3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2017

Drodzy Parafianie i Goście
…Wahanie, niepewność, zamęt. Apostołowie przeżywali to pewnie podobnie. Nie ma sensu pytanie o to, ile minut trwało ich podejmowanie decyzji, czy zdawali sobie do końca sprawę z jej wagi. „Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim”. To, co się liczy, to decyzja i zaangażowanie, od razu i na całego. Jednak czy to naprawdę możliwe? Tak, „albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Tak, bo Tym, który powołuje, jest sam Chrystus Pan; to On daje nam siłę i odwagę potrzebną do takiej wielkoduszności. I nie jest ważne, że zapewne trzeba będzie tę decyzję powtarzać. Apostołowie także będą mieli momenty niepewności, w czasie pojmania i męki opuszczą Jezusa, a Piotr zaprze się Go wprost, ratując swoje życie. Jednak decyzja, by całe swoje życie przeżyć razem z Jezusem, pozwoli im znaleźć prawdziwą radość i pokój. Nauczyciel z Nazaretu zaprasza nie tylko do wspólnego połowu, ale do rzeczywistego udziału w swoim życiu, życiu Syna Bożego… Paweł Klimczak OP
…takie śmiałe i jednoznaczne decyzje wydają się dzisiaj niemożliwe, a może jednak radykalizm ewangeliczny jest możliwy, jest realny…
 

                3 Niedziela Zwykła – 22.01.2017   
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (22-29.01.2017)
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi – Kolędnicy Misyjni.
– 18.00 – KONCERT KOLĘD  zespołu wokalnego RONDO.
20.10 – Msza św. akademicka.
                Poniedziałek – 23.01.2017
  9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.
                Wtorek – 24.01.2017 
Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
   9.00 – Msza św.
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św., a po mszy adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do 21.00.
19.15 – Spotkanie Marianek (fraternia).
                Środa – 25.01.2017
Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
  9.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, następnie spotkanie. 
18.30 – Msza św.
19.15 – Spotkanie wspólnoty Betesda (fraternia).  
                Czwartek – 26.01.2017
Wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
  9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św., po niej modlitwa uwielbienia.
                Piątek – 27.01.2017
Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.
  6.00 – Droga Krzyżowa.
18.30 – Msza św..
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica), a po niej spotkanie (fraternia).
                Sobota – 28.01.2017
Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 9.00 – Msza św.
9.45 – 12.00 – Spotkanie fraterni dziecięcej w domu katechetycznym.
18.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny.
18.30 – Msza św. w int. o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia., – po mszy św. w domu parafialnym „Modlitwa o pokój” – spektakl literacko-muzyczny o charakterze religijno–patriotycznym w wykonaniu zespołu Grupa 44.
                4 Niedziela Zwykła – 29.01.2017
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców.
18.30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś 3 Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 zapraszamy na Nieszpory.
 • Dziś rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas (por. 2Kor 5, 14-20).
 • O godz. 18.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Rondo. Zespół będzie nam towarzyszył już w czasie mszy o godz. 17.00. Po koncercie można będzie zakupić płyty i złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz chóru.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna wg planu.
 • Dziś kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za Waszą gościnność, za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, a także za Wasze ofiary. Za wszelkie niedociągnięcia, które się zakradły w organizację i przeprowadzenie tegorocznej kolędy serdecznie przepraszamy. Kazanie o. Proboszcza podsumowujące kolędę i cały miniony rok zostanie wygłoszone w niedzielę 05.02.br. na wszystkich mszach św.
 • Kolejny kurs przedmałżeński rozpoczynamy 20.02.2017 o godz. 19.15 w domu parafialnym. W ramach kursu odbędzie się 9 spotkań (2 razy w tygodniu – poniedziałki i czwartki),  3 spotkania w poradni rodzinnej (poszczególne pary umawiają się indywidualnie w dogodnym dla siebie terminie), a 04.03.br. odbędzie się Dzień Skupienia. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 • Również 20.02.2017 roku rozpoczniemy Kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla osób dorosłych (po 19-tym roku życia). Zapisy prowadzimy w kancelarii parafialnej. Spotkania odbywają się o godz. 20.15 w poniedziałki i czwartki w domu parafialnym.

 

 • Spotkania dla rodzin alkoholików (AL-ANON) odbywają się w czwartek o g. 17.00 – salka nr 2 w domu katechetycznym.  Anonimowi Alkoholicy (AA) mają swoje spotkania w soboty o g. 17.00 i w niedziele o g. 18.15. Spotkania odbywają się w domu katechetycznym w sali nr 4.

 

 • Papieskie intencje modlitewne – styczeń 2017
  Ewangelizacyjna
  : Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.

 

 • Na początku listopada 2016 roku miało miejsce silne trzęsienie ziemi we Włoszech. Od tego czasu kościół przy naszym klasztorze w mieście Falconara Marittima jest zamknięty, z powodu zagrożenia nie można z niego korzystać. Msze św. są odprawiane w małej sali domu parafialnego. Tym samym spadły przychody na utrzymanie wspólnoty klasztornej. Zwracamy się z prośbą o pomoc materialną dla naszych współbraci tam pracujących. Puszka na ten cel będzie zbierana przed kościołem w niedzielę 29.01.2017.

 

 • W najbliższą sobotę bardzo serdecznie zapraszamy na spektakl literacko-muzyczny pt. „Modlitwa o pokój” w wykonaniu wrocławskiego zespołu „Grupa 44Spektakl ten ma charakter religijno-patriotyczny. Rozpocznie się po mszy św. wieczornej w domu parafialnym czyli ok. 19.30. Po koncercie będzie można zakupić płyty, a także złożyć dobrowolną ofiarę. Bóg zapłać.
„Grupa 44” Zadebiutowali w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. Od tej pory zabierają publiczność w artystyczną podróż po bohaterskich momentach polskiej historii. Grupa  prezentuje nowy program pt: „Modlitwa o pokój”. Łączy ich pasja do historii i sztuki. Jak sami mówią o sobie, starają się prezentować w nowatorski sposób polską tożsamość narodową i tradycję muzyczną. Zespół tworzą wokaliści – Urszula Milewska, Inna Kamaryan, pianiści – Sławomir Krysa i Jerzy Janke  oraz Wojciech Rohatyn Popkiewicz – bard, autor tekstów, reżyser programów telewizyjnych. Ich debiut miał miejsce 1 sierpnia 2014 roku, kiedy to dali koncert z okazji 70 rocznicy Powstania Warszawskiego w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu podczas festiwalu POLONIA CANTANS. Później zostali owacyjnie przyjęci na koncertach w Warszawie i Krakowie. Nagrali też płytę zatytułowaną „Przystanek Niepodległość”. Byli gośćmi godzinnej audycji wrocławskiego Radia Rodzina. Wystąpili jako gość: Nocy Kościołów” w Kościele  Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim oraz w Parafii Św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu u ks. Janusza Jastrzębskiego. Owacyjnie został przyjęty ich koncert  w Krakowie, gdzie 11 listopada 2014 roku, w Sali Towarzystwa SOKÓŁ  inaugurowali  kampanię  prezydencką Andrzeja Dudy. W roku ubiegłym nagrali  płytę zatytułowaną „Przystanek Niepodległość” .Wzięli  też udział w XIX Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Lublinie, Jędrzejowie i Wolborzu. Otwierali także Międzynarodowy Festiwal Filmów Katolickich Niepokalanów we Wrocławiu oraz byli honorowymi gośćmi gali festiwalowej zamykającej imprezę. Gościli wielokrotnie na antenie wrocławskiego Radia Rodzina i w Radio Wnet.  W Warszawie, w Sali Amicusa ,podczas  rocznicy Tragedii  Nad Smoleńskiem,  przedstawili program p.t. SKRAWEK WOLNOŚCI pod patronatem Prezydenta R.P.  

Sobota – 28.01.br.  –  godz. 19.30 – Dom Parafialny. Zapraszamy

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom

dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości,

za modlitwę i ofiary.

Niech dobry Bóg Wam błogosławi.