. Między ziemią, na której żyjemy, a niebem, w którym On się znajduje, jest wielka przepaść. Niebo i ziemia to dwie zupełnie różne, odległe od siebie rzeczywistości. W takiej sytuacji chcąc się z Chrystusem spotkać, istnieją tylko dwie możliwości: albo trzeba umrzeć, albo czekać, aż On po raz drugi przyjdzie na ziemię.(…)
                  Chrystus odchodząc do nieba wyraźnie powiedział: „A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata”. On pozostał z nami i nie należy sądzić, że tu na ziemi nie można Go spotkać. On przestał się ukazywać, nie można Go dotknąć i nie można włożyć swojego palca w miejsce gwoździ, tak jak to zrobił św. Tomasz. Zrezygnował z tej formy obecności dlatego, że chciał być dla tysięcy i milionów, a ta doczesna obecność była zarezerwowana dla niewielu. Przestał się objawiać w formie widzialnej, ale pozostał z nami. Ks. Edward Staniek
 

                  7 Niedziela Wielkanocna – 02.06.2019Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
XII Święto Dziękczynienia dziękujemy za Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
  8.00 – Spotkanie modlitewne dla Wspólnoty Żywego Różańca. 
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi; po mszy błogosławieństwo małżonków spodziewających się dziecka
18.00 – Godzina Święta.
20.10 – Msza św. akademicka. 
                  Poniedziałek – 03.06.2019
Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  6.30 i 9.30 – Msza św.
17.00 – Spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca.
18.30 – Msza św..
19.15 – Kurs przedmałżeński – dom katechetyczny.
                  Wtorek – 04.06.2019
  6.30 i 9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św., następnie adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
                  Środa – 05.06.2019
Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  6.30 i 9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św..
                  Czwartek – 06.06.2019pierwszy czwartek miesiąca
  6.30 i 9.00 – Msza św.
17.30 – Adoracja w int. powołań.
18.30 – Msza św..
19.15 – Zakończenie cyklu spotkań Kursu przedmałżeńskiego – dom katechetyczny.
                  Piątek – 07.06.2019pierwszy piątek miesiąca
  6.00 – Droga Krzyżowa.
  6.30 i 9.00 – Msza św.
17.00 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci, wcześniej spowiedź.
18.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
18.30 – Msza św.
                  Sobota – 08.06.2019
Wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
  6.30 – Msza św. 
  8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  9.00 – Msza św..
  9.45 – Fraternia dziecięca.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św. wieczorna.
20.00 – Rozpoczęcie czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
                  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  – 09.06.2019
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi; po mszy błogosławieństwo małżonków spodziewających się dziecka.
14.30 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.
18.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Seca Pana Jezusa.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na Godzinę Świętą połączoną z Nabożeństwem ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.

 

 • Dziś XII Święto Dziękczynienia, w czasie którego chcemy Bogu dziękować za św. Jana Pawła II oraz za Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Narodowego Wotum ku chwale Opatrzności Bożej.

 

 • Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna wg planu.

 

 • Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa będziemy odprawiali przez cały miesiąc czerwiec po mszy o godz. 9.00.

 

 • Spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w domu katechetycznym.

 

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w int. powołań o godz. 17.30; w piątek na pierwszopiątkową mszę św. z udziałem dzieci o godz. 17.00 – wcześniej okazja do spowiedzi św.

 

 • W tym tygodniu odbędą się domowe odwiedziny chorych.

 

 • W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który w tym roku odbędzie się 16. czerwca, zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w organizowaniu festynu parafialnego. Jak co roku można przynosić nowe rzeczy na „losowanie różności”, odpowiednie książki na „kiermasz książek” oraz bardzo prosimy o wypiek ciast na niedzielę odpustową.

 

 • 13.06.2019 – w sam dzień Uroczystości Patrona naszej Parafii św. Antoniego, mszę św. o godz. 18.30 odprawi o. Ksawery, nasz neoprezbiter. Po mszy św. udzieli wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego.

 

 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Wspólnota św. Szarbela zaprasza na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę 08.06.2019 od godz. 20.00 w kościele . Czuwanie zakończy się Mszą św. o godz. 24.00 z modlitwą o wylanie Ducha Świętego.
 

 • Za tydzień w niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościli o. Roberta, naszego misjonarza z Togo. Wygłosi on kazania w tym dniu, a po mszach będzie można wesprzeć materialnie jego pracę misyjną.

 
 

 • Rada Osiedla Karłowice-Różanka serdecznie zaprasza na festyn „Powitanie lata”, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godz. 12.00 na Polanie Karłowickiej przy Al. Kasprowicza 45. W programie: konkurs z nagrodami o historii Karłowic, rodzinne zabawy sportowe, atrakcje dla dzieci w każdym wieku, warsztaty plastyczne, koncerty solistów, zespołów i orkiestry dętej, wiele pysznych ciast i dań z grilla. 

 

 • Poradnia Rodzinna ANTONI zaprasza na warsztaty pt.: „EMOCJE INSTRUKCJA OBSŁUGI”

Celem warsztatu będzie pogłębianie świadomości dotyczącej własnych stanów emocjonalnych i towarzyszących im zachowań, rozwijanie umiejętności wyrażania emocji i rozpoznawania ich u innych osób oraz uwrażliwienie na sygnały wysyłane przez ciało pod wpływem emocji. Warsztat będzie oparty o metody aktywizujące. Termin: 15 czerwiec 2019 rok (sobota); godz. 9.00 – 17.00; Koszt: 0 Pl (spotkanie jest współfinansowane przez Gminę Wrocław). Zapisy do 8 czerwca poprzez mail’a: poradnia.anna.galaz@gmail.com.  Prowadzenie: mgr Anna Gałąź (pedagog, psychoterapeuta);  mgr Maria Obertaniec (psycholog, psychoterapeuta). Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://poradnia.antoni.w-w.pl
 

 • Papieskie intencje modlitewne – czerwiec 2019

Intencja ewangelizacyjna: za kapłanów.
Aby kapłani, przez skromność i pokorę swojego życia, zaangażowali się na rzecz aktywnej i solidarnej służby najbardziej potrzebującym.
 
 

XII Święto Dziękczynienia – w trosce o rodzinę

Podczas tegorocznego Święta Dziękczynienia, które będziemy celebrowali 2 czerwca podziękujemy Opatrzności Bożej za dwóch wielkich Pasterzy – świętego Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego prymasa Tysiąclecia.
Święto Dziękczynienia odbywa się dokładnie w 40. rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny (samolot z papieżem wylądował na Okęciu 2 czerwca o godzinie 10.07). Jednocześnie żyjemy w oczekiwaniu na ogłoszenie decyzji o beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego.
Obaj ci Mężowie Opatrznościowi, których Bóg dał Kościołowi polskiemu i Kościołowi Powszechnemu ogromną wagę przywiązywali do rodziny, a troskę o nią wyrażali w wielu swych działaniach. Uwięziony Prymas Tysiąclecia, kreśląc w Komańczy tekst Ślubów Jasnogórskich zawarł w nich obietnicę czuwania na progu ogniska domowego, aby przy nim życie Polaków było bezpieczne, a inaugurując narodową nowennę przed 1000. rocznicą Chrztu Polski piąty jej rok poświęcił właśnie rodzinie. Rok 1961/1962 nowenny, był to rok rodziny katolickiej, pod hasłem: „Rodzina Bogiem silna”.
Prymas Tysiąclecia wiedział, że rodzina jest niejako pierwszą świątynią, gdzie dzieci dowiadują się o Bogu, jest pierwszą szkołą wychowania chrześcijańskiego.
Jakże aktualna jest postawiona przed laty diagnoza kardynała Stefana Wyszyńskiego: Istnieją dziś potężne siły rozkładowe rodziny.
Głęboko przekonany o niezwykłej roli rodziny we współczesnym świecie był Jan Paweł II. To On w 1981 roku powołał Papieską Radę do spraw Rodziny i zainaugurował cykliczne, odbywające się co trzy lata Światowe Spotkania Rodzin. Kilka miesięcy po zamachu na placu św. Piotra wydał adhortację apostolską Familiaris consortio, w której zakreślił zadania rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym i stwierdził, iż Kościół jest świadomy tego, że małżeństwo i rodzina stanowią jedno z najcenniejszych dóbr ludzkości. Podobnie jak wcześniej Prymas Tysiąclecia Jan Paweł II dostrzegał, że rodzina jest przedmiotem ataków ze strony licznych sił, które chciałyby ją zniszczyć lub przynajmniej zniekształcić.
W liście Gratissimam sane nazwał rodzinę „drogą Kościoła” i przypomniał, że(…) Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest szczególnym znakiem, że podczas XII Święta Dziękczynienia, w którym wielbimy Boga za tych dwóch Wielkich Pasterzy, do Świątyni Opatrzności Bożej wprowadzone zostaną relikwie błogosławionej Marii od Jezusa Dobrego Pasterza, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Charyzmatem tego zgromadzenia jest szerzenie Królestwa Bożej miłości poprzez oddanie się służbie Kościoła, zwłaszcza misji względem rodziny (ze strony: www. centrumopatrzności.pl).

 

Drodzy Parafianie i Goście,

dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność.

Niech  Pan obdarzy Was pokojem.