30 Niedziela Zwykła – 26.10.2014

Albrecht_Dürer_003Drodzy Parafianie
 „Żyjemy w świecie mentalności komercyjnej, w którym obecna jest pokusa interesowania się bliźnim tylko do granicy opłacalności, traktowania go jako tego, który zapełni moją pustkę uczuciową, stanie się tłem dla prezentacji moich wdzięków duchowych albo będzie pracować, nie otrzymując za to zapłaty. Do instrumentalizacji bliźniego dochodzi wtedy, gdy trudno nam się powierzyć Bożej miłości, jakby była dla nas zbyt małą wartością; kiedy wydaje nam się, że musimy zarabiać na miłość, na akceptację ludzi. Robimy to, co sprawia, że inni się nami interesują. Tak można żyć długi czas, ale w końcu człowiek pada wyczerpany, bo nie jest w stanie ciągle zadowalać wszystkich. Co gorsza, możemy w podobny sposób traktować Pana Boga, sprowadzając Go do roli Załatwiacza spraw niemożliwych. Tymczasem Bóg obdarza swoją miłością za darmo. Kocha dlatego, że człowiek istnieje. Czasami nam się wydaje, że fakt istnienia zbyt mało znaczy, żeby zasługiwał na miłość. Usiłujemy zaimponować Panu Bogu i ludziom tym, co w istocie otrzymaliśmy od samego Stwórcy. Na szczęście dobry Bóg kocha nas przede wszystkim w naszej biedzie i ogołoceniu. (…) Jak bardzo jesteśmy napełnieni bezinteresowną miłością Bożą, można rozpoznać po tym, jak odnosimy się do ludzi, szczególnie tych, którzy nie zaspokajają naszych ambicji duchowych, towarzyskich czy finansowych.Przemysław Herman OP
…łatwo mówić o miłości, ale trudniej jest żyć miłością, kochać: czynem, słowem, myślą, gestem, spojrzeniem…

                30 Niedziela Zwykła – 26.10.2014
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
13.30 – Msza św. z udzieleniem chrztu małym dzieciom.
18:30 – Nabożeństwo różańcowe.
20.10 – Msza św. akademicka.
                Poniedziałek – 27.10.2014
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
19.00 – Spotkanie kręgu biblijnego Betania.
19.15 – Spotkanie FZŚ (fraternia).
                Wtorek – 28.10.2014
Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Msza św. msza św. w intencji o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do 21.00.
19.15 – Młodzieżowy krąg biblijny (fraternia).
                Środa – 29.10.2014
9.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, następnie spotkanie.
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
                Czwartek – 30.10.2014
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Msza św., a po mszy modlitwa uwielbienia.
19.15 – Rozpoczęcie nowego cyklu nauk kursu przedmałżeńskiego (dom parafialny).
                Piątek – 31.10.2014           
6.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Zakończenie Nabożeństw różańcowych.
18.30 – Msza św. z Uroczystości Wszystkich Świętych., po mszy Noc Wszystkich Świętych       do godz. 24.00 – zapraszamy młodzież i dorosłych.
                Sobota – 01.11.2014
Uroczystość Wszystkich Świętych
– porządek mszy św. jak w każdą niedzielę
18.00 – Nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz klasztorny.
                Niedziela – 02.11.2014
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny
8.00 – Spotkanie Róż Różańcowych.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
15.00 – Msza św. dla FZŚ (kaplica).
18:30 – Wypominki za zmarłych.
20.10 – Msza św. akademicka.

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • logo-5f20806c966ac44a7d394a8b39f32dc9Dziś 30 Niedziela zwykła. Przed kościołem kiermasz organizowany przez wspólnotę L’Arche (Arka). Po każdej Mszy Św. będzie można nabyć wieńce i ozdoby na groby swoich bliskich wykonane przez Arkowiczów. Jak zwykle Arkowicze będą również proponować swoje wypieki. Zebrane pieniądze wspomogą Wspólnotę, która od października zeszłego roku poszerzyła się o kolejny Dom oraz Zespół Mieszkań Chronionych. W tej chwili w Arce przy ul. Jutrosińskiej mieszka 25 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Arkowicze dziękują za wszelką okazaną pomoc, zapraszają do kupowania swoich produktów i obiecują modlitwę za parafian.
 • Przez cały październik zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o g. 18.00 a w niedzielę o 18.30.
 • Kolejne spotkanie scholki parafialnej we wtorek o g. 17.00 w domu parafialnym.
 • Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi we wtorek po mszy św. wieczornej do godziny 21.00.
 • Młodzież zapraszamy na krąg biblijny we wtorek o 19.15.
 • W środę o godz. 9.00 msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, następnie spotkanie w domu parafialnym.
 • Rozpoczęcie nowego cyklu nauk przedmałżeńskich w czwartek o godz. 19.15 w domu parafialnym.
 • W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek mszy św. jak w niedzielę (jest to święto nakazane!). Dodatkowa msza św. na cmentarzu osobowickim o g. 14.00. W tym dniu nie będzie zbiórki ministrantów i fraterni dziecięcej.
 • Na ławkach i w przedsionkach kościoła znajdują się kartki na wypominki. Bardzo prosimy o czytelne i staranne wypisywanie wypominek. Od 2 do 15 listopada – pół godziny przed mszą św. wieczorną modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, a następnie sprawujemy mszę św. w ich intencji.
 • Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy chłopców po I Komunii św. do grona ministrantów. Zapisy u o. Teofila do końca października.
 • Do końca listopada możemy zamawiać na furcie msze św. jubileuszowe na przyszły rok.
 • Wspólnota modlitewno – ewangelizacyjna św. Charbela zaprasza młodzież od 18 do 30 roku życia na wyjazd modlitewno – ewangelizacyjny do Częstochowy w sobotę 15 listopada 2014r. Wyjazd autokarem o g.14.00, powrót z Częstochowy o 1.00, planowany przyjazd do Wrocławia ok. 4.00. Zapisy na furcie klasztornej. Koszt 30 zł. Bliższe informacje u o. Adama.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: dla dorosłych – „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”; dla dzieci – „Ola i Jaś” oraz „Tęcza”. Są one rozprowadzane przed kościołem, w zakrystii lub na furcie.
 • Na furcie możemy również nabyć kalendarze ścienne w cenie 7 zł.

 W najbliższych dniach będziemy przebywać na cmentarzach.

Prosimy o godne zachowanie w tym miejscu, o skupienie i modlitwę

– wszystko inne jest zbędne.

   Dla przypomnienia

                Warunki uzyskania odpustu za zmarłych:
1. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.
2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.
3. Spełnienie trzech warunków:
– spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej;
– przyjęcie Komunii Świętej;
– odmówienie Ojcze nasz… Wierzę… i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 

c59bwic499ci

 • Pod koniec października przetacza się przez media w ostatnich latach dyskusja na temat Halloween. Wielu spośród nas widzi w tym tylko niewinną zabawę, nic złego, druga grupa przestrzega i alarmuje. Jeszcze niedawno nie było tego problemu, bo pod koniec października mówiono o świętych i o zmarłych, przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, z wielkim szacunkiem, refleksją i zamyśleniem. Prosimy rodziców, wychowawców, nauczycieli, osoby wierzące, aby pomogły zrozumieć młodemu pokoleniu, szczególnie dzieciom, czym jest świętość, do której wzywa nas Bóg.

Nasza propozycja: zachęcamy dzieci, aby w Uroczystość Wszystkich Świętych na mszę św. o 12.00, przyszły przebrane za jakiegoś świętego lub świętą; dorosłych zaś zapraszamy na „Noc Wszystkich Świętych” – czuwanie rozpoczniemy w piątek po mszy wieczornej, a zakończymy o godz. 24.00 w kościele: będzie adoracja, uwielbienie, Litania do Wszystkich Świętych, a także okazja do spowiedzi. Bardzo serdecznie zapraszamy do włączenia się do tej inicjatywy.
                „Halloween jest świętem z gruntu antychrześcijańskim” – przypomina abp Marek Jędraszewski.

 • 220px-Wroclaw_ulKasprowicza_kosciolSwAntoniegoW ubiegłą niedzielę miało miejsce coroczne liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną Mszę św. W naszej parafii jest to liczba ok. 4 tys. osób. Jest to ok. 29,4% liczby wszystkich Parafian. Nie jest to zły wynik, ale…?  Gdzie jest te 70%?  Naturalnie trzeba odliczyć osoby chore, starsze, które bardzo by chciały, ale nie mogą już przyjść do kościoła. Trzeba też odliczyć sporą liczbę osób zameldowanych u nas, a mieszkających zupełnie gdzie indziej. Należy również odliczyć tych, którzy pracują daleko, często zagranicą. To i tak nie jest 70%… Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, których tu nie ma.

Nasz kościół ma to do siebie, że jest w nim cieplej im jest nas więcej – i to pod każdym względem. Zapraszamy.
Nasza strona internetowa, wg naszych danych, cieszy się coraz większym powodzeniem (miesięcznie jest prawie 7 tys. wejść).

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnego

przeżycia rozpoczynającego się tygodnia.

Niech dobry Bóg Wam błogosławi.