30 Niedziela Zwykła – 25.10.2015

dtDrodzy Parafianie i Goście
„Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną” – tymi słowami niewidomy Bartymeusz z dzisiejszej Ewangelii prosi o uzdrowienie. Słowa te są u źródeł Modlitwy Jezusowej w tradycji wschodniej. A święty Piotr, świadek uzdrowienia Bartymeusza, powie: „I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni” (Dz 4,12). Gdy Bartymeusz woła Jezusa, wielu nastaje na niego, aby zamilkł. Podobnie jest i dziś – z wielu stron zachęcani jesteśmy do tego, aby milczeć. Nadal są miejsca, w których wyznawanie imienia Jezus grozi śmiercią. Czasem trzeba się liczyć z tym, że przyznając się do Jezusa, doświadczymy szyderstwa, pogardy, nawet agresji. Oprócz zewnętrznych uciszaczy są także – być może jeszcze groźniejsi – wewnętrzni: pycha i rozpacz. Pycha, która będzie nam szeptać, że nie potrzebujemy Jezusa, że sami sobie poradzimy, że odzyskamy wzrok. I rozpacz, która będzie mówić, że jesteśmy tak beznadziejni, a nasze grzechy tak wielkie, iż Jezus nie spojrzy na nas z miłością i miłosierdziem. Jednakże niewidomy żebrak jeszcze głośniej krzyczy: „Synu Dawida, ulituj się nade mną”… Michał Pac OP
…„Co chcesz, abym ci uczynił?” Bartymeusz odpowiada: „Rabbuni, żebym przejrzał”. Czy też tego pragniesz? Chcesz widzieć? ….
 

                30 Niedziela Zwykła – 25.10.2015
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci; po mszy św. kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
13.30 – Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu małym dzieciom.
18.30 – Nabożeństwo różańcowe.
20.10 – Msza św. akademicka.
                Poniedziałek – 26.10.2015
18.30 – Msza św. wieczorna, a po niej nabożeństwo różańcowe.
                – po różańcu próba, a później spowiedź przed bierzmowaniem.
                Wtorek – 27.10.2015
Wizytacja Kanoniczna w naszej Parafii.
17.30 – Różaniec
18.00 – Uroczysta Msza św., z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do 21.00.
                Środa – 28.10.2015
Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
9.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Pogodna Jesień.
17.30 – Zbiórka dla ministrantów.
18.30 – Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia, a po niej nabożeństwo różańcowe.
19.15 – Spotkanie Wspólnoty Betesda (na fraterni).
                Czwartek – 29.10.2015
17.30 – Zbiórka dla lektorów.
18.30 – Msza św. wieczorna, a po niej nabożeństwo różańcowe.
                – po różańcu nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.
                Piątek – 30.10.2015
6.00 – Droga Krzyżowa.
18.30 – Msza św. wieczorna, a po niej nabożeństwo różańcowe.
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica), następnie spotkanie fraterni młodzieżowej San Damiano.
                Sobota – 31.10.2015
8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP
9.00 – Msza św.
9.45 – Spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio (dom katechetyczny).
9.45 – Spotkanie dla kandydatów na ministrantów.
18.00 – Zakończenie tegorocznych nabożeństw różańcowych.
18.30 – Msza św.
                Niedziela – Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2015
8.00 – Spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
18.00 – Nabożeństwo z procesją na cmentarz klasztorny.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś 30 Niedziela zwykła. O godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 • logo-5f20806c966ac44a7d394a8b39f32dc9Przed kościołem zapowiedziany kiermasz organizowany przez wspólnotę L’Arche (Arka). Po każdej Mszy Św. będzie można nabyć wieńce i ozdoby na groby swoich bliskich wykonane przez Arkowiczów. Jak zwykle Arkowicze będą również proponować swoje wypieki. Zebrane pieniądze wspomogą Wspólnotę. Kiermasz zakończy się około godziny 15.00. Arkowicze dziękują i obiecują modlitwę.
 • Rozpoczyna się ostatni tydzień października, dlatego zachęcamy i zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe. Przypominamy, że ze względu na malowanie od poniedziałku do piątku nabożeństwa będą odprawiane po mszy św.. wieczornej, czyli ok. godz. 19.00. W sobotę ostatnie już nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.

Wizytacja Kanoniczna w naszej Parafii

 • A_POPULAR_SIEMIENIEWSKI_1We wtorek zostanie przeprowadzona w naszej Parafii Wizytacja Kanoniczna. Od godz. 14.00 J.E. Ks. Bp Andrzej Siemieniewski będzie odwiedzał wszystkie miejsca w naszej parafii, gdzie są kaplice z Najśw. Sakramentem, począwszy od szpitala przy ul. Kamieńskiego, przez wspólnoty: Arka i Duży Dom przy Jutrosińskiej, klasztor Sióstr Kapucynek przy Kruczkowskiego aż do klasztoru Sióstr Franciszkanek przy Al. Kasprowicza. Następnie odbędzie się w domu parafialnym spotkanie z Radą Parafialną – ok. godz. 16.45. W tym dniu wyjątkowo odmówimy różaniec o godz. 17.30, a o 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., w czasie której zostanie udzielony sakrament Bierzmowania. Bardzo serdecznie zapraszamy Was na tę uroczystość, która w pewnym sensie jest „wielkim świętem Parafii”.

 

 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna według planu za wyjątkiem wtorku.
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej, Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.
 • W środę o godz. 9.00 msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień. Tym razem nie będzie po mszy spotkania.
 • Młodzież zapraszamy na mszę św. w piątek o 19.15 w kaplicy, oraz spotkanie formacyjne po mszy na fraterni. Ze względu na wizytację, nie będzie młodzieżowego kręgu biblijnego we wtorek.
 • Zbiórka dla ministrantów w środę o 17.30, a dla lektorów w czwartek również o 17.30.

Anónimo_-_Coronación_de_la_Virgen_por_la_Trinidad_y_santos,_s._XVIII

 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Dodatkowa msza św. na cmentarzu osobowickim o g. 14.00. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo z procesją na cmentarz klasztorny.
 • W najbliższych dniach będziemy przebywać na cmentarzach. Prosimy o godne zachowanie w tym miejscu, o skupienie i modlitwę.
 • Na ławkach i w przedsionkach kościoła znajdują się kartki na wypominki. Bardzo prosimy o czytelne i staranne wypisywanie wypominek. Od 2 do 15 listopada – pół godziny przed mszą św. wieczorną modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, a następnie sprawujemy mszę św. w ich intencji.
 • W związku z możliwością uzyskania odpustu za zmarłych związanego z nawiedzeniem cmentarza, informujemy, że od 1 do 8 listopada będzie otwarta brama prowadząca na nasz cmentarz klasztorny.
 • Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza studentów na mszę św. akademicką w każdą niedzielę na godz. 20.10, a także do odwiedzenia strony internetowej duszpasterstwa.
 • Do końca listopada możemy zamawiać na furcie msze św. jubileuszowe na przyszły rok.
 • W zakrystii i na furcie możemy nabyć piękny kalendarz ścienny na rok 2016.
 • Dla jeszcze lepszej informacji zdecydowaliśmy się – Parafia od tygodnia ma już swoją stronę na Facebooku. Zapraszamy.
 • W związku z malowaniem ponawiamy prośbę o pomoc w sprzątaniu kościoła w kolejne piątki po wieczornej mszy św.. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby kuchni charytatywnej.

 

 • DSC_0435Co zamiast Halloween? Zachęcamy dzieci, aby w Uroczystość Wszystkich Świętych na mszę św. o 12.00, przyszły przebranie za jakiegoś świętego lub świętą; dorosłych i młodzież zaś zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy w sobotę 31.10.br. po mszy wieczornej, ok.19.30 w kościele. Czuwanie poprowadzi Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna św. Charbela. Zapraszamy.

 


Warunki uzyskania odpustu za zmarłych:

1. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.
uid_2e430a9a6a6da371201ddffabb3cc1541383408418635_width_700_play_0_pos_3_gs_02. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.
3. Spełnienie trzech warunków:
– spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej;
– przyjęcie Komunii Świętej;
– odmówienie Ojcze nasz… Wierzę… i modlitwy w intencjach Ojca Świętego..

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy

za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność.

Niech Pan obdarzy Was pokojem.