23 Niedziela Zwykła – 05.09.2021

Dziś 23 Niedziela Zwykła.

O godz. 18.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

 

W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzimy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Zachęcamy do modlitwy o pokój w Afganistanie oraz do pomocy materialnej, która będzie przeznaczona na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. Ofiary możemy składać do puszki przed kościołem.

 

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16:00 do 18:00.

 

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek, i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

 

We wtorek po mszy wieczornej do godz. 21:00 możliwość adoracji Najśw. Sakramentu, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

 

Dla przypomnienia: tegoroczna uroczystość I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 19.09.2021 na mszach św. o godz. 10:15 i 12:00.  Terminy prób i inne informacje znajdują się na stronie internetowej oraz na Facebooku. Natomiast Rocznica I Komunii odbędzie się tydzień później, w niedzielę 26. września na mszy św. o godz. 12:00.

 

Uroczystość I Komunii w 2022 roku, odbędzie się 15.05.2022.

 

Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii odbywa się w cyklu dwuletnim: kandydaci z klasy VII to rok I i kandydaci z klasy VIII, rok II. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 26.09.br..  Więcej informacji w najbliższym czasie.

 

W poniedziałek 13. września rozpoczynamy cykl nauk Kursu Przedmałżeńskiego w domu parafialnym o godz. 19:15, a także cykl nauk kursu przygotowującego do bierzmowania osoby dorosłe (po 18 roku życia) tego samego dnia o godz. 20:15.  Na kursy nie trzeba się wcześniej zapisywać.

 

W sobotę  11 września organizujemy wyjazd autokarowy na obchody Podwyższenia Krzyża św. w Górze św. Anny. Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisy na furcie klasztornej.

 

Msza św. z udzielałem Muminków i rodzin osób niepełnosprawnych w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.

 

Ze względu na dzisiejszą zbiórkę na Afganistan, ofiary na Kuchnię charytatywną można wpłacać na furcie lub przelać na konto – z dopiskiem „kuchnia charytatywna”.

 

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

 

Drodzy Parafianie i Goście. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, pomoc i za wszelkie ofiary. Bóg zapłać.

 

Intencja modlitewna na wrzesień
Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia
powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to
zdecydowanie angażują.