22 Niedziela Zwykła – 30.08.2020

Dziś 22 Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 Nieszpory.

Kancelaria parafialna już od tego tygodnia będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00.

Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zachowanie dystansu, a także zasłonięcie nosa i ust. 

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w int. powołań od godz. 17:30. W piątek na pierwszopiątkową mszę św. z udziałem dzieci o godz. 17:00, następnie na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.:00. W sobotę zapraszamy o godz. 8:15 pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Matki Bożej, a o 9:00 msza św. z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa.

W czwartek odbędzie się w naszej parafii przeniesiona z marca Wizytacja Kanoniczna. Serdecznie zapraszamy parafian, szczególnie przedstawicieli różnych grup parafialnych, na mszę św. o godz. 18:30, której przewodniczyć będzie Ojciec Bp Jacek Kiciński.

Wcześniej, o godz. 17:00 w sali w klasztorze, Ojciec Biskup pragnie spotkać się z naszą Radą Parafialną.

Ze względu na decyzje naszej Kurii, niestety nie będzie w tym dniu udzielany sakrament bierzmowania. Sakrament ten będzie udzielony najprawdopodobniej pod koniec października br.

Wg dekretu naszego Metropolity, chorych można odwiedzać tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny. W myśl tego zapisu, można zgłaszać chorych na furcie do środy włącznie.

Za tydzień w niedzielę na sumie o godz. 10:30 pragniemy Bogu podziękować za tegoroczne zbiory, a także prosić o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy. 

Również w przyszłą niedzielę 06.09., na mszy św. o godz. 12.00 pragniemy modlić się o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli, katechetek i katechetów.

Informujemy, że pierwszą serię nauk przedmałżeńskich po wakacjach rozpoczniemy w poniedziałek, 14 września o 19.15 w domu katechetycznym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania osoby dorosłe (po 19 roku życia) rozpoczniemy również w poniedziałek 14. września o godz. 20.15 w domu parafialnym. Zapisy i wszelkie informacje na pierwszym spotkaniu.

Uwaga. Informacje w sprawie I Komunii 2020 przeniesionej na ostatnią niedzielę września, zostaną podane w przyszłą niedzielę.

Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.