28 Niedziela Zwykła – 12.10.2014 – XIV Dzień Papieski

plakatDrodzy Parafianie
 Od czasu do czasu przychodzą do mnie ludzie, którzy po dłuższym czasie, nierzadko po kilku latach decydują się wrócić do Kościoła, do życia sakramentami. Za każdym razem zadaję pytanie: Co cię do tego skłoniło? I zazwyczaj słyszę: Głód i tęsknota, której nie udało mi się zagłuszyć. Po takich słowach odczuwam ulgę i radość. Bo to znaczy, że nie zewnętrzne okoliczności w postaci ślubu, chrztu, czy pogrzebu sprawiły, że ktoś chce się ponownie zbliżyć do zastawionego przez Boga stołu, ale tęsknota. Święty Augustyn, komentując List św. Jana, pisze: „Całe życie prawdziwego chrześcijanina jest świętą tęsknotą. Za czym zaś tęsknisz, tego jeszcze nie widzisz. Gdy jednak tęsknisz, wówczas stajesz się podatnym do przyjęcia tego, co zobaczysz, gdy nadejdzie”. Norbert Kuczko OP
 
…to sam Bóg przygotował dla nas ucztę, która może prawdziwie nasycić, która może zaspokoić tęsknoty i pragnienia serca…
 
                28 Niedziela Zwykła – 12.10.2014
XIV Dzień Papieski: „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”.

10.30 – Suma, a po niej spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (dom parafialny).
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci, w czasie której zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św..
14.30 – Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.
18:30 – Nabożeństwo różańcowe.
20.10 – Msza św. akademicka.

                Poniedziałek – 13.10.2014
Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

18.00 – Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.
19.00 – Spotkanie wspólnoty Betania.

                Wtorek – 14.10.2014

18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Msza św., a po mszy adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.
19.15 – Młodzieżowy Krąg biblijny (fraternia).

                Środa – 15.10.2014 – Dzień Dziecka Utraconego
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
                Czwartek – 16.10.2014
Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i naszej prowincji zakonnej.

18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Msza św., a po mszy modlitwa uwielbienia.

                Piątek – 17.10.2014      
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

6.00 – Droga Krzyżowa.
15.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Bożego Miłosierdzia.  
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Msza św.
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica).

                Sobota – 18.10.2014
Święto św. Łukasza, Ewangelisty.

6.45 – Wyjście Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do Trzebnicy – grupy XV
8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP.
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Msza św.

                29 Niedziela Zwykła – 19.10.2014
Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
15.30 – Msza św. dla Duszpasterstwa Małżeństw.
18:30 – Nabożeństwo różańcowe.
20.10 – Msza św. akademicka.

 Dodatkowe informacje i ogłoszenia

Dziś w Kościele Polskim obchodzimy XIV Dzień Papieski, pod hasłem: Jan Paweł II – Świętymi bądźcie. Przed kościołem odbywa się zbiórka organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane środki są przeznaczone na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.

 • Jutro imieniny obchodzi o. Teofil. Msza św. w jego intencji o 6.30.
 • We wtorek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, tzw. Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy nas uczyli, przekazywali wiedzę, wiarę, pomagali wzrastać. Pamiętajmy również o tych, którzy czynią to dzisiaj, by nie zabrakło im sił, Bożych darów i ludzkiej życzliwości.
 • Kolejne spotkanie scholki parafialnej we wtorek o g. 17.00 w domu parafialnym.
 • Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi we wtorek po mszy św. wieczornej do godziny 21.00.
 • Młodzież zapraszamy na krąg biblijny we wtorek o 19.15 oraz na mszę św. w piątek o 19.15 (w kaplicy).
 • Projekt-pomnika2-300x22515 października 2014 r. w ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconegozapraszamy na pierwszy pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem, jaki rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 w kaplicy na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Wcześniej pomodlimy się wspólnie Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej w przygotowanym grobowcu zostaną złożone doczesne szczątki zmarłych dzieci, których rodzice nie odebrali ze szpitala. Będzie to również symboliczne miejsce dla tych rodziców, którym nie było dane pochować własnego dziecka. Kolejne pogrzeby będą się odbywać kilka razy w roku. Zachęcamy do przyniesienia zniczy i zapalenia ich w tym miejscu.

 

 • imagesW czwartek Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki naszej archidiecezji oraz naszej prowincji zakonnej. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Osoby, które brały udział w pielgrzymce parafialnej na Bałkany zapraszamy na mszę św. dziękczynną w piątek o 18.30, a następnie na spotkanie w domu parafialnym.
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej do Trzebnicy razem z franciszkańską grupą XV. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę – 18 października, wyjście spod naszego kościoła o godz. 6.45. Planowana godzina dotarcia do Trzebnicy to 15.30. Powrót szynobusem.
 • W przyszłą sobotę nie będzie spotkania fraterni dziecięcej San Antonio, ponieważ część dzieci z opiekunami idzie na pielgrzymkę.

 

 • indeksPrzyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. Z tej okazji zapraszamy do cukierenki na okolicznościową wystawę misyjną. Będzie można zobaczyć eksponaty z krajów, gdzie posługują nasi misjonarze, zobaczyć prezentację poświęconą ich działalności, nabyć kalendarze misyjne na 2015 rok, różańce misyjne i inne pamiątki.

 

 • Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy chłopców po I Komunii św. do grona ministrantów. Zapisy u o. Teofila do końca października. Do tej pory zgłosiło się tylko dwóch kandydatów.
 • Od dziś do końca listopada możemy już zamawiać na furcie msze św. jubileuszowe na przyszły rok.
 • Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza studentów na mszę św. akademicką w każdą niedzielę na godz. 20.10, a także do odwiedzenia strony internetowej duszpasterstwa.

 

 • aa_logoSpotkania dla rodzin alkoholików (AL-ANON) odbywają się w piątki o g. 18.00; Anonimowi Alkoholicy (AA) mają swoje spotkania w soboty o g. 17.00 i w niedziele o g. 18.15. Spotkania odbywają się w domu katechetycznym w sali nr 4.

 

 • logo-5f20806c966ac44a7d394a8b39f32dc9Wspólnota L’Arche (Arka) we Wrocławiu w niedzielę  26 października organizuje kiermasz przed kościołem. Po każdej Mszy Św. będą Państwo mogli nabyć wieńce i ozdoby na groby swoich bliskich wykonane przez Arkowiczów. Jak zwykle Arkowicze będą również proponować swoje wypieki. Zebrane pieniądze wspomogą Wspólnotę, która od października zeszłego roku poszerzyła się o kolejny Dom oraz Zespół Mieszkań Chronionych. W tej chwili w Arce przy ul. Jutrosińskiej mieszka 25 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Arkowicze dziękują za wszelką okazaną pomoc, zapraszają do kupowania swoich produktów i obiecują modlitwę za parafian.

 

 • logo-poradni-ciemnePoradnia Rodzinna Antoni zaprasza na warsztat psychologiczny „Emocje – pułapka czy potencjał?” Termin warsztatu 17 – 18 X 2014 (piątek/sobota) zajęcia zaczynają się w piątek o godz.18.00, kończą w sobotę o godz. 17.30. Obowiązują zapisy: psycholog.maria.obertaniec@gmail.com, do dnia 13 X 2014r. Koszt: 0 PLN – warsztat jest finansowany przez Gminę Wrocław więcej info: www.rodzina.wroclaw.pl.
 • Poradnia Rodzinna Antoni zaprasza na bezpłatny warsztat dla rodziców „Co zamiast klapsa?”, który odbędzie się w sobotę 18 października 2014 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń i na stronie Poradni: rodzina.wroclaw.pl.
 • Poradnia Rodzinna Antoni zaprasza na bezpłatne spotkanie dla dorosłych poświęcone tematowi konfliktów.  Warsztat pt. „Sztuka rozwiązywania konfliktów” odbędzie się w sobotę 25 października 2014 roku, w godz. 9.00 – 15.00. Zapisy mail’owo: pedagog.anna.konopka@gmail.com lub w środy pod nr tel. 71/  327 34 30 w godz. między 16.00-19.00. Więcej informacji znajduje się na stronie Poradni: www.rodzina.wroclaw.pl.

 

Treść ogłoszeń jest również dostępna na naszej stronie internetowej, która wg naszych danych, cieszy się coraz większym powiedzeniem. www.antoni.w-w.pl

 

 Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnego

przeżycia rozpoczynającego się tygodnia.

Niech dobry Bóg Wam błogosławi.