• Dziś 33. Niedziela Zwykła. O 18:30 zapraszamy na Nieszpory.
• Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę w godzinach od 16:00 do 18:00.
• We wtorek po mszy wieczornej jest adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.
• Kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 19:15 w sali w klasztorze.
• W najbliższą środę o godz. 9:00 zapraszamy wspólnotę Pogodna Jesień na swoją mszę św., a następnie na spotkanie w domu katechetycznym.
• Serdecznie zapraszamy na comiesięczne spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa, które odbędzie się tym razem wyjątkowo w czwartek po Mszy Św. wieczornej. To okazja, by poznać osoby z parafii, wspólnie zastanowić się nad tym jakie pytania stawiają przed nami wzorce męskości zawarte w Biblii.
• Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek o godz. 19:15 w domu parafialnym.
• Za tydzień będziemy obchodzili już Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, czyli kończymy rok liturgiczny.
• Za dwa tygodnie zaczyna się już Adwent, a to znaczy, że gromadzimy się na mszach roratnich o godz. 6:00. Już dziś serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, bo to wspaniała forma przygotowania do Bożego Narodzenia. W tym roku na Roratach będziemy przyglądali się św. Wincentemu a Paulo, a hasłem rorat będą słowa: Droga sercem malowana. Podczas tej adwentowej wędrówki będzie on nas uczył wyobraźni miłosierdzia i dostrzegania Boga przychodzącego w drugim człowieku.
• Zapraszamy młodzież na Adwentowe Dni Skupienia w Górze Św. Anny. Rekolekcje rozpoczynają się wieczorem w piątek 29 listopada, a kończą w niedzielne popołudnie 1 grudnia. W trakcie wyjazdu przewidziana jest zabawa andrzejkowa. Koszt rekolekcji oraz dojazdu wynosi 150 zł z ważną legitymacją uczniowską. Więcej informacji oraz zapisy u o. Vianneya.
• W ubiegłą niedzielę udało się zebrać do puszek prawie 4 tys. złotych dla Kościoła Prześladowanego na Bliskim Wschodzie. Bóg zapłać.
• Zapewne nie wszyscy wiedzą, że liczba polskich świętych i błogosławionych to prawie trzysta osób, w tym około 170 żyło w XX i XXI wieku! Część z nich jest uwieczniona na obrazach Malwiny Karp. Zapraszamy do obejrzenia wystawy obrazów „Poczet Polskich Świętych”, która będzie czynna do 25.11.2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Różewicza ul. Przybyszewskiego 59 w godzinach otwarcia biblioteki. Wystawę organizuje Fundacja im. Tomasza Morusa we współpracy z biblioteką i naszą parafią.
• Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.
Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.
Kilka słów o wystawie:
Poczet Polskich Świętych – 18 niezwykłych obrazów. Naprawdę warto zobaczyć!
Zapewne nie wszyscy wiedzą, że liczba polskich świętych i błogosławionych to prawie trzysta osób, w tym około 170 żyło w XX i XXI wieku!
Część z nich jest uwieczniona na obrazach Malwiny Karp.
Wszystko zaczęło się w 2021 roku, kiedy grupa z Kłodzka była na pielgrzymce w Krakowie i tam narodził się pomysł, żeby tak jak Jan Matejko namalował poczet królów polskich, namalować też poczet polskich świętych. Na szczęście na ten pomysł dała się namówić kłodzka artystka Malwina Karp. Zaproponowałem jej to zadanie, bo widziałem kiedyś jej wystawę, na której ludzie zachwycali się jej obrazami, tak realistycznymi jak fotografie. Na szczęście zgodziła się i możemy oglądać efekt jej dwuletniej pracy – mówił Janusz Laska, prezes Fundacji im. Tomasza Morusa.
Na początku grudnia 2022 roku na wystawie w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku zawisły pierwsze portrety Polaków wyniesionych na ołtarze: kardynała Stefana Wyszyńskiego, siostry Faustyny Heleny Kowalskiej, ojca Maksymiliana Marii Rajmunda Kolbego, siostry Julii Stanisławy Rodzińskiej, księdza Jerzego Popiełuszki, Karoliny Kózki, papieża Jana Pawła II, siostry Elżbiety Róży Marii+ Czackiej.
Artystka na obrazach ograniczyła liczbę kolorów do kilkudziesięciu odcieni brązu i beżu, ujednolicając kolekcję i nadając jej szlachetny wygląd.
W kolejnym roku kolekcja powiększyła się o portrety: biskupa Michała Kozala, Natalii Tułasiewicz, brata Alberta Adama Chmielowskiego, Hanny Chrzanowskiej, księdza Michała Tomaszka, siostry Urszuli Ledóchowskiej, brata Rafała Kalinowskiego, siostry Marii Paschalis Jahn.
W 2024 roku do kolekcji dołączyły obrazy Wiktorii i Józefa Ulmów z dziećmi.
Dlaczego artystka zdecydowała się na nietypową kolorystykę utrwalenia świętych? Tak to tłumaczy:
Myślałam, że nie mam takiego zaplecza fotograficznego, by odtworzyć kolory malowanych postaci, bo większość fotografii jest czarno-biała, stąd trudno znaleźć np. kolor oczu, dlatego postanowiłam, że sepia będzie takim bezpiecznym, estetycznym i dość eleganckim wyjściem.
Warto jeszcze dodać, że każdy obrazom towarzyszą krótkie życiorysy postaci.
Kolekcję będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu przy ulicy Przybyszewskiego 59 do 25 listopada br.