28 Niedziela Zwykła – 11.10.2015 – XV Dzień Papieski

dzien_papieskiXV Dzień Papieski

Jan Paweł II – Patron Rodziny

…Pośród wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć. Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza sam fakt bycia człowiekiem. A jeśli w tym przyjściu na świat oraz we wchodzeniu w świat człowiekowi brakuje rodziny, to jest to zawsze wyłom i brak nad wyraz niepokojący i bolesny, który potem ciąży na całym życiu. Tak więc Kościół ogarnia swą macierzyńską troską wszystkich, którzy znajdują się w takich sytuacjach, ponieważ dobrze wie, że rodzina spełnia funkcję podstawową. Wie on ponadto, iż człowiek wychodzi z rodziny, aby z kolei w nowej rodzinie urzeczywistnić swe życiowe powołanie. Ale nawet kiedy wybiera życie w samotności — to i tutaj rodzina pozostaje wciąż jak gdyby jego egzystencjalnym horyzontem jako ta podstawowa wspólnota, na której opiera się całe życie społeczne człowieka w różnych wymiarach aż do najrozleglejszych. Czyż nie mówimy również o „rodzinie ludzkiej”, mając na myśli wszystkich na świecie żyjących ludzi?… (Jan Paweł II, List do rodzin, nr 2).
….wszyscy jesteśmy zaproszenie do żarliwej modlitwy za RODZINĘ….

                28 Niedziela – 11.10.2015
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
14.30 – Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.
18.30 – Nabożeństwo różańcowe
20.10 – Msza św. akademicka.
                Poniedziałek – 12.10.2015
9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św. wieczorna, a po niej nabożeństwo różańcowe.
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom parafialnym).
20.15 – Spotkanie przygotowujące do bierzmowania osoby dorosłe (dom parafialnym).
                Wtorek – 13.10.2015
Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
18.30 – Msza św.
19.00 – Nabożeństwo fatimski z procesją (prosimy przynieść świece), następnie adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do 21.00.
19.15 – Młodzieżowy krąg biblijny (fraternia).
                Środa – 14.10.2015
17.30 – Zbiórka dla ministrantów.
18.30 – Msza św. wieczorna, a po niej nabożeństwo różańcowe.
19.15 – Spotkanie Wspólnoty Betesda (na fraterni).
                Czwartek – 15.10.2015   Dzień Dziecka Utraconego
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św. wieczorna, a po niej nabożeństwo różańcowe.
17.30 – Zbiórka dla lektorów.
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom parafialnym).
20.15 – Spotkanie przygotowujące do bierzmowania osoby dorosłe (dom parafialnym).
                Piątek – 16.10.2015
Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i naszej prowincji zakonnej.
6.00 – Droga Krzyżowa.
15.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Bożego Miłosierdzia (w kaplicy).
18.30 – Msza św. wieczorna, a po niej nabożeństwo różańcowe.
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica), następnie spotkanie fraterni młodzieżowej San Damiana.
                Sobota – 17.10.2015
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
6.45 – Wyjście Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do Trzebnicy grupy XV.
9.00 – Msza św.
9.45 – Spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio (dom katechetyczny).
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Msza św.
                29 Niedziela – 18.10.2015 – Niedziela Misyjna
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
15.00 – Msza św. dla Wspólnoty małżeństw (kaplica).
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 

 • 39446315.04eefed803fe55.4Dziś w Kościele Polskim obchodzimy XV Dzień Papieski, pod hasłem: Jan Paweł II – patron rodziny. Przed kościołem odbywa się zbiórka organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane środki są przeznaczone na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.
 • Dziś po mszy św. o 17.00 spotkanie na fraterni z młodzieżą, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania (tzw. rok 3), a o 18.30 nabożeństwo różańcowe.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe. Przypominamy, że ze względu na malowanie od poniedziałku do piątku nabożeństwa będą odprawiane po mszy św.. wieczornej, czyli ok. godz. 19.00, w soboty o 18.00 i niedziele o 18.30.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna od poniedziałku do czwartku włącznie.
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie z procesją – prosimy przynieść świece. Po nabożeństwie Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.
 • W środę obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, tzw. Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy nas uczyli, przekazywali wiedzę, treści wiary, którzy pomagali nam wzrastać. Pamiętajmy również o tych, którzy czynią to dzisiaj, by nie zabrakło im sił, Bożych darów i ludzkiej życzliwości.
 • W czwartek Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach na cmentarzu osobowickim, które rozpoczną się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, o 15.15 zostanie odprawiona msza św. w int. rodzin dzieci utraconych. Więcej informacji na stronie internetowej.
 • W piątek Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki naszej archidiecezji oraz naszej prowincji zakonnej. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Młodzież zapraszamy na krąg biblijny we wtorek o 19.15 na fraterni, na mszę św. w piątek o 19.15 w kaplicy, oraz spotkanie formacyjne po mszy na fraterni.
 • Zbiórka dla ministrantów w środę o 17.30, a dla lektorów w czwartek o 17.30.
 • W poniedziałek i czwartek kolejne spotkania kursu przedmałżeńskiego o 19.15, a także kursu przygotowującego dorosłych do bierzmowania o 20.15 w domu parafialnym.

jadwiga

 • W dniu 17.10.2015 (sobota) odbędzie się piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Serdecznie zapraszamy by dołączyć się do franciszkańskiej grupy Złotej Piętnastki. Wyruszamy o 6.45 spod kościoła przy ulicy Kasprowicza (nie spod katedry!). Dojście na miejsce ok. godz. 16.30, gdzie odbędzie się Msza święta. Z Trzebnicy można wracać podstawionym dla naszej grupy autokarem. Koszt 10 zł. Zapisy na pielgrzymce. Więcej informacji można znaleźć tutaj http://zlota15.pl/http://facebook.com/zlota15/.

 

 • Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza studentów na mszę św. akademicką w każdą niedzielę na godz. 20.10, a także do odwiedzenia strony internetowej duszpasterstwa.
 • Zapraszamy na pokonkursową wystawę prac osób niepełnosprawnych z całej Polski pt. „Zwierzęta – bracia nasi najmniejsi”. Konkurs był organizowany w tym roku przez WTZ Muminki w ramach festiwalu PAX ET BONUM. Wystawa odbywa się w bibliotece publicznej przy ul. Przybyszewskiego od 1 do 31 października.
 • W związku z malowaniem ponawiamy prośbę o pomoc w sprzątaniu kościoła w kolejne piątki po wieczornej mszy św.. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
 • Ruch Światło – Życie zaprasza na tegoroczny V Niepodległościowy Bal Bezalkoholowy „Na 200 par”! Odbędzie się on 7 listopada br. od godz. 19.00 do 02.00 w sali NOT, przy ul. Piłsudskiego 74. Zgłoszenia: Małgorzata Wańczyk, krzywan@wp.pl, tel: 71 328 32 69. ęcej informacji na naszej stronie internetowej.
 • Fundacja PAX ET BONUM zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Muzyki „Pax et bonum per musicam”, który odbędzie się po raz XII. W kościele p.w. św. Krzyża  odbędzie się jeden z trzech koncertów. W sobotę, tj. 17.10.2015 wystąpi z koncertem organowym THIERRY ESCAICH’A (czyt. Eskesz) z Paryża (FRANCJA). W programie utwory francuskich kompozytorów oraz improwizacje. Szczegóły koncertu są podane na plakatach. Na koncerty jest wstęp wolny.
 • Zapraszamy na Koncert Chóru Chłopięcego Narodowego Forum Muzyki w przyszłą niedziel o godz. 16.00. Wykonawcy: Małgorzata Podzielny – dyrygent, Tomasz Kmita-Skarsgård – organy, Chór Chłopięcy NFM i Zespół Wokalny „Rondo” SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu.
 • Od dziś do końca listopada możemy już zamawiać na furcie msze św. jubileuszowe na przyszły rok.
 • Koło Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia poleca książeczkę opracowaną przez panią Annę Rastawicką i ks. Teofila Siudę, pt. „Różańcowa szkoła życia”. Zawiera ona rozważania Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Możemy ją nabyć na furcie za 12 zł.
 • W związku z malowaniem ponawiamy prośbę o pomoc w sprzątaniu kościoła w kolejne piątki po wieczornej mszy św.. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
 • Już dziś informujemy, że we wtorek, 27 października odbędzie się wizytacja kanoniczna w naszej parafii oraz udzielenie sakramentu bierzmowania. Z tej okazji msza wieczorna zostanie odprawiona pół godziny wcześniej, o godz. 18.00 (!).
 • Powoli zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. W ubiegłym roku prosiliśmy, aby na mszę św. o 12.00 dzieci przyszły przebrane za jakiegoś świętego. Na ten apel odpowiedziało około 30 dzieci. Bardzo się z tego cieszyliśmy. W tym roku ponawiamy apel, aby dzieci (młodzież i rodzice również!) przebrały się za jakiegoś świętego lub świętą na mszę św. o 12.00 w dniu 1.11.2015 roku. Być może uda się pobić rekord z roku ubiegłego… Zachęcamy.
 • Na furcie przyjmujemy zapisy na wyjazd autokarowy dla osób starszych do Mikstatu, który odbędzie się 20.10.2015 roku.

 Parafianom i naszym Gościom dziękujemy

za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność.

Niech Pan obdarzy Was pokojem.