6 Niedziela Wielkanocna – 25.05.2014

Drodzy Parafianie
P1000155Kończy się miesiąc maj, dobiegają również końca nabożeństwa ku czci Najśw. Maryi Panny. Jest już tradycją naszej parafii, że licznie gromadzimy się na tych nabożeństwach. Jest się z czego cieszyć. W naszym kościele przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, Czarnej Madonny bardzo często ktoś klęczy, modli się. To piękne świadectwo przywiązania do Maryi, naszej Matki, która zawsze prowadzi do swojego Syna, do Jezusa.
W ostatnim tygodniu maja chcemy powierzać Jej w sposób szczególny rodziny naszej parafii: dzieci, młodzież, małżonków, rodziców i dziadków. Chcemy jej powierzać osoby chore, samotne, a także tych, którzy są z dala od Kościoła, od życia parafialnego, a także tych, którzy się pogubili na drogach życia. Wydaje się, że bardziej niż kiedykolwiek potrzeba dziś takiej właśnie modlitwy.

      Królowo rodzin

      Wspomożycielko wiernych

      Uzdrowienie chorych

      Pocieszycielko strapionych… módl się za nami…

                6 Niedziela Wielkanocna – 25.05.2014

12.00 – Uroczystość Rocznicy I Komunii św.
13.30 – Msza św. z udzieleniem chrztu małym dzieciom.
18.30 – Nabożeństwo majowe.
20.10 – Msza św. akademicka.

                Poniedziałek – 26.05.2014         – Dzień Matki

Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

18.00 – Nabożeństwo majowe.
19.15 – Spotkanie kręgu Biblijnego Betania (dom parafialny).
19.15 – Spotkanie I roku katechumenatu (dom parafialny).
19.15 – Kurs przedmałżeński (dom parafialny).

                Wtorek – 27.05.2014

18.00 – Nabożeństwo majowe.
18.30 – Msza św. wieczorna, po niej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.
19.00 – Młodzieżowy krąg biblijny (fraternia).

                Środa – 28.05.2014

9.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, następnie spotkanie.
18.00 – Nabożeństwo majowe.
18.30 – Msza św. w int. o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
19.15 – Spotkanie I roku katechumenatu (dom parafialny).
19.15 – Spotkanie wspólnoty Betesda (fraternia).

                Czwartek – 29.05.2014

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

18.00 – Nabożeństwo majowe.  
18.30 – Msza św., po niej modlitwa uwielbienia (w kościele).
19.15 – Kurs przedmałżeński (dom parafialny).

                Piątek – 30.05.2014

6.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Nabożeństwo majowe.
19.15 – Msza św. dla młodzieży.

               Sobota – 31.05.2014

Święto Nawiedzenia NMP

8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP.
9.45 – Spotkanie fraterni dziecięcej.
18.00 – Zakończenie nabożeństw majowych.

7 Niedziela Wielkanocna – 01.06.2014      Dzień Dziecka

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
18.00 – Godzina Święta połączona z nabożeństwem ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
20.10 – Msza św. akademicka.

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś 6. Niedziela Wielkanocna. O godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna normalnie.
 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, w czasie których modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracy ludzkiej. W naszej parafii w te dni po mszy św. o 9.00 udajemy się z procesją do krzyża przed głównym wejściem do klasztoru odmawiając Litanię do Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy.
 • W środę msza św. o 9.00 z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, a po niej spotkanie w Domu Parafialnym.
 • Spotkania I roku katechumenatu w tym tygodniu odbywać się będą wg planu czyli w poniedziałek i środę o 19.15 w domu parafialnym.
 • Kolejne spotkania kursu przedmałżeńskiego w poniedziałek i czwartek o 19.15 w domu parafialnym.
 • 18__180x180_kaplanstwoW najbliższą sobotę odbędą się święcenia diakonatu i prezbiteratu w naszym kościele klasztornym w Głubczycach o godz. 11.00. Święcenia kapłańskie otrzymają bracia diakoni: Leon i Tyberiusz, a diakonatu bracia Kazimierz i Lotar. W związku z tym organizujemy autokar dla chętnych. Wyjazd o godz. 7.45, koszt: 30 zł. Zapisy do czwartku na furcie.
 • Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po mszy o 9.00. Po wieczornej mszy św. odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 • Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą i Tomaszem Terlikowskimi, którzy opowiedzą o swoim małżeńskim doświadczeniu, a także odpowiedzą na pytania dotyczące życia w dużej (siedmioosobowej) rodzinie. Spotkanie odbędzie się w środę – 28.05.2014, w auli domu parafialnego o godz. 19.15. Na czas spotkania przewidziana jest opieka nad dziećmi.
 • Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z drugiej grupy czyli z 18.05.2014. Zdjęcia komunijne będą rozdane w szkole podstawowej nr 83, a rodziców dzieci z innych szkół prosimy o odbiór zdjęć na furcie klasztornej od wtorku.
 • Organizujemy pielgrzymkę autokarową dla seniorów i członków grup parafialnych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik. Odwiedzimy Sanktuarium, gdzie będzie msza św., będziemy na Nabożeństwie Koronki do Miłosierdzia Bożego, odwiedzimy również piękne Centrum Jana Pawła II. Termin: 21.06.2014, wyjazd o godz. 7.00, powrót około godz. 20.00. Koszt: 60 zł. Zapisy na furcie klasztornej od poniedziałku.
 • W przyszłą niedzielę przypada Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za świętego Jana Pawła II”. Przed kościołem z tej okazji zbiórka do puszek.
 • Fundacja Tobiaszki włączyła się w pomoc ofiarom powodzi na Bałkanach. Codziennie, do piątku 30 maja, w godzinach od 10.00 do 19.00, zbierają dary dla powodzian. Potrzebne są następujące produkty: ŚRODKI CZYSTOŚCI (środki do dezynfekcji, do kąpieli, mydło w płynie, szampony, pasta do zębów – zwłaszcza dla dzieci, żele antybakteryjne, proszki do prania); ŚRODKI HIGIENICZNE (wata, podpaski, tampony, pieluszki dla dzieci, pieluchy dla dorosłych, ręczniki, gumowe rękawice, mokre chusteczki); KOCE, PODUSZKI, PRZEŚCIERADŁA, SKARPETY (nowe lub w dobrym stanie – wyprane); JEDZENIE Z DŁUGIM TERMINEM WAŻNOŚCI (najlepiej w puszkach i bez długiej listy E i konserwantów w składnikach – jedzenie idzie na cło, a nafaszerowane konserwantami nie przejdzie przez granicę); JEDZENIE DLA DZIECI (w słoiczkach, mleko w proszku); JEDNORAZOWE NACZYNIA. Dary zostaną przewiezione do Belgradu, a następnie przez pracowników odpowiednich służb, przetransportowane do najbardziej potrzebujących. W imieniu powodzian, serdecznie dziękujemy!
 • Informujemy, że hurtownia artykułów religijnych naszego wydawnictwa od poniedziałku 26.05.br. będzie czynna w dni powszednie od godz. 9.00 do 19.00. W soboty od 9.00 do 14.00.

                Podziękowania:
– Serdecznie dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym, za dar na misje franciszkańskie. Nazbieraliśmy i przekazaliśmy do Referatu Misyjnego na Górze św. Anny ponad 2300 zł.
– W ubiegłą niedzielę informowaliśmy, że mamy już fundusze na renowację 10. stacji naszej Drogi Krzyżowej. Dziś możemy powiedzieć, że brakuje nam już tylko na dwie stacje. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
                Prośba:
– Zbliża się czas uroczystości Bożego Ciała. Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc i zaangażowanie w czasie procesji Bożego Ciała: chodzi o niesienie baldachimu, latarni przez mężczyzn, a także obrazu NMP przez kobiety i sztandarów przez grupy parafialne. Z roku na rok trudniej znaleźć chętnych mężczyzn czy kobiety do tych funkcji, zaszczytnych ale związanych z trudem. Bardzo prosimy o zgłoszenie się chętnych do o. Proboszcza. Zazwyczaj jest tak, że oglądamy się na prawo czy lewo, mówimy że są inni, że parafia duża… i w końcu nikogo nie ma. Prosimy o zaangażowanie, współudział, a nie tylko obserwowanie czy statystowanie.

Kilka fotografii z pielgrzymki dziękczynnej po I Komunii św.

– 22.05.2014 – Góra św. Anny i Jasiona 

Parafianom i naszym Gościom

serdecznie dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary.

Niech dobry Bóg Wam błogosławi

i obdarza Was pokojem.