6 Niedziela Zwykła – 12.02.2017

Drodzy Parafianie i Goście 
Jezus dokonuje pewnego porządku w naszym myśleniu i odbieraniu rzeczywistości. Pewne przyzwyczajenia, stereotypy, przekłamania sprawiają, że zaczynamy żyć z dala od standardów Boga, kierując się własnym pomysłem na życie i szczęście. Zdarzyło się, że pewien książę wezwał na dwór handlarza końmi. Ten przyprowadził ze sobą dwa wspaniałe rumaki do sprzedania. Choć oba zwierzęta były do siebie bardzo podobne, były młode, silne i dobrze zbudowane, to jednak kupiec żądał za jednego z nich cenę dwa razy wyższą niż za drugiego. Zaciekawiony książę zwołał tu swoich dworzan i powiedział: Ofiaruję te dwa wspaniałe wierzchowce temu, który mi zdoła wytłumaczyć, dlaczego jeden z nich kosztuje dwa razy tyle co drugi. Dworzanie zgromadzili się wokół obu koni i przypatrywali się im uważnie. Nie byli jednak w stanie dostrzec pomiędzy nimi nic szczególnego, co usprawiedliwiałoby różnicę w cenie. Widzę – powiedział książę – że nie jesteście w stanie dostrzec różnicy pomiędzy tymi dwoma końmi. Każę je więc wam dosiąść, a może wtedy będziecie się mogli zorientować, jaka jest różnica pomiędzy jednym a drugim. Rozkazał dwom giermkom, aby je dosiedli i kilkakrotnie przejechali się naokoło pałacowego podwórka. Gdy to uczynili, dworzanie nadal nie byli w stanie zorientować się skąd bierze się tak wielka różnica w cenie jednego i drugiego. Powiedział wtedy książę: Jestem pewien, że zauważyliście, że kiedy konie galopują, jeden z nich nie pozostawia za sobą nawet odrobiny kurzu, podczas gdy za drugim unoszą się tumany wielkie jak chmury. Właśnie dlatego pierwszy jest dwa razy droższy, bo należycie wykonuje swoją powinność… W naszym społeczeństwie największą karierę robią ci, którzy zostawiają za sobą dużo bałaganu.  Pan Bóg „nikomu nie zezwolił grzeszyć”, lecz dał nam do wyboru życie i śmierć. Abyśmy zdolni byli wybrać życie, dzieli się z nami swoją mądrością i siłą.  Dlatego też, nie podoba Mu się gdy ktoś manipuluje przy Jego przykazaniach. Nie jest mu miły ten kto nie chce przebaczyć innym i nosi urazę w sercu swoim, kto cudzołoży w myślach i czynach, kto nie potrafi odciąć się od zła z którym jest mu dobrze, kto przysięga kłamliwie i bez potrzeby.  Bóg chce, aby nasze życie było jasne i przejrzyste, w którym nie będzie miejsca na przysłowiowe „ale”. Ks. Jerzy Cholewiński
 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2017
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
14.30 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych
18.30 – Nieszporami.
20.10 – Msza św. akademicka. 
Poniedziałek – 13.02.2017  
6.30 – Msza. Św. imieninowa o. Jordana.
18,00 – Nabożeństwo Fatimskie 
18.30 – Msza św. 
Wtorek – 14.02.2017  
Święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy 
9.00 – Msza św. 
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św., a później adoracja Najśw. Sakr. z okazją do spowiedzi do 21.00.
Środa – 15.02.2017  
9.00 –  Msza św.
18.30 – Msza św. 
Czwartek – 16.02.2017  
9.00 – Msza św. 
18.30 – Msza św., po niej modlitwa uwielbienia.
Piątek – 17.02.2017  
6.00 – Droga Krzyżowa.
15.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Miłosierdzia Bożego 
18.30 – Msza św..
Sobota – 18.02.2017  
9.00 – Msza św. 
18.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny. 
18.30 – Msza św. 
7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2017
10.30 – Suma. 12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
15.00 – Wspólnota Rodzin
18.30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka. 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

Dziś VI Niedziela Okresu Zwykłego. O godz. 18,30 Nieszpory.
Kancelaria Parafialna – w tym tygodniu czynna według stałego porządku.
W poniedziałek: Imieniny obchodzi i o modlitwę prosi wikary parafii o. Jordan msza św. w jego intencji o 6,30.
Również tego dnia na mszy św. o 18,30 w Katedrze wrocławskiej zostanie zainaugurowany Rok Fatimski. Z tej okazji pragniemy zaprosić na godz. 18,00 na specjalne nabożeństwo Fatimskie.
We wtorek: Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi św. po mszy św. wieczornej do godziny 21,00.
Kolejny Kurs przedmałżeński rozpoczynamy 20.02.2017 o godz. 19.15 w domu parafialnym. W ramach kursu odbędzie się 9 spotkań (2 razy w tygodniu – poniedziałki i czwartki), 3 spotkania w poradni rodzinnej (poszczególne pary umawiają się indywidualnie w dogodnym dla siebie terminie), a 04.03.br. odbędzie się Dzień Skupienia. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
Również 20.02.2017 roku rozpoczniemy Kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla osób dorosłych (po 19-tym roku życia). Zapisy prowadzimy w kancelarii parafialnej. Spotkania odbywają się o godz. 20.15 w poniedziałki i czwartki w domu parafialnym.
W drugim tygodniu ferii Fraternia dziecięca organizuje  półkolonię dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Zapisy i informacje u siostry Alicji lub u o. Jordana. Liczba miejsc ograniczona. Koszt półkolonii wraz z atrakcjami m. in. wycieczka do kopalni złota itp. to 100 zł.

ROK 2017 TO TAK NAPRAWDĘ ROK MARYJNY

Dlatego  drodzy Parafianie jako Duszpasterze,  pragniemy  zachęcić  was do tej pięknej modlitwy jaką jest Różaniec. Wiadomym jest, że z powodu natłoku różnych zajęć w wielu momentach brakuje nam czasu na modlitwę nie mówiąc już o dłuższej głębszej  relacji z Bogiem.    W sercu mamy pragnienie modlitwy chcemy zaczerpnąć z tego źródła łask  ale w wielu momentach brak czasu i zmęczenie stoi na przeszkodzie. Jednak Wspólnota Żywego Różańca to coś co może być początkiem pięknej owocnej modlitwy indywidualnej a w wielu momentach również małżeńskiej i rodzinnej. A jak pokazuje życie może to być ratunek  dla naszych poranionych relacji rodzinnych. Każda Róża” składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu. Przy zmianie tajemnic, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki sposób, aby w jednej „Żywej Róży” były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice w sumie dwadzieścia. Tak więc, w całej Róży rozważany jest cały różaniec. Przy dokonywaniu zmian ważne jest, by co miesiąc każdy uczestnik miał do rozważenia kolejna tajemnicę. Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc. Członkowie Żywego Różańca mają na celu, za pomocą wspólnej modlitwy, utrzymać się w wierności Bogu, wytrwać w dobrym i bronić od złego siebie i bliźnich. Chcą wielbić Maryję i naśladować jej cnoty. Powinni wystrzegać się ciężkich grzechów, nie tylko sami ich unikać, ale i innych od tych występków odwodzić i przed nimi przestrzegać. W naszej parafii Róże Różańcowe spotykają się w I Niedzielę miesiąca  o godz. 8.00 w kościele na ekspiacyjnym nabożeństwie, a w następujący po niej poniedziałek     o godz. 17.00 gromadzą się w domu katechetycznym celem pogłębienia ducha apostolskiego i omawiania bieżących spraw. Terminy są podawane systematycznie na spotkaniu w niedzielę i w Liście do Parafian. Wszelkie informacje i chętnych którzy  pragną należeć do tej wspólnoty  zapraszamy bezpośrednio do o. Proboszcza Fabiana  który jest opiekunem i moderatorem.

Pielgrzymki z Franciszkanami w 2017 roku

W tym roku tradycją poprzednich lat,  pragniemy wam  zaproponować kilka  wyjazdów pielgrzymkowych. Zorganizowanych pod naszą parafialną opieką duchową. Pierwszy taki wyjazd miałby miejsce na przełomie kwietnia i maja w Bieszczady. Udamy się wtedy szlakiem sanktuariów maryjnych a przy okazji będziemy mogli ubogacić swój intelekt wieloma tradycjami ludowymi tamtych terenów.  BIESZCZADY 30.04-3.05.2017 r.  
Drugi wyjazd, tym razem zagraniczny to wyjazd do naszych zachodnich  sąsiadów a dokładniej mówiąc pragniemy udać się do Bawarii. Chcemy  zwiedzić perły  tamtych ziem, przy okazji  zobaczyć piękną przyrodę alpejską no i nasycić swoje  płuca czystym powietrzem. Termin wyjazdu chyba najlepszy z możliwych.  Wtedy kiedy przyroda ukazuje człowiekowi swoje największe piękno i dodaje mu siły i nadziei na kolejne dni roku.   BAWARIA  24-29.06.2017 r. 
 No i już ostatnia propozycja wyjazdu pielgrzymkowego, to wyjazd do miejsc, po których chodził sam Syn Boży Jezus Chrystus. Czymś oczywistym jest to, że są to miejsca, które mogą pogłębić nasze życie duchowe. Jednak zwiedzając te miejsca i słuchając różnych opowiadań i historii możemy lepiej zrozumieć Ewangelię Jezusową i wszystko to co mówił do nas nasz Pan w przypowieściach.  Będziemy również mogli przejść Drogę, którą On pokonał dla człowieka aby ten mógł kiedyś  żyć w chwale Nieba. ZIEMIA ŚWIĘTA  12-20.11.2017 r.
Wszystkie wyjazdy pielgrzymkowe są organizowane wraz z:   BIURO PODRÓŻY WRATISLAVIA TRAVEL Członek Dolnośląskiej Izby Turystyki 50-235 Wrocław, ul. Słowiańska 8 tel/fax (071)372 74 59 www.wtr.pl e-mail: biuro@wtr.pl NIP : 895-143-70-19 REGON 930978680 BANK PEKAOSA 64 1240 6768 1111 0010 4129 2289. (wszelkie informacje i zapisy w Biurze Podroży Wratislavia Travel.)

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom 

dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości,  za modlitwę i ofiary. 

Niech dobry Bóg Wam błogosławi.