23 Niedziela Zwykła – 09.09.2018

Drodzy parafianie i Goście
Nie trzeba koniecznie doświadczyć głuchoty fizycznej, żeby odkryć inny świat. Można stać się głuchym z wyboru, głuchym selektywnie. Głuchota selektywna polega na wybieraniu tego, co chcemy słyszeć, oraz tego, czego nie chcemy usłyszeć. Tak działo się w młodości św. Augustyna, biskupa Hippony, który był wszechstronnie utalentowany, a jednocześnie zagubił się w poszukiwaniu sensu życia, uwikłał się w heretyckie poglądy i nieuporządkowany sposób życia. Po swoim nawróceniu zapisał w „Wyznaniach”: „Przemówiłeś, zawołałeś i pokonałeś moją głuchotę. Zajaśniałeś, Twoje światło usunęło moją ślepotę. Zapachniałeś wokoło, poczułem i chłonę Ciebie. Raz zakosztowałem, a oto łaknę i pragnę; dotknąłeś, a oto płonę pragnieniem Twojego pokoju”. ks. Leszek Smoliński
pokonywanie głuchoty i ślepoty duchowej – na tym polega prawdziwe nawrócenie, zwrócenie się do Boga, szukanie jego woli …
 

                23 Niedziela Zwykła – 09.09.2018
10.30 – Suma
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
18.30 – Nieszpory. 
                Poniedziałek – 10.09.2018
6.30 i 9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św..
                Wtorek – 11.09.2018
  6.30 i 9.00 – Msza św.
18.00 – Nabożeństwo ku ci św. Antoniego.
18.30 – Msza św., a po niej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
                Środa – 12.09.2018
6.30 i 9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.,
                Czwartek – 13.09.2018
Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
6.30 i 9.00 – Msza św. 
18.30 – Msza św., po mszy kolejne nabożeństwo fatimskie.
                Piątek – 14.09.2018
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
6.00 – Droga Krzyżowa.
6.30 i 9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.
19.15 – spotkanie fraterni młodzieżowej.
                Sobota – 15.09.2018
Wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.
  8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  9.00 – Msza św.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św.
                24 Niedziela Zwykła – 16.09.2018
10.30 – Suma
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
15.00 – Msza św. dla Wspólnoty Małżeństw – kaplica. 
18.30 – Nieszpory. 
   
Uwaga! NIE MA MSZY AKADEMICKIEJ o 20.10.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia  

 

 • Dziś 23 Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 Nieszpory.

 

 • Rozpoczynamy dziś w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania. Starajmy się szczególnie w tym tygodniu polecać dobremu Bogu rodziców i wychowawców.

 

 • Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00.

 

 • Zapraszamy na nabożeństwa o godz. 18.00: we wtorek ku czci św. Antoniego i w sobotę ku czci NMP.

 

 • We wtorek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.

 

 • Kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją odbędzie się w czwartek po mszy św. wieczornej.

 • Informujemy, że pierwszą serię nauk przedmałżeńskich po wakacjach rozpoczniemy w poniedziałek, 17 września o 19.15 w domu katechetycznym.

 

 • Kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania osoby dorosłe (po 19 roku życia) rozpoczniemy w środę 19.09.2018 o godz. 20.15 w domu parafialnym. Zapisy i wszelkie informacje na pierwszym spotkaniu.

 

 • Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w czwartek o godz. 17.30.

 

 • Pierwsze powakacyjne spotkanie fraterni młodzieżowej w piątek o 19.15.

 

 • Sobotnie spotkania fraterni dziecięcej zostają w tym półroczu zawieszone.

 

 • Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do I Komunii św. w 2019 roku odbędzie się w niedzielę 30 września po mszy św. o godz. 12.00 w salkach. Przypominamy, że w tym roku szkolnym I Komunia odbędzie się 19.05.2019. Rodziców dzieci z innych szkół niż SP nr 20 i 83, bardzo prosimy o zabranie deklaracji zgłoszeniowej z zakrystii lub furty i oddanie wypełnionych do 30. września na furcie. To definitywny termin końca zgłoszeń.

 

 • W sobotę 15.09.br. wyruszamy na Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi do Sanktuarium w Górze św. Anny. Wyjazd o godz. 5.00 rano, a powrót w późnych godzinach wieczornych. Na furcie przyjmujemy zapisy.

 

 • Harcerze z naszej parafii zapraszają wszystkich chłopców w wieku 7 -10 lat na pierwszą w tym roku zbiórkę zuchową! Zaczynamy 10.09.18r. o godz. 17;00 w salkach katechetycznych naszej parafii. Zbiórka przed głównym wejściem do kościoła. Jeśli nie chcesz przyjść sam, weź kolegę! Gwarantujemy wspaniałą zabawę! Po zbiórce odbędzie się krótkie zebranie z rodzicami, na którym można dowiedzieć się wszystkiego o zuchach ZHR to wspólnota przyjaciół – dzieci, młodzieży, I dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie poprzez wkład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, prace nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. Kontakt: Dawid Andrzejczak, nr. tel. 728188922, e- mail – dawid-dayend@wp.pl.

 

 • Od pewnego czasu w naszej parafii odbywają się spotkanie Grupy Wsparcia dla Kobiet, które prowadzi Stowarzyszenie Przystań M. Spotkanie są bezpłatne, anonimowe, nie trzeba się zapisywać, należy po prostu przyjść. Odbywają się we wtorki od godz. 18.00 do 20.00 w domu katechetycznym

 

 • Kuchnia Charytatywna kończy działania z rozdawnictwa odzieży, mebli, książek i innych artykułów gospodarstwa domowego. Dziękujemy za dotychczasowe wspieranie naszych działań w tej materii. Prosimy zatem aby nie dostarczać na furtę tych artykułów. Nasza kuchnia nie posiada aż tak dużego zaplecza aby gromadzić tego typu artykuły. Są już w mieście organizacje zajmujące się tego typu pomocą i warto do nich przekazywać dary. Za zrozumienie i wszelką Waszą pomoc składam serdeczne. Bóg Zapłać. br. Rafał Gorzołka.

 

 • Papieskie Intencje Modlitewne – wrzesień 2018

Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.
 


 

Pax et Bonum
Dziś kilka słów w do czcigodnych Rodziców dzieci, które pierwszy raz przyjęły Pana Jezusa do swego serca w tym roku, dzieci, które będą się przygotowywały do I Komunii, a także młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
Jest kilka istotnych spraw, o których należy pamiętać.
 
 1. Niemożliwe jest przygotowywanie kogoś do I Komunii czy Bierzmowania jeśli nie chodzi na katechezę w szkole.
a/ jeśli nie ma ciągłości katechezy w klasie I i II – przystąpienie do I Komunii będzie bardzo trudne, bo trzeba będzie osobiście ustalić „program wyrównawczy” dla danej osoby;
b/ wypisanie dziecka z religii po I Komunii skutkuje tym, że nie ma ono możliwości przygotować się do Bierzmowanie. Można dopuścić kogoś, kto nadrobi cały zaległy materiał, natomiast praktykowania wiary nie da się nadrobić.
 
 1. W czasie przygotowań są specjalne spotkania dla rodziców – bardzo prosimy brać je poważnie.
a/ żadne spotkanie formacyjne nie zastąpi regularnych praktyk, a także świadectwa życia;
b/ jako duszpasterze bardzo liczymy na współpracę, pomoc i niezbędne zaangażowanie.
 
 1. Bardzo liczymy również na wsparcie modlitewne wysiłków duszpasterskich z waszej strony. Rodziców dzieci, które były u I Komunii w tym roku bardzo prosimy, by nie gasili co dopiero zapalonego światełka – zapraszamy w I Piątki miesiąca na comiesięczną mszę św. oraz spowiedź.
I KOMUNIA. W naszej parafii do I Komunii przygotowują się dzieci klas III szkoły podstawowej, które zostały zgłoszone przez rodziców. W szkołach nr 20 i 83 deklaracje rozdają i zbierają panie katechetki. Rodzice dzieci z innych szkół mogą zabrać deklaracje z furty lub zakrystii. Zgłoszenia do 30. września br.
BIERZMOWANIE –  młodzież klas VII rozpoczyna I rok przygotowania, a rok II tworzy młodzież kontynuująca, czyli ta, która zaliczyła rok I. Terminarz spotkań będzie podany przed końce września.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za życzliwość,

modlitwy i ofiary.

Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.