5 Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

Dziś 5 Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18:00.

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Aleksander Bober, klaretyn. Do środy włącznie nauki będą głoszone na mszach św. o godz. 9:00, 17:00 i 18:30. Ponadto zapraszamy na nauki stanowe. Szczegółowy plan znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej. Środowa taca przeznaczona jest na potrzeby Ojca rekolekcjonisty. Ze względu na pogrzeb Abpa seniora Mariana Gołębiewskiego nie będzie jutro – w poniedziałek – nauki dla seniorów po mszy o godz. 9:00.

Fundacja im Brata Alberta, serdecznie zaprasza dziś na Świąteczny Kiermasz prac, wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami, pracujące w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Muminki”. Kiermasz odbędzie się w godzinach od 9:00 do 15:00 przed naszym kościołem.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę w godz. od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

W poniedziałek i we wtorek po stanowej nauce rekolekcyjnej do godz. 21:00 adoracja Najśw. Sakramentu, oraz okazja do spowiedzi.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Kolejne spotkanie Mężczyzn św. Józefa odbędzie się 20. marca, po mszy św. wieczornej, w sali w klasztorze.

W czwartek, 21. marca, na mszy św. o 18:30, Ojciec Bp Jacek Kiciński udzieli sakramentu bierzmowania przygotowanej wcześniej młodzieży oraz dorosłym. Pierwsze ławki z obu stron będą zarezerwowane. Prosimy o modlitwę w int. kandydatów do bierzmowania.

Diakonia modlitwy uwielbienia Domowego Kościoła zaprasza w czwartek po mszy świętej wieczornej, na wspólne uwielbienie Pana Boga śpiewem. Będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

Za tydzień już Niedziela Palmowa. Informujemy, że Wspólnota Muminki – jak co roku – będzie rozprowadzać palmy przed kościołem. W związku z tym ma jeszcze prośbę do parafian posiadających krzaki bukszpanu, a chcących wspomóc wspólnotę, o dostarczenie bukszpanu na furtę. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd osób niepełnosprawnych z opiekunami.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz świece Caritas, tzw. „paschaliki”, z których dochód jest przeznaczony dla potrzebujących.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was pokojem.