28 Niedziela Zwykła – 13.10.2013

Drodzy Parafianie
uzdrowienie2Pan Bóg działa w naszym życiu także przez sprawy zwyczajne i za pomocą zdarzeń, które wcale nie kojarzą się nam z czymś niecodziennym i nadprzyrodzonym. Przez zdarzenia nieefektowne. (…) Czasem ludzie pytają: Czy jest Bóg, czy można to udowodnić? Co mam zrobić, aby uwierzyć? Jak spotkać Boga? Trudno odpowiedzieć na te pytania w taki sposób, aby każdy dał się przekonać. Nie chodzi przecież jedynie o przekazanie teoretycznej wiedzy, ale raczej o doprowadzenie człowieka do jego osobistego doświadczenia. I gdy już brak argumentów, ma się ochotę po prostu powiedzieć: Idź do kościoła na mszę, pomódl się z wiarą, poczytaj Pismo Święte, zrób coś dobrego w życiu. Może to nie jest efektowne, ale jeśli Naaman został uzdrowiony, to może i my dostąpimy łaski.   Grzegorz Chrzanowski OP
 … w chrześcijaństwie chodzi o pokorę, o prostotę, o wiarę w Boga i wiarę Bogu, taką jak u małego dziecka, a wówczas dzieją się cuda – w nas i przez nas…  
 

                28 Niedziela Zwykła – 13.10.2013
XIII Dzień Papieski:  Jan Paweł II – Papież dialogu
  7.00 – Msza św. w int. o. Teofila z okazji imienin.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
18.00 – Zakończenie nabożeństw fatimskich.
                Poniedziałek – 14.10.2013 
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
19.15 – Parafialny krąg biblijny Betania (dom katechetyczny).
19.15 – Spotkania I i II roku katechumenatu (dom katechetyczny).
                Wtorek – 15.10.2013
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Dzień Dziecka Utraconego – zapraszamy na Mszę św. w tej intencji.
19.15 – Młodzieżowy krąg biblijny fraterni San Damiano (fraternia).
20.00 – Godzinna adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi.
                Środa – 16.10.2013
Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska, archidiecezji wrocławskiej oraz naszej Prowincji  Zakonnej.
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Uroczysta msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych współbraci.
19.15 – Spotkania I roku katechumenatu (dom katechetyczny).  
                Czwartek – 17.10.2013                    
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
                Piątek – 18.10.2013                                          
Święto św. Łukasza, Ewangelisty
  6.00 – Droga Krzyżowa.
15.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Bożego Miłosierdzia.  
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica).
                Sobota – 19.10.2013                         
Wspomnienie św. Piotra z Alkantary, kapłana
  7.00 – wyjście pieszej pielgrzymki do Trzebnicy (zbiórka przed kościołem)
  8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP.
  9.45 – Spotkanie kandydatów na ministrantów.
  9.45 – Spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio (dom katechetyczny).
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
                29 Niedziela Zwykła – 20.10.2013   Niedziela Misyjna,
rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem: Miłosierdzie Boże dla całego świata.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci, a bezpośrednio po niej drugie spotkanie z dziećmi i rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.  (dom katechetyczny).
15.30 – Msza św. dla Duszpasterstwa Małżeństw (kaplica)
18:30 – Nabożeństwo różańcowe.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 

 • Jan_Pawel_II_portret_beatyfikacyjnyDziś w Kościele Polskim obchodzimy XIII Dzień Papieski, pod hasłem: Jan Paweł II – Papież dialogu. Przed kościołem specjalna zbiórka organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane środki są przeznaczone na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.
 • Dzisiejsza kolekta jest tzw. kolektą inwestycyjną. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 • Przez cały październik zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o g. 18.00 a w niedzielę o 18.30. Dzieci po nabożeństwach otrzymują specjalne obrazki.
 • W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, tzw. Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy z wdzięcznością w naszych modlitwach o tych, którzy nas uczyli, przekazywali wiedzę, treści wiary, którzy pomagali nam wzrastać. Pamiętajmy również o tych, którzy czynią to dzisiaj, by nie zabrakło im sił, Bożych darów i ludzkiej życzliwości.
 • We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy serdecznie na różaniec w tej intencji, następnie na Mszę św., a potem na spotkanie w Domu Katechetycznym. Prosimy o przyniesienie z sobą znicza. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.
 • IMGP6188W środę Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki naszej archidiecezji oraz naszej prowincji zakonnej. W czasie uroczystej wieczornej mszy św. nasi współbracia profesi czasowi odnowią swoje śluby zakonne na ręce o. Prowincjała. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Zachęcamy do wzięcia udziału w jednodniowej pieszej pielgrzymce do Trzebnicy, która odbędzie się w najbliższą sobotę 19 X. Wyjście spod naszego kościoła o godz. 7.00. Więcej informacji na plakatach przed kościołem.
 • Jednocześnie informujemy pielgrzymów z grupy 15 o zapowiadanym w czasie tegorocznej wędrówki na Jasną Górę spotkaniu po pielgrzymkowym, które odbędzie się w niedzielę 27 X o godz. 18.00 w dużej sali domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.
 • W tym tygodniu spotkania katechumenatu będą odbywały się wg planu.
 • W piątek – o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy młodzież na swoją mszę św. a potem na spotkanie fraterni młodzieżowej San Damiano.
 • W sobotę o 9.45 spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio.
 • logo-5f20806c966ac44a7d394a8b39f32dc9Działająca na terenie naszej parafii Wspólnota L’Arche – Arka, serdecznie zaprasza wszystkich drogich Parafian, na uroczyste otwarcie nowego budynku Dydaktyczno – Opiekuńczego, powstałego obok obecnie istniejącego, przy ul. Jutrosińskiej 29. Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce w najbliższą sobotę, 19 października i rozpocznie się od Mszy Świętej o godzinie 12.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Seniora Mariana Gołębiewskiego. W dalszej części uroczystości połączonej ze świętowaniem 10-lecia wrocławskiej wspólnoty przewidziane jest uroczyste otwarcie nowego domu, warsztaty dla młodszych uczestników, występy różnych grup artystycznych oraz grill. W imieniu Mieszkańców, oraz wszystkich tworzących wspólnotę L’Arche – serdecznie zapraszamy!
 • Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. Z tej okazji zapraszamy do kawiarenki na okolicznościową Wystawę Misyjną przedstawiającą trud pracy naszych franciszkańskich misjonarzy. Będzie można pooglądać eksponaty, rzeczy codziennego użytku, zadawać pytania, przymierzyć stroje oraz zakupić kalendarze misyjne na 2014 r., różańce, książki czy inne materiały o tematyce misyjnej, a także złożyć ofiarę na rzecz misji.
 • Od dziś do końca listopada możemy już zamawiać na furcie msze św. jubileuszowe na przyszły rok. Pozostałe msze św. od początku grudnia.
 • Na ławkach i w przedsionkach kościoła znajdują się kartki na wypominki. Bardzo prosimy o czytelne i staranne wypisywanie wypominek.
 • Najbliższy cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych rozpocznie się u nas w poniedziałek 28. października br. w domu katechetycznym.
 •  Spotkania dla rodzin alkoholików (AL-ANON) odbywają się w piątki o g. 18.00; Anonimowi Alkoholicy (AA) mają swoje spotkania w soboty o g. 17.00 i w niedziele o g. 18.15. Spotkania odbywają się w domu katechetycznym w sali nr 4.

jan-pawel-ii-76938d6668fe7d50a1fd40504d078bb7c3c991ff

 • W związku z uroczystością kanonizacji bł. Jana Pawła II, która odbędzie się 27.04.2014 r. parafia nasza organizuje 7-dniową pielgrzymkę autokarową. Trasa pielgrzymki: Wenecja, Orvieto, Watykan, Rzym, Asyż, Padwa, termin: 24-30.04.2014. Szczegółowe informacje: Biuro Podróży Wratislavia Travel, tel. tel/fax (071)372 74 59. Biuro ma jeszcze kilka innych ofert związanych z tym wydarzeniem, w tym również pielgrzymki samolotowe.

 
 

 • malz 2Terminy kursów przedmałżeńskich dla narzeczonych organizowanych przy parafii św. Antoniego we Wrocławiu w roku szkolnym 2013/2014:
1. 28.10.2013
2. 13.01.2014
3. 03.03.2014
4. 05.05.2014
   Każdy kurs obejmuje:
– 10 spotkań w domu katechetycznym w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15,
– 3 indywidualne spotkania w poradni rodzinnej oraz dzień skupienia.
                Koszt kursu od osoby 35 zł.

 

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: dla dorosłych – „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”; dla dzieci – „Ola i Jaś” oraz „Tęcza”. Są one rozprowadzane przed kościołem, w zakrystii lub na furcie. Na furcie możemy również nabyć kalendarze ściennie w cenie 5 zł.  
 •  Zwracamy się z prośbą do Rodziców, którzy chcieliby podarować stare – w dobrym stanie – alby pierwszokomunijne, o przyniesienie ich do kancelarii parafialnej. Możemy w ten sposób pomóc innym. Bóg zapłać. 

 

 •  Jak już zauważyliście zakończyła się restauracja figur pod chórem w naszym kościele, od kilku tygodniu są już ławki przed kościołem i stojaki na rowery, prawie zakończony jest remont kancelarii parafialnej, a także został ocieplony budynek cukierenki i uszczelniony na nim dach. To wszystko z waszych ofiar,  między innymi składanych w II niedzielę  na tzw. tacę inwestycyjną. Pragnę również dodać, że bruk wokół kościoła jest już w całości zapłacony. Bóg zapłać.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość,

za Waszą modlitwę, ofiary i wszelką pomoc.

Wszystkim życzymy głębokiego i radosnego przeżycia

rozpoczynającego się tygodnia.

Pan niech obdarzy Was pokojem.