4 Niedziela Wielkanocna – 26.04.2015

0733rIV Niedziela Wielkanocna,

Niedziela Dobrego Pasterza

Światowy Dzień Modlitw o Powołania

 
Drodzy Parafianie
Żyjemy w czasach wielu sprzeczności. Z jednej strony nie chcemy mieć pasterzy. Wolimy sami o sobie stanowić, chodzić własnymi, niewydeptanymi ścieżkami, żyć niekonwencjonalnie. Z drugiej strony zadziwiający jest fenomen różnych idoli telewizyjnych, gwiazd muzyki pop, niekończących się seriali, programów rozrywkowych, transmisji sportowych, które tak łatwo wpływają na porządek i styl naszego dnia. Podobne tendencje możemy zauważyć także w naszym osobistym życiu. Nie lubimy być pouczani, ale chętnie pouczamy innych. Nie znosimy krytyki, ale innych chętnie krytykujemy. Inaczej myślących uważamy za głupich, a siebie za jedyną i słuszną wyrocznię we wszelkich możliwych sprawach. Wydaje się, że od pasterzy nie uciekniemy. Czy każdy z nich jest dobry? Czy jest obojętne, za kim idziemy? Jakiego dobra się spodziewamy? Czy wszystkich można nazwać pasterzami? Czy sam dla siebie mogę być pasterzem? Dzisiejsza ewangelia mówi o pasterzu i najemniku. Pierwszy pamięta o innych, drugi myśli o sobie. Pierwszy służy, drugi domaga się posłuszeństwa. Pierwszy oddaje życie, drugi chce je zachować za wszelką cenę. Pierwszy pomaga, drugi chętnie z pomocy korzysta. Pierwszy daje i dziękuje, drugi bierze i prosi. Pierwszy w obliczu niebezpieczeństwa, cierpienia, choroby zostaje, drugi opuszcza... Andrzej Morka OP
… Chrystus nie ucieka, nie zostawia nas w potrzebie, oddaje życie za nas, byśmy mogli być zbawieni… Zwyczajnie Go potrzebujemy. Bo jak nie On, to kto?
 

                4 Niedziela Wielkanocna – 26.04.2015
Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania
Po sumie spotkanie dla rodziców ministrantów i lektorów w sprawie wakacji.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
13.30 – Msza św. z udzieleniem chrztu św. małym dzieciom.
18.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu i Nieszpory w int. powołań.
20.10 – Msza św. akademicka.
                Poniedziałek – 27.04.2015
18.30 – Msza św.
19.15 – Spotkanie Kręgu Biblijnego Betania.
                Wtorek – 28.04.2015
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św. w int. o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, po niej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
19.15 – Młodzieżowy Krąg biblijny (fraternia).
                Środa – 29.04.2015
Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
9.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, po mszy spotkanie.
                Czwartek – 30.04.2015 
18.30 – Msza św., a po niej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
                Piątek – 01.05.2015pierwszy piątek miesiąca
Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, współpatrona prowincji św. Jadwigi.
5.45 – Akatyst ku czci Bogurodzicy.
17.00 – Pierwszopiątkowa msza św. z udziałem dzieci.
18.00 – Rozpoczęcie nabożeństw majowych.
                Sobota – 02.05.2015pierwsza sobota miesiąca
Uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski.
8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
9.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Krwi Chrystusa.
18.00 – Nabożeństwo majowe.
                5 Niedziela Wielkanocna – 03.05.2015
   8.00 – Spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
18.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo majowe.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś 4 Niedziela Wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania. O godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu w int. powołań, a następnie Nieszpory.
 • Kancelaria Parafialna będzie czynna wg planu, oprócz piątku.
 • We wtorek o 18.00 nabożeństwo ku czci św. Antoniego, a po mszy wieczornej, adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi św. do godz. 21.00.
 • nabozestwo-majowe-jest-nam-drogieW środę o 9.00 msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, a po mszy spotkanie.
 • W piątek o godz. 5.45 rozpoczniemy miesiąc maryjny śpiewem Akatystu ku czci Bogurodzicy, a wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe.
 • Przez cały miesiąc maj zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do brania udziału w codziennych nabożeństwach majowych ku czci Najśw. Maryi Panny.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Dzieci zapraszamy w piątek o g. 17.00 na swoją mszę św. pierwszopiątkową. Wcześniej okazja do spowiedzi.
 • Domowe odwiedziny chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.

krolowa_polski

 • Decyzją Komisji Liturgicznej Episkopatu Polski, Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny została przeniesiona na sobotę 2 maja. Porządek mszy św. powszedni. Szczególnie zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 9.00 z kazaniem. Biskupi również udzielili dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja.

 

 • W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie piątkowej mszy św. o 19.15 w kaplicy. Młodzież zapraszamy na mszę św. pierwszopiątkową do kościoła na godz. 18.30.

 

 • Kolejny kurs przedmałżeński rozpoczniemy w czwartek 7.05.br. o godz. 19.15 w domu parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 • Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Ludźmierza – Dursztyna – Czorsztyna i Wadowic w dniach 23-24 maja 2015 r. ( sobota i niedziela). Koszt wyjazdu 200 zł. Telefon kontaktowy 792-35-35-36 po godz. 16.00.
 • Spotkania dla rodzin alkoholików (AL-ANON) odbywają się w piątki o g. 18.00; Anonimowi Alkoholicy (AA) mają swoje spotkania w soboty o g. 17.00 i w niedziele o g. 18.15. Spotkania odbywają się w domu katechetycznym w sali nr 4.

ratuj_mnie

 • W polskich szpitalach w wyniku aborcji mordowanych jest ponad 1000 dzieci rocznie; przeważnie są to dzieci chore bądź podejrzewane o to, że mogą być chore. Żeby zatrzymać aborcję, potrzebna jest zmiana prawa – dlatego zachęcamy do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy „Stop Aborcji”, który ma na celu zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. Podpisy będą zbierane po Mszy św. przez woluntariuszy przy głównym wyjściu z kościoła. Aby podpis był ważny, niezbędne jest podanie numeru PESEL.

 


 

sleza2015_d1 Maja zapraszamy na Majówkę na Ślężę!

1 maja to dzień, w którym spotykamy się w Sobótce, by wyruszyć na Ślężę i godnie uczcić dzień św. Józefa rzemieślnika, obchodzony jako święto pracy. Zapraszamy więc wszystkich do wspólnej wędrówki, która ma charakter pielgrzymki. Jest to wspaniała okazja, by odetchnąć od zgiełku miasta, nasycić oczy budzącą się do życia przyrodą, spotkać się z przyjaciółmi i odkryć potęgę Stwórcy w pięknie Jego stworzenia.
Uwaga! W tym roku mała zmiana. Majówkę rozpoczniemy nabożeństwem majowym w sanktuarium św. Anny i sanktuarium NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce o godz. 10.00. Po nabożeństwie udamy się w zwartej grupie pielgrzymkowej na Ślężę, aby tam o godz. 14.00 uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, podczas której nastąpi poświęcenie odnowionego kościoła. Zapraszam w imieniu wydziału duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej. Do zobaczenia na szlaku…                               Ks. Stanisław Orzechowski


 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości,

za pomoc i ofiarność.

Życzymy Wam głębokiego i radosnego przeżycia

wielkich tajemnic Wielkanocnych.

Niech zmartwychwstały Pan Wam błogosławi.