22 Niedziela Zwykła – 30.08.2015

6dim_post_epiph1.600pxDrodzy Parafianie i Goście
… Swoje poszukiwanie prawdy św. Augustyn zamknął w zdaniu: „Stworzył nas Bóg dla siebie i niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu”. W tym lapidarnym stwierdzeniu odkrywa przed nami nie tylko dramat ludzkiej wolności, ale przede wszystkim staranie Boga, by człowiek mógł Go poznać i w wolny sposób odpowiedzieć na Jego miłość. Spór Jezusa z faryzeuszami z dzisiejszej Ewangelii nie toczy się przeciwko człowiekowi czy instytucji, ale o człowieka i prawdę o nim i o Bogu, a więc o to, co dla nas najcenniejsze – nasze serce. Często przy lekturze spotkań Jezusa z faryzeuszami zadaję sobie pytanie o nieskuteczność Jego słowa. Dlaczego nie trafiało? Czy odpowiedź na to pytanie można zawrzeć w jednym zwrocie – zatwardziałość serca?… Mirosław Ostrowski OP
Świętość i doskonałość jest punktem dojścia, a nie punktem wyjścia. Nie wolno ich mylić …
 

                22 Niedziela Zwykła – 30.08.2015
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
18.30 – Nieszpory.
                Poniedziałek – 31.08.2015
9.00 – Msza św.
17.00 – Spotkanie Róż Różańcowych (dom katechetyczny)
18.30 – Msza św.
                Wtorek – 01.09.2015
Wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.
9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św., a po mszy adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do 21.00.
                Środa – 02.09.2015
9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.
19.15 – Spotkanie z pielgrzymami udającymi się w poniedziałek 7. września do Fatimy i Lourdes. (dom katechetyczny)
                Czwartek – 03.09.2015pierwszy czwartek miesiąca
Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św., po mszy adoracja Najśw. Sakramentu w int. powołań oraz modlitwa uwielbienie parafialnej wspólnoty charyzmatycznej.
                Piątek – 04.09.2015 pierwszy piątek miesiąca
6.00 – Droga Krzyżowa.
17.00 – Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci.
18.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
18.30 – Msza św.
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica) a następnie spotkanie (fraternia).
                Sobota – 04.09.2015pierwsza sobota miesiąca
8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
9.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Krwi Chrystusa.
10.00 – Spotkanie dla ministrantów i lektorów.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św.
                Niedziela – 06.09.2015
8.00 – Spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci – rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
15.00 – Msza św. dla FZŚ (kaplica).
17.00 – Msza św. z udziałem młodzieży, szczególnie tej przygotowującej się do bierzmowania.
18.00 – Godzina Święta.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 

 • Dziś 22 Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 Nieszpory.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna jeszcze wg porządku wakacyjnego czyli w poniedziałek, środę i piątek od 15.00 do 18.00.
 • Spotkanie Róż Różańcowych jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 w domu parafialnym.
 • We wtorek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.
 • Spotkanie dla pielgrzymów udających się w poniedziałek 7 września do Fatimy i Lourdes w środę po mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja w int. powołań po mszy wieczornej. W piątek o 17.00 dodatkowa msza św. dla dzieci. Przed mszą okazja do spowiedzi św. W sobotę o godz. 9.00 msza św. z udziałem Wspólnoty Krwi Chrystusa.
 • W związku z pierwszym piątkiem w tym tygodniu odwiedzimy chorych.
 • W piątek o 19.15 msza św. dla młodzieży w kaplicy nad zakrystią, a następnie spotkanie na fraterni.
 • Zbiórka dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
 • Przez cały wrzesień przyjmujemy zapisy na ministrantów. Serdecznie zapraszamy chłopców po I Komunii św.
 • W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 pragniemy modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla dzieci, rodziców, nauczycieli i katechetów ze szkół podstawowych nr 20 i 83.
 • Młodzież gimnazjalną zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. Po mszy spotkanie z młodzieżą, która ukończyła już katechumenat i będzie bierzmowana w czasie wizytacji, a także z I i II rokiem katechumenatu. Przypominany, że w naszej parafii przygotowanie do bierzmowania jest dwuletnie i zaczyna się w 3 klasie gimnazjum.
 • Informujemy, że pierwszą serię nauk przedmałżeńskich po wakacjach rozpoczniemy w poniedziałek, 21 września o 19.15 w domu katechetycznym.
 • Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą przystępowały do I Komunii św. w 2016 roku odbędzie się w niedzielę 27. września po mszy św. o godz. 12.00 w domu parafialnym. Jednocześnie informujemy, że w tym roku szkolnym I Komunia odbędzie się w jednym terminie dla wszystkich zgłoszonych dzieci – w niedzielę 15. maja 2016 roku. Dzieci można zgłaszać u pań katechetek w szkołach podstawowych nr 20 i 83, a także w kancelarii parafialnej do 27. września.
 • Na furcie przyjmujemy zapisy na wyjazd na Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi, który odbędzie się w sobotę 12 września do Sanktuarium w Górze św. Anny. Koszt 35 PLN. Wyjazd o 5.00 rano a powrót w późnych godzinach wieczornych.
 • W związku z malowaniem ponawiamy prośbę o pomoc w sprzątaniu kościoła w kolejne piątki po wieczornej mszy św.. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Gdyby ktoś miał odrobinę czasu i chęć, to można również codziennie koło godz. 17.30 pomóc posprzątać prezbiterium i przetrzeć ławki przed mszą wieczorną.
 • Jak co roku zachęcamy do sierpniowej abstynencji od alkoholu, jako cennego i pięknego daru miłości.
 • Fundacja Tobiaszki  po wakacyjnej przerwie od 1 września  wznawia działalność i  zaprasza dzieci i młodzież do świetlicy środowiskowej. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w  godzinach od 15 do 18. Zapraszamy  również seniorów do Klubu Seniora NAZARET na wspólne spotkania i zajęcia. Pierwsze spotkanie 3 września o godz.9:30 (po mszy świętej o godz. 9:00)  w siedzibie fundacji. Zainteresowanych serdecznie zaprasza brat Rafał – prezes Fundacji Tobiaszki. Więcej informacji w gablotce przy pomieszczeniach fundacji oraz na stronie internetowej fundacji www.tobiaszki.pl
 • Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby kuchni charytatywnej.
 • Treść ogłoszeń jest również dostępna na naszej stronie internetowej.

Drodzy Parafianie i Goście

  Pod koniec lipca, ze sporym opóźnieniem, rozpoczęliśmy malowanie naszego kościoła. Prace postępują naprzód. Na dzień dzisiejszy malowanie w prezbiterium zbliża się ku końcowi, a to znaczy, że sporo jeszcze przed nami.
   Jak już ogłaszaliśmy, ze względu na malowanie przesunęliśmy wizytację kanoniczną w naszej parafii z 29.09.br. na 27.10, br. W tym też dniu odbędzie się bierzmowanie młodzieży, która już ukończyła dwuletni kurs przygotowawczy.
   Z malowaniem wiąże się szereg niedogodności – choćby spora ilość kurzy i pyłu, ale również pewne przesunięcia, szczególnie w godzinach nabożeństw.  
   Prosimy jednak, by nie zaniedbać podstawowych praktyk religijnych. Zachęcamy rodziców, by dopomogli swym dzieciom w regularnej spowiedzi np. tej pierwszopiątkowej, by mobilizowali do wkroczenia z wiarą w nowy rok szkolny. Niedługo nasz kościół będzie piękny, ale przecież dużo ważniejsze, by piękne były nasze serca, by piękne było nasze życie.
   Serdecznie Was zapraszamy i zachęcamy, aby korzystać z naszej „świątyni w remoncie”…
   Remont niesie ze sobą również potrzebę większego zaangażowania w różne prace porządkowe. Jak zawsze, jest pewna grupa osób, której nie trzeba o tym przypominać. Zachęcamy jednak i te osoby, które się w jakiś sposób wahają, są niezdecydowane. Jest taka potrzeba, aby regularnie w piątki pomóc w sprzątaniu. Tak będzie jeszcze przynajmniej przez dwa miesiące. Zapraszamy.
 
 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy

za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność.

Niech Pan obdarzy Was pokojem.