28 Niedziela Zwykła – 09.10.2016

Drodzy Parafianie i Goście
g1q68sylW tym tygodniu, w czwartek odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Oto kilka słów na temat objawień Maryi w Fatimie
…Czego właściwie pragnie Matka Boża w swoim orędziu? Podstawowe punkty Jej orędzia to: modlitwa, szczególnie różańcowa; nawrócenie; kult Eucharystii; osobiste poświęcenie się Sercu Maryi; nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca – Maryja obiecała, że przyjdzie z pomocą w godzinę śmierci tym, którzy przez 5 pierwszych sobót miesiąca odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią Różaniec i przez 15 minut rozmyślać będą nad tajemnicami różańcowymi w intencji zadośćuczynienia za grzechy popełnione na świecie; pokuta za grzechy – zachęcała, aby jej czciciele dobrowolnie rezygnowali z przyjemności i rozrywek, a nawet wyrzekali się jakiegoś dobra z miłości do Boga, traktując to jako wynagrodzenie za zło.  (….) Czy już odpowiedziałeś swoim życiem na ten apel pokutny Maryi? Co zatem konkretnego uczyniłeś, a co zamierzasz postanowić na przyszłość, aby orędzie fatimskie było twoim życiowym programem, a Maryja gospodynią twego serca?  Ks. Jan Wojciechowski
 

            28 Niedziela Zwykła – 09.10.2016  
XVI Dzień Papieski: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”
10.30 – Suma
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
14.30 – Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.
18.30 – Nabożeństwo różańcowe  – w int. pokoju na świecie.
20.10 – Msza św. akademicka.
            Poniedziałek – 10.10.2016
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Msza św.
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom parafialnym).
20.15 – Spotkanie przygotowujące do bierzmowania osoby dorosłe (dom parafialnym).
            Wtorek – 11.10.2016 
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Msza św., a po mszy adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do 21.00.
19.15 – Spotkanie wspólnoty Marianek – fraternia.
            Środa – 12.10.2016
18.00 – Nabożeństwo różańcowe
18.30 – Msza św.
19.15 – Spotkanie wspólnoty Betesdafraternia.
            Czwartek – 13.10.2016
Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
18.00 – Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie
18.30 – Msza św., po mszy modlitwa uwielbienia.
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom parafialnym).
20.15 – Spotkanie przygotowujące do bierzmowania osoby dorosłe (dom parafialnym)..
            Piątek – 14.10.2016  
  6.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Msza św.
19.00 – Msza św. dla młodzieży (kaplica), a następnie spotkanie (fraternia).
            Sobota – 15.10.2016  Dzień Dziecka Utraconego
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
6.45 – Wyjście Pieszej Pielgrzymki do Trzebnicy
 8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP
18.00 – Nabożeństwo różańcowe.
18.30 – Msza św.
images m            28 Niedziela Zwykła – 16.10.2016
Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i naszej Prowincji Zakonnej
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
15.00 – Msza św. dla duszpasterstwa małżeństw – kaplica.
18.30 – Nabożeństwo różańcowe.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 

 • jp30Dziś w Kościele Polskim obchodzimy XVI Dzień Papieski, pod hasłem: Bądźcie świadkami miłosierdzia. Przed kościołem odbywa się zbiórka organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane środki są przeznaczone na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.
 • Dziś jeszcze zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe.
 • W miesiącach jesienno-zimowych kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00 oraz we wtorki od 11.00 do 12.00.
 • W czwartek o godz. 18.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie z procesją.
 • W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, tzw. Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy nas uczyli, przekazywali wiedzę, treści wiary, którzy pomagali nam wzrastać. Pamiętajmy również o tych, którzy czynią to dzisiaj, by nie zabrakło im sił, Bożych darów i ludzkiej życzliwości.
 • W sobotę, 15.10.2016 r. o godz. 14.30  w Dzień Dziecka Utraconegona Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu odbędzie się kolejny pochówek dzieci martwo urodzonych. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ceremoniach Pogrzebowych. Zaproszenie kierujemy zwłaszcza do Rodzin, których dzieci będziemy żegnać, jak i do Rodziców, którzy nie mieli możliwości pochować dziecka, które przedwcześnie utracili. Grób dzieci na Cmentarzu Osobowickim, kwatera nr 79, po prawej stronie kaplicy.
 • Dnia 15 i 22 października nie będzie spotkania Fraterni dziecięcej. Następne spotkanie dopiero 29.10.2016.
 • W sobotę 15 października odbędzie się Piesza pielgrzymka do Trzebnicy. Nasza Grupa 15 wychodzi sprzed kościoła o 6.45. Msza św. w Trzebnicy o godz. 16.30. Na furcie można zapisywać się na autokar powrotny w cenie 10 zł.
 • Duszpasterz akademicki zaprasza dziś wszystkich studentów na godz. 20.10 na mszę świętą w intencji profesorów i studentów rozpoczynających nowy rok akademicki. Po mszy odbędzie się krótkie nabożeństwo o dary Ducha Świętego potrzebne studentom w wyzwaniach związanych ze studiami.

 

 • policjaPolicjantki i policjanci Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zwracają się do wszystkich seniorów z gorącym apelem:

uważajcie na przestępców chcących Was oszukać. Bądźcie czujni, ostrożni, podejrzliwi! Oszuści korzystają z coraz bardziej wyrafinowanych metod: podają się za członków rodziny w potrzebie lub za policjantów Centralnego Biura Śledczego, którzy informują Was, że Wasze pieniądze są zagrożone i – proponują udział w policyjnej akcji – chcąc zdobyć Wasze zaufanie.
Pod żadnym pozorem nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom nieznanym, tym bardziej osobom podającym się za policjantów.  Dlatego pamiętajcie! Ani Policja, ani żadna inna służba mundurowa nie potrzebuje do swojej działalności pieniędzy Obywateli! W przypadku żądania pobrania pieniędzy z banku rozłącz się, skontaktuj z rodziną, znajomym czy też najbliższym Komisariatem Policji. To też ważny przekaz dla rodzin i znajomych seniorów. Porozmawiajcie z najbliższymi osobami w wieku senioralnym na temat omawianych oszustw.
 


 • imagesPapieskie intencje modlitewne – październik

Ogólna: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.
Ewangelizacyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność związane z głoszeniem Ewangelii.
 
Drodzy Parafianie i Goście
Dzielę się radością, że we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – w miniony piątek – do Róż Różańcowych dołączyło 6 osób. Ponieważ jest trochę błędnych informacji na temat tej wspólnoty w Kościele, chciałbym poniżej podać kilka wyjaśnień.
 
blog_zn_3980196_5287967_tr_rossary-68Co to jest Żywy Różaniec?
„Żywy Różaniec” jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Organizacja ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego „Ojcze nasz” 10 „Zdrowaś Maryjo” i jednego „Chwała Ojcu”.
„Najważniejszą rzeczą i najtrudniejszą jest uczynić różaniec modlitwą wszystkich” – napisała założycielka Żywego Różańca, służebnica Boża, Paulina Jaricot. Każdy człowiek może znaleźć w ciągu dnia kilka minut, aby odmówić dziesiątek różańca, czyli jedną tajemnicę.
Każda „Żywa Róża” składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy „zmianie tajemnic”. Przy tej zmianie, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej „Żywej Róży” były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice w sumie dwadzieścia. Tak więc, nawet, gdy poszczególni członkowie „Żywej Róży” odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice.
Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc. Powierzają również Bogu inne polecone intencje parafialne lub poszczególnych osób.
W naszej parafii spotkanie modlitewne odbywa się w pierwszą niedzielę miesiąca o 8.00 rano, kiedy to odmawiamy jedną część różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Spotkanie formacyjne zaś odbywa się w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00  w salkach domu parafialnego. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za

wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność.

Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.

 
1d49021a6b2e4d6d8ef9b83c8b353018
 
Intencją tego spotkania jest przebłaganie Pana Boga za wszystkie grzechy popełnione przez Polaków w ostatnich latach, zarówno w czasach komunizmu, jak i współcześnie. To wydarzenie wyrasta z przekonania, że dzisiejsza Polska bardzo potrzebuje interwencji Pana Boga; potrzebuje Bożego Miłosierdzia w obliczu kryzysu, trudności i podziału, jaki przeżywamy.
Program
Dzień Pokuty rozpocznie się na placu pod murami Jasnej Góry o godz. 11.00 i potrwa do godz. 21.00. Pierwszą część spotkania wypełni dziękczynienie za historię Polski, za nasze rodziny, za dobro, którego doświadczamy oraz modlitwa o dobre przygotowanie do pokuty. W drugiej części, po Eucharystii, której przewodniczył będzie ks. abp Stanisław Gądecki, nastąpi nabożeństwo pokutne. Spotkanie poprowadzi ks. Dominik Chmielewski, zaś konferencje i modlitwę ojcowie: Antonello Cadeddu i Henrique Porcu, misjonarze z Brazylii oraz ks. Piotr Glas.
We Wrocławiu
W sobotę 15 października 2016 r. w archikatedrze wrocławskiej o godz. 10.00 odprawione zostanie nabożeństwo pokutne, a po jego zakończeniu Eucharystia w ramach trwającego Roku Miłosierdzia, 1050. rocznicy chrztu Polski oraz Ogólnopolskiego Dnia Pokuty. Modlitwom przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski.