3 Niedziela Wielkanocna – 14.04.2013

Drodzy Parafianie

„…Jezus zmartwychwstały nie zapyta, dokąd właśnie idę… On wie, On naprawdę wszystko wie. On wie, że miłość zmartwychwstała to miłość zraniona i zabita, choć żyjąca na wieki. Że zmartwychwstała nadzieja to nadzieja opłakana i pogrzebana, a zmartwychwstała wiara to ta, która dotknęła dna piekieł. Pozostało Mu tylko jedno pytanie, które musi mi postawić, żeby zmartwychwstanie stało się i dla mnie: „Czy kochasz Mnie?”. W Jego ponawianym pytaniu: „Czy kochasz Mnie?”, kryje się moja odpowiedź. Tylko Jego nieustępliwe pytanie – nie o zdradę, lecz o moją miłość – pozwala mi odpowiedzieć: „Panie, Ty wszystko wiesz. Ty wiesz, że cię kocham”. Dopiero teraz mogę pójść za Nim, to znaczy tam, dokąd kilka chwil wcześniej jeszcze nie chciałem, skąd uciekałem.”            o. Michał Adamski OP
 …ano właśnie: „Czy mnie kochasz?”, aż trzy razy pytał Piotra… Chyba tak jest, że im większa nasza wina, tym więcej razy pyta Jezus „Czy mnie kochasz?” Można wówczas  ulec pokusie i sądzić, że nie jest się zdolnym, że nie jest się godnym, by odpowiedzieć z pokorą: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham”… Ale pokusą jest również odpowiedzieć: „Tak, to przecież oczywiste”… Czy jest ktoś godny? Zdolny? …
 

                3 Niedziela Wielkanocna – 14.04.2013

12.00 – msza św. z udziałem dzieci, po niej kolejne spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią (dom katechetyczny)
14.30 – msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych
15.00 – spotkanie FZŚ (kaplica)
18.30 – Nieszpory

                Poniedziałek – 15.04.2013
19.15 – egzamin dla II roku katechumenatu przed bierzmowaniem (dom katechetyczny)
                Wtorek – 16.04.2013              

18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego
18.30 – msza św. wieczorna
20.00 – godzinna adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi św.

                Środa – 17.04.2013  

19.15 – spotkanie I roku katechumenatu (dom katechetyczny)    
– po mszy wieczornej próba dla młodzieży przed bierzmowaniem (kościół)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

                Czwartek – 18.04.2013                         

18.30 – msza św., a po niej modlitwa uwielbienia prowadzona przez parafialną wspólnotę charyzmatyczną w salce nad kaplicą (fraternia)
spotkanie dla ministrantów i lektorów bezpośrednio po mszy św. wieczornej.
– po mszy wieczornej próba dla młodzieży przed bierzmowaniem oraz spowiedź dla niej (kościół)

                Piątek – 19.04.2013                                

  6.00 – Droga Krzyżowa
15.00 – msza św. z udziałem Wspólnoty Miłosierdzia Bożego 
19.15 – spotkanie I roku katechumenatu (dom katechetyczny)
19.00 – czuwanie w kaplicy przed Najśw. Sakramentem, a o 20.00 msza św. dla młodzieży w int. tych, którzy przyjmą w sobotę Sakrament Bierzmowania

                Sobota – 20.04.2013 

8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP
9.00 – msza św.
9.45 – spotkanie fraterni dziecięcej
18.00 – Uroczysta msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania
20.00 – Koncert Charytatywny  na potrzeby Kościoła na Wschodzie

                4 Niedziela Wielkanocna – 21.04.2013

12.00 – msza św. z udziałem dzieci
15.30 – msza św. dla Wspólnoty Rodzin (kaplica)
18.30 – Nieszpory
 
Dodatkowe informacje i ogłoszenia
  • Dziś taca inwestycyjna. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W poniedziałek po mszy św. wieczornej (czyli k. 19.15) egzamin przed bierzmowaniem dla młodzieży II roku katechumenatu.
  • W czwartek po mszy wieczornej modlitwa uwielbienia prowadzona przez parafialną wspólnotę charyzmatyczną (fraternia).
  • W piątek o godz. 20.00 msza św. dla młodzieży (kaplica)
  • Serdecznie zapraszamy Wszystkich na charytatywny koncert muzyki klasycznej pt. „Klasyka u Antoniego”, który odbędzie się w naszym kościele 20 kwietnia o godz. 20.00. Wystąpią chór „Basilica Cantans” pod batutą p. Mirosławy Jura-Żegleń oraz nauczyciele i starsi uczniowie OSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. Oprócz wspaniałego chóru usłyszymy między innymi takie instrumenty jak wiolonczelę, skrzypce i altówkę. Gwarantujemy dobrze spędzony czas z dziełami najwybitniejszych kompozytorów w radosnej atmosferze. Liczymy na otwarte serca słuchaczy. Organizator: Grupa Misyjna Wspólnoty Hallelu Jah.
  • Franciszkańska Wspólnota Rodzin zaprasza na wyjazdowe rekolekcje dla rodzin. Termin: 7-9 czerwca (weekendowe). Miejsce: Góra Św. Anny. Temat: Rozmowa w lesie. Po co się modlić? Czy nie lepiej z Bogiem porozmawiać w lesie? Prowadzi: o. Jozafat Gohly OFM. Termin zgłaszania się: 21.04.2013. Dodatkowe informacje: www.fwr.org.pl.
  • Przypominamy i informujemy, że Uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii odbędzie się w niedziele 12 i 19.05.2013 roku na mszach św. o godz., 10.15, zaś rocznica I Komunii św. odbędzie się 26.05.2013 roku na mszy św. o godz. 12.00.
  • Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji i Rodziny „NURT” zaprasza na Konferencję Rodzinną pt. „Kocham, więc wychowuję”.  Tematami będą: Najtrudniejsze zadanie mężczyzny – jak zdobyć serce córki; Choć się różnimy, możemy się dogadać – szczęśliwe małżeństwo dzięki dobrej komunikacji: Skuteczne wychowanie i nauczanie – edukacja spersonalizowana. Prelegentami będą doświadczeni eksperci, pedagodzy, a jednocześnie rodzice. Zapraszamy serdecznie w niedzielę 21.04.br. od godz. 15.00 do 18.00 Hotel Mercure na placu Dominikańskim. Wstęp – wolny.  Więcej szczegółów na www.nurt.edu.pl

 Bierzmowanie w naszej Parafii

 W tym tygodniu w naszej Parafii uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przez młodzież II roku katechumenatu i osoby dorosłe, odpowiednio przygotowane.
Uroczystość odbędzie się w sobotę na mszy św. o godz. 18.00. Mszy będzie przewodniczył i Sakramentu Bierzmowania udzieli Metropolita wrocławski ks. Abp Marian Gołębiewski.
W związku z tym, zapraszamy kandydatów do przyjęcia tego sakramentu:
– w środę i czwartek na godz. 19.15 na próbę w kościele; w czwartek po próbie okazja do spowiedzi św.
– do kaplicy na czuwanie przed Najśw. Sakramentem w piątek o 19.00, a następnie o 20.00 na mszę św. młodzieżową w int. tych, którzy w sobotę przyjmą Sakrament Bierzmowania.
Wszystkich naszych Parafian bardzo prosimy o modlitwę w int. kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ich rodzin, świadków i przyjaciół.
 

Katechizm Kościoła Katolickiego o Sakramencie Bierzmowania (skrót)

 1315 „Kiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy więc wkładali Apostołowie na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego (Dz 8,14-17).
1316 Bierzmowanie udoskonala łaskę chrztu; jest ono sakramentem, który daje Ducha Świętego, aby głębiej zakorzenić nas w synostwie Bożym, ściślej wszczepić w Chrystusa, umocnić naszą więź z Kościołem, włączyć nas bardziej do jego posłania i pomóc w świadczeniu o wierze chrześcijańskiej słowem, któremu towarzyszą czyny.
1317 Bierzmowanie podobnie jak chrzest wyciska w duszy chrześcijanina duchowe znamię, czyli niezatarty charakter. Dlatego ten sakrament można przyjąć tylko raz w życiu.
1318 Na Wschodzie sakramentu bierzmowania udziela się bezpośrednio po chrzcie, a po nim następuje uczestnictwo w Eucharystii. Ta tradycja uwypukla jedność trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. W Kościele łacińskim udziela się bierzmowania po osiągnięciu „wieku używania rozumu”. Jego udzielanie jest zazwyczaj zarezerwowane dla biskupa, aby wskazać w ten sposób, że bierzmowanie umacnia więź z Kościołem.
1319 Kandydat do bierzmowania, który osiągnął wiek używania rozumu, powinien złożyć wyznanie wiary, być w stanie łaski i mieć intencję przyjęcia tego sakramentu. Powinien też być przygotowany do podjęcia zadania ucznia i świadka Chrystusa we wspólnocie Kościoła oraz w sprawach doczesnych.
1320 Istotnym obrzędem bierzmowania jest namaszczenie krzyżmem świętym czoła ochrzczonego wraz z włożeniem ręki szafarza i słowami: „Przyjmij znamię daru Ducha Świętego” w obrządku rzymskim, a w obrządku bizantyjskim: „Pieczęć daru Ducha Świętego”.

Drodzy Parafianie i Goście – już bierzmowani, dobrze jest pamiętać, że:

…ten sakrament głębiej zakorzenia nas w  synostwie Bożym, ściślej wszczepia w Chrystusa, umacnia więź z Kościołem, włącza w posłannictwo Kościoła i pomaga w świadczeniu o wierze chrześcijańskiej słowem i czynem…
 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość,

za Waszą modlitwę, ofiary i wszelką pomoc.

Wszystkim życzymy głębokiego i radosnego przeżycia

rozpoczynającego się tygodnia. Pan niech obdarzy Was pokojem.