23 Niedziela zwykła – 8.09.2019

Drodzy Parafianie i Goście

              Nie wiem, czy w ciągu wieków powiedziano kiedykolwiek więcej słów o miłości niż w naszych czasach. Ciągle mówi się o wielkich problemach: umierający z głodu, samotni, analfabeci, biedni, wyzyskiwani, więzieni, chorzy. W imię miłości i braterstwa winniśmy im pomóc. Konferencje, spotkania, odczyty, uchwały…  Ale równocześnie nie wiem, czy w historii był wiek tak opanowany przez obojętność, jak nasz. Obojętność i nieczułość, to groźna choroba naszych czasów. Są ludzie, którzy potrafią pisać artykuły o miłości, o człowieku, o odpowiedzialności, ale nie zorganizują pomocy dla starca leżącego od pięciu lat za ich ścianą. Widzą problemy, nie widzą człowieka.

                  Matkę Teresę z Kalkuty zapytał ktoś, czy nie przerażają jej tłumy ludzi w nędzy? Odpowiedziała: „Nigdy nie pielęgnuję tłumów, tylko jedną osobę. Zaczynam od jednej osoby, potem, jeśli mogę, zajmuję się następną. Gdybym patrzyła na tłumy, nie zaczęłabym nigdy”. Prawdziwa miłość wie, że nie można nakarmić tłumów, trzeba zadbać o człowieka. Prawdziwa miłość jest konkretna i dlatego nigdy nie jest obojętna. Miłość zawsze widzi przede wszystkim tych, którzy są blisko, i od nich zaczyna. Drugi objaw obojętności to znieczulica, to zwapnienie serca. Dla miłości rzeczy małe są równie ważne, jak i wielkie, a w wielu wypadkach są nawet ważniejsze od wielkich. Wielkie zdarzają się rzadko, z małych składa się życie…   Ks. Edward Staniek

Msze św. w niedzielę: 6.00, 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 17.00, 19.00.

                  23 Niedziela Zwykła  – 08.09.2019

10.30 – Suma

12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi – uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego – poświęcenie przyborów szkolnych; po mszy błogosławieństwo małżonków spodziewających się dziecka.

18.30 – Nieszpory.  

                  Poniedziałek – 09.09.2019

  6.30 i 9.00 – Msza św.

18.30 – Msza św.

                  Wtorek – 10.09.2019

  6.30 i 9.00 – Msza św.

18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

18.30 – Msza św., a po nim adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.

                  Środa – 11.09.2019

  6.30 i 9.00 – Msza św.

18.30 – Msza św.

                  Czwartek – 12.09.2019

  6.30 i 9.00 – Msza św.

18.30 – Msza św.

                  Piątek – 13.09.2019

Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

  6.00 – Droga Krzyżowa.

  6.30 i 9.00 – Msza św.

18.30 – Msza św., po niej kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją.

                  Sobota – 14.09.2019

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

  6.30 – Msza św. 

  8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

  9.00 – Msza św.

18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.   

18.30 – Msza św.

                  24 Niedziela Zwykła  – 15.09.2019

53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

10.30 – Suma

12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi, po mszy błogosławieństwo małżonków spodziewających się dziecka.

18.30 – Nieszpory.  

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

· Dziś 23 Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 Nieszpory.

 · Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00.

 · Zapraszamy na nabożeństwa o godz. 18.00: we wtorek ku czci św. Antoniego i w sobotę ku czci NMP.

 · We wtorek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.

 · Kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją odbędzie się w piątek po mszy św. wieczornej.

 · Informujemy, że pierwszą serię nauk przedmałżeńskich po wakacjach rozpoczniemy w poniedziałek, 16 września o 19.15 w domu katechetycznym.

 · Kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania osoby dorosłe (po 19 roku życia) rozpoczniemy również w poniedziałek 16. września o godz. 20.15 w domu parafialnym. Zapisy i wszelkie informacje na pierwszym spotkaniu.

 · Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do I Komunii św. w 2020 roku odbędzie się w niedzielę 29. września po mszy św. o godz. 12.00 w domu parafialnym. Przypominamy, że w tym roku szkolnym I Komunia odbędzie się w niedzielę 17.05.2020 r. Dzieci można zgłaszać u pań katechetek w szkołach podstawowych nr 20 i 83, a także w kancelarii parafialnej do 27. września br.

 · Przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania, odbywają się w cyklu dwuletnim: klasy VII – to I rok przygotowania, a klasy 8 – to rok II. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 22.09.br. w domu katechetycznym – dla roku I o godz. 16.00 a dla roku II o godz. 18.00. Wszelkie informacje u o. Jordana.

 · W sobotę 14.09.br. wyruszamy na Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi do Sanktuarium w Górze św. Anny. Wyjazd o godz. 5.00 rano a powrót w późnych godzinach wieczornych. Zachęcamy do udziału. Na furcie przyjmujemy zapisy.

 · Przed wakacjami zbieraliśmy zgłoszenia chętnych, którzy chcieliby przyjąć na nocleg osoby niewidome z opiekunami, które pielgrzymują do Trzebnicy. Organizatorzy bardzo proszą, aby odebrać pielgrzymów na nocleg w piątek około godz. 19.00 z parkingu obok kościoła, gdzie podjedzie autokar. Następnego dnia prosimy aby przywieźć pielgrzymów w to samo miejsce do godz. 8.00. Mamy jeszcze jedną wielką prośby, żeby zgłosiły się jeszcze dwie trzy rodziny chętne do przyjęcia pielgrzymów, bo wówczas moglibyśmy przyjąć cały autokar.

 · Klub seniora „Nazaret” wznawia swoje spotkania po wakacyjnej przerwie. Zapraszamy osoby samotne, starsze do aktywnego spędzania czasu od poniedziałku do czwartku miedzy 10.00 a 12.00. Spotkania zwyczajnie odbywają się w pomieszczeniach Fundacji „Tobiaszki”, ale w związku z remontem pierwsze spotkania będą odbywać się w domu parafialnym.

 · Harcerze z naszej parafii zapraszają wszystkich chłopców w wieku 7 -10  lat na pierwszą w tym roku zbiórkę zuchową! Zaczynamy 09.09.2019 r. o godz. 17.15  w salkach katechetycznych naszej parafii. Zbiórka przed głównym wejściem do kościoła. Jeśli nie chcesz przyjść sam, weź kolegę! Gwarantujemy wspaniałą zabawę! Po zbiórce odbędzie się krótkie zebranie z rodzicami, na którym można dowiedzieć się wszystkiego o zuchach. ZHR  to wspólnota przyjaciół – dzieci, młodzieży,  I dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie poprzez wkład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, prace nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. Kontakt: Dawid Andrzejczak, tel. 728188922, e- mail: dawid-dayend@wp.pl.

 · Kuchnia Charytatywna  nie przyjmuje już od roku odzieży, mebli, książek i innych artykułów gospodarstwa domowego. Prosimy zatem, aby nie dostarczać na furtę tych artykułów. Odzież można dostarczać do Caritas ’u przy ul. Katedralnej 7. Bóg Zapłać.

 · Za tydzień odbędzie się 37. Maraton Wrocławski, którego trasa przebiega ulicami naszej parafii: Kasprowicza i Boya-Żeleńskiego. Od godz. 9.00 do godz. 15.00 będą zamknięte drogi i parkingi przy naszym kościele. Bardzo prosimy wziąć to pod uwagę.

Papieskie intencje modlitewne – wrzesień 2019

Intencja powszechna: Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.

Pax et Bonum

Dziś kilka słów do czcigodnych Rodziców dzieci, które pierwszy raz przyjęły Pana Jezusa do swego serca w tym roku, dzieci, które będą się przygotowywały do I Komunii, a także młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

Jest kilka istotnych spraw, o których należy pamiętać .

1. Niemożliwe jest przygotowywanie kogoś do I Komunii czy Bierzmowania jeśli nie chodzi na katechezę w szkole.

a/ jeśli nie ma ciągłości katechezy w klasie I i II – przystąpienie do I Komunii będzie trudne, bo trzeba będzie osobiście ustalić „program wyrównawczy” dla danej osoby;

b/ wypisanie dziecka z religii po I Komunii skutkuje tym, że nie ma ono możliwości przygotować się do Bierzmowania. Można dopuścić kogoś , kto nadrobi cały zaległy materiał, natomiast praktykowania wiary nadrobić się nie da .

2. W czasie przygotowań są specjalne spotkania dla rodziców – bardzo prosimy traktować je poważnie.

a/ żadne spotkanie formacyjne nie zastąpi regularnych praktyk, a także świadectwa życia;

b/ jako duszpasterze bardzo liczymy na współpracę, pomoc i niezbędne zaangażowanie.

3. Bardzo liczymy również na wsparcie modlitewne wysiłków duszpasterskich z waszej strony. Rodziców dzieci, które były u I Komunii w tym roku bardzo prosimy, by nie gasili co dopiero zapalonego światełka – zapraszamy w I Piątki miesiąca na comiesięczną mszę św. oraz spowiedź .

I KOMUNIA. W naszej parafii do I Komunii przygotowują się dzieci klas III szkoły podstawowej, które zostały zgłoszone przez rodziców. W szkołach nr 20 i 83 deklaracje rozdają i zbierają panie katechetki. Rodzice dzieci z innych szkół mogą zabrać deklaracje z furty lub zakrystii. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej do 27. września br.

BIERZMOWANIE – młodzież klas VII rozpoczyna I rok przygotowania, a rok II tworzy młodzież kontynuująca, czyli ta, która zaliczyła już rok I. Terminarz spotkań będzie podany pod koniec września.

Niech dobry Bóg nam błogosławi

 Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.