31 Niedziela Zwykła – 30.10.2016

Drodzy Parafianie i Goście
688331_obraz_34Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. W tym uroczystym dniu Kościół pielgrzymujący po ziemi kieruje wzrok ku niebu, ku ogromnej rzeszy mężczyzn i kobiet, którym Bóg dał udział w swojej świętości. Wywodzą się oni — jak uczy księga Apokalipsy — «z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków» (Ap 7, 9). W ziemskim życiu starali się zawsze pełnić Jego wolę, całym sercem miłując Boga, a bliźnich jak samych siebie. Z tego powodu musieli też cierpieć próby i prześladowania, teraz jednak wielka jest ich nagroda w niebie (por. Mt 5, 11).  Moi drodzy, taka jest nasza przyszłość! Takie jest najbardziej autentyczne i powszechne powołanie ludzkości: tworzyć wielką rodzinę dzieci Bożych, starając się urzeczywistniać jej zasadnicze cechy już tu na ziemi. Taki cel wskazują nam swoim świetlanym przykładem liczni bracia i siostry, których w ciągu stuleci Kościół uznał za świętych i błogosławionych, aby byli dla nas wzorami i przewodnikami. Dzisiaj prosimy ich o wspólne wstawiennictwo, aby każdy człowiek otworzył się na miłość Boga – źródło życia i świętości….  fragment rozważania Jana Pawła II  z  dnia 01.11.1999 r.

                31 Niedziela Zwykła – 30.10.2016
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
18.30 – Nabożeństwo różańcowe.
20.10 – Msza św. akademicka. 
                Poniedziałek – 31.10.2016
18.00  – Ostatnie nabożeństwo różańcowe.
18.30  – Msza św.
 – po mszy św. czuwanie modlitewne, – uwielbienie Boga w Jego Świętych.
                Wtorek – 01.11.2016 
Uroczystość Wszystkich Świętych
– porządek mszy św. jak w każdą niedzielę
18.00 – Nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz klasztorny.
                Środa – 02.11.2016    
Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny)
  9.00 – Msza św. .
18.00 – Wypominki za zmarłych.
18.30 – Msza św.
                Czwartek – 03.11.2016pierwszy czwartek miesiąca
Wspomnienie Zmarłych Zakonu Serafickiego
17.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu w int. powołań.
18.00 – Wypominki za zmarłych.
18.30 – Msza św., po mszy modlitwa uwielbienia.
20.15 – Spotkanie przygotowujące do bierzmowania osoby dorosłe (dom parafialnym).  
                Piątek – 04.11.2016pierwszy piątek miesiąca
Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
  6.00 – Droga Krzyżowa.
17.00 – Msza pierwszopiątkowa dla dzieci.
18.00 – Wypominki za zmarłych.
18.30 – Msza św.
19.00 – Msza św. dla młodzieży (kaplica), a następnie spotkanie (fraternia).
                Sobota – 05.11.2016pierwsza sobota miesiąca
  8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP.
  9.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Krwi Chrystusa.
  9.45 – 12.00 – Spotkanie fraterni dziecięcej w domu katechetycznym.
18.00 – Wypominki za zmarłych.
18.30 – Msza św.
                32 Niedziela Zwykła – 06.11.2016
   8.00 – Spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi. Po mszy błogosławieństwo małżonków spodziewających się dziecka.
15.00 – Msza św. dla FZŚ (kaplica).
18.30 – Wypominki za zmarłych..
20.10 – Msza św. akademicka. 

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 

 • Dziś 31 Niedziela zwykła. Na wszystkich mszach św. kazanie głosi o. Robert Pyłypczuk z Żytomierza z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie. Po mszach św. będzie można materialnie wesprzeć dzieło kształcenia młodych braci franciszkanów z tamtejszej prowincji.

 

 • logo-5f20806c966ac44a7d394a8b39f32dc9Dziś również wspólnota L’Arche prowadzi przed kościołem coroczny kiermasz wianków i zniczy zrobionych przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną – mieszkańców domów L’Arche. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na dostosowanie samochodu do potrzeb przewozu osób na wózkach.
 • O godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i piątek od 16.00 do 18.00.
 • Zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas którego chcemy uwielbiać Boga w Jego Świętych. Czuwanie rozpoczniemy w poniedziałek 31.10 po Mszy św. wieczornej, a poprowadzi je Wspólnota św. Charbela.

 

 • swieciWe wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek mszy św. jak w niedzielę (jest to święto nakazane!). Dodatkowa msza św. na cmentarzu osobowickim o g. 14.00.
 • W środę przypada Dzień Zaduszny.
 • Od środy codziennie – do 15 listopada – pół godziny przed mszą św. wieczorną modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 18.30, a następnie sprawujemy mszę św. w ich intencji.
 • W związku z możliwością uzyskania odpustu za zmarłych związanego z nawiedzeniem cmentarza, informujemy, że od 1 do 8 listopada będzie otwarta brama prowadząca na nasz cmentarz klasztorny.
 • W najbliższych dniach będziemy przebywać na cmentarzach. Prosimy o godne zachowanie w tym miejscu, o skupienie i modlitwę.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w int. powołań o 17.00, zaś w piątek na dodatkową mszę św. z udziałem dzieci o 17.00. Przed mszą okazja do spowiedzi dla dzieci.
 • W tym tygodniu przypadają domowe odwiedziny chorych.

 

 • u56pwobgOd dziś do końca listopada możemy już zamawiać na furcie msze św. jubileuszowe na przyszły rok. Kolejny cykl Nauk Przedmałżeńskich rozpoczniemy w poniedziałek 7. listopada o godz. 19.15 w domu parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 • W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się błogosławieństwo małżonków spodziewających się potomstwa. Taka praktyka będzie miała miejsce zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy o godz. 12.00.

 


 
imagesPapieskie intencje modlitewne – listopad 2016
Intencja ogólna: Aby kraje, które przyjmują wielką liczbę uchodźców i uciekinierów, były wspierane w swoim wysiłku solidarności.
Intencja ewangelizacyjna: Aby w parafiach kapłani i wierni świeccy współpracowali w służbie wspólnoty, nie ulegając pokusie zniechęcenia.
 


 • Pierwsze dni miesiąca listopada, stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych.

Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych – ratuje dusze z czyśćca.  
 

Warunki uzyskania odpustu są następujące:

1. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.

2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.

3. Spełnienie trzech warunków:

– spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej;

– przyjęcie Komunii Świętej;

– odmówienie Ojcze nasz… Wierzę… i modlitwy w intencjach Ojca Świętego..

 
 
zaduszkiModlitwa za zmarłych z rodziny
Najświętszy Panie, wszechmogący Ojcze i wieczny Boże, w Jezusie Chrystusie, Synu Twoim, jaśnieje nam nadzieja zbawiennego zmartwychwstania. Wprawdzie przygniata nas silnie konieczność śmierci, jednak podnosi nas na duchu obietnica przyszłej nieśmiertelności. Wierzącym w Ciebie, Panie, życie nie może już być odebrane, będzie ono tylko inaczej ukształtowane, gdy rozpadnie się w proch dom ziemskiego pielgrzymowania – będzie dla nas przygotowana w niebie wieczna ojczyzna.
O Boże, uczyń życiodajną nadzieję w naszych sercach i dozwól, by ona pocieszyła nas w cierpieniu, którym jesteśmy nawiedzeni. Przygotuj i nas przez Ducha Świętego na ten wielki dzień chwały, gdy wskrzesisz wszystkich zmarłych, oraz dopomóż nam stanąć przed Twoim obliczem wraz ze wszystkimi miłującymi Cię, którzy nas wyprzedzili. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za

wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność.

Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.

 
c-002