24 Niedziela Zwykła – 17.09.2023

Dziś 24 Niedziela Zwykła. O godz. 18:30 Nieszpory.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę w godzinach od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 18.00.

We wtorek po mszy wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

Zapraszamy Marianki i kandydatki do tej wspólnoty na spotkanie we wtorek po mszy św. wieczornej – około godz. 19:15 – do domu parafialnego. Zaproszeni na to spotkanie są również rodzice, bo będzie to zapoznanie się z nową opiekunką Marianek – s. Elżbietą.

W czerwcu tego roku, odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne na temat Synodu w naszej Archidiecezji. Kolejny etap to spotkania we wrześniu, październiku i listopadzie na modlitwie, dzieleniu się Słowem Bożym i słuchaniu. Zapraszamy członków Rady Parafialnej, przedstawicieli grup parafialnych, młodzież i wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie w tym cyklu, na którym będziemy rozważać tekst z Apokalipsy św. Jana – List do Kościoła w Efezie (Ap 2,1-7). Prosimy zabrać ze sobą Pismo święte. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym, w środę o godz. 19:15.

Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. w 2024 roku, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24 września po mszy św. o godz. 12:00. Zapisy do piątku – 22.09.2023.

Pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 24.09.br : rok I (kl. VII) o godz. 16:00, rok II (klasy VIII) o godz. 18:00. Spotkania odbywają się w domu parafialnym. Opiekunem tej grupy jest o. Jordan.

Serdecznie zapraszamy młodzież na spotkania Fraterni Młodzieżowej. Spotkania odbywają się w piątki, o godz. 19:15 – zbiórka przy zakrystii.

Ministrantów, a także kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10:00. Opiekunem ministrantów jest fr. diak. Natanael.

Rocznica chrztu. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12:00 będziemy modlili się w int. dzieci, które rok temu w lipcu, sierpniu i wrześniu przyjęły chrzest święty. Zapraszamy rodziców z tymi dziećmi i rodzicami chrzestnymi.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

 

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę, pomoc i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.

 

 

Zapraszamy na Procesję dziękczynno–błagalną w int. Wrocławia i Archidiecezji z relikwiami św. Stanisława i Doroty. Początek dziś w Bazylice św. Elżbiety, o  godz. 16.00, a zakończenie Mszą św. pod przewodnictwem O. Biskupa Jacka Kicińskiego ok. godz. 17.00 w kościele p.w. św. Stanisława, św. Doroty i  św. Wacława przy ulicy Świdnickiej.