25 Niedziela Zwykła – 20.09.2015

W tym tygodniu obchodzimy:
Poniedziałek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
Środa – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
Piątek – wspomnienie św. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
 

 • Dziś 25 Niedziela Zwykła. O godz. 15.00 msza św. w kaplicy klasztornej z udziałem Wspólnoty Rodzin.
  Po mszy św. o godz. 17.00 spotkanie w domu katechetycznym osób przygotowujących się do przyjęcia sakr. Bierzmowania – rok II. a o godz. 18.30 – nieszpory.
 • W poniedziałek zapraszamy na pierwszą spotkanie nowej serii nauk przedmałżeńskich, które odbędą się o godz. 19.15 w domu parafialnym. Również w poniedziałek zapraszamy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakr. bierzmowania przez osoby dorosłe (po 19 r. życia). Spotkanie rozpoczynamy także w domu parafialnym o godz. 20.15. Zapisy i wszelkie informacje na spotkaniu.
 • We wtorek spotkanie rady parafialnej o godz. 19.15 w klasztorze. Ze względu na malowanie kościoła
  w tym dniu nie będzie nabożeństwa do św. Antoniego o godz. 18.00, ale po mszy o 9.00 i 18.30 odmówimy Litanię ku czci naszego Patrona. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej do godz. 21.00.
 • Zapraszamy Młodzież na krąg biblijny we wtorek o 19.15 na fraterni oraz na Mszę św. z kazaniem
  – w piątek o 19.15 w kaplicy.
 • W środę spotkanie Wspólnoty Betesda, a także zbiórka dla ministrantów o 17.30, a dla lektorów
  w czwartek, również o 17.30.
 • W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa uwielbienia prowadzona przez parafialna wspólnotę modlitewno-ewangelizacyjną św. Charbela. Natomiast o godz. 19:15 nauki przedchrzcielne w domu parafialnym.
 • W piątek droga krzyżowa w kościele o godz. 6.00.
 • W sobotę spotkanie Fraterni San Antonio dla dzieci klas I – VI o godz. 9.45 w domu parafialnym. Również o tej samej porze zbiórka dla kandydatów na ministrantów. Gdyby jeszcze ktoś z chłopców po I komunii świętej chciał wstąpić do Liturgicznej Służby Ołtarza to zapraszamy na sobotnie spotkanie. Także
  w sobotę o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci NMP.
 • W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do I Komunii św. w 2016 r. Pragniemy poinformować, że I Komunia odbędzie się w jednym terminie dla wszystkich zgłoszonych dzieci – w niedzielę 15. maja 2016 r. Dzieci można zgłaszać u pań katechetek w szkołach podstawowych nr 20 i 83, a także w kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli. Także w przyszłą niedzielę msza św. o godz. 13:30 z udzieleniem sakramentu chrztu dzieciom, a po mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie osoby mające otrzymać sakr. bierzmowania – rok III. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym.
 • W związku z malowaniem kościoła, msze św. w tygodniu będą sprawowane w prezbiterium. Tym samym ponawiamy prośbę o pomoc w sprzątaniu w kolejne piątki po wieczornej mszy św.. Gdyby ktoś miał odrobinę czasu i chęć, to można również codziennie ok. godz. 17.30 pomóc posprzątać prezbiterium i przetrzeć ławki przed wieczorną Eucharystią. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

 

 • Poradnia Rodzinna „ANTONI” zaprasza na warsztat  nt inteligencji emocjonalnej:

  EMOCJE – PUŁAPKA CZY POTENCJAŁ?

  GDZIE: Wrocław, al. Kasprowicza 26

  KIEDY: 25 IX 2015 (piątek) godz.17.30-20.00 i 26 IX 2015 (sobota) godz. 9.30 – 17.00

  KOSZT: 0 PLN – warsztat jest finansowany przez Gminę Wrocław

  OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: psycholog.maria.obertaniec@gmail.com liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń; ostateczny termin zapisów 23 IX 2015r.

  WARSZTAT PRZEZNACZONY JEST DLA OSÓB DOROSŁYCH, MIESZKAŃCÓW WROCŁAWIA.

  Metoda warsztatowa to mini-wykłady, praca w grupach, w parach, praca indywidualna (kartka/ołówek), kreatywne formy – plakat, drama. Podczas warsztatu uczestnicy uczą się otrzymując nowe informacje, ale także poprzez reflektowanie i wymianę doświadczeń. Warsztat opiera się na aktywności własnej uczestników, dlatego czas warsztatu mija bardzo szybko i efektywnie. ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

 

 • … oraz na:
 • dyscyplina bez przemocy

 

Serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za wasze modlitwy i ofiary.

Pan niech obdarzy Was pokojem.