2 Niedziela Zwykła – 20.01.2013

Drodzy Parafianie

Kimkolwiek byś nie był, czegokolwiek byś nie robił, jakiego byś nie miał powołania, jeśli będziesz z Bogiem, to otrzymasz błogosławieństwo i łaskę. Tak można by dzisiaj streścić drugie z czytań. Przez całe swoje życie szukamy prawdy o sobie, szukamy swojego miejsca na ziemi. Czy to w pracy, czy uczestnicząc w różnych przedsięwzięciach, zawsze zastanawiamy się, czy to, co robimy, jest słuszne, czy godne nas i naszej postawy. A przecież wystarczy się wsłuchać w to, co nam przekazuje Bóg poprzez nas samych, poprzez bliźnich, poprzez czynności, które wykonujemy, by zorientować się, co powinniśmy robić…   Piotr Blachowski
A karnawał trwa! Skoro Jezus bawił się na weselu zostawiając ludziom znak radości, niechże i radość karnawałowej zabawy będzie naszym udziałem. Ale zawsze i wszędzie tak, by Jezus mógł być z Tobą. I będzie, On i Jego radość…
 

                2 Niedziela – 20.01.2013

12.00 – msza św. z udziałem dzieci, w czasie której będą przedstawiane jasełka
15.30 – msza św. z udziałem Franciszkańskiej Wspólnoty Rodzin
18.30 – Nieszpory
                Poniedziałek – 21.01.2013        Dzień Babci
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
19.15 – nauki przedślubne (dom katechetyczny)
19.15 – Krąg Biblijny (dom katechetyczny, sala nr 2)
                Wtorek – 22.01.2013                 Dzień Dziadka
18.00 – nabożeństwo ku czci św. Antoniego
20.00 – godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi
                Środa – 23.01.2013
9.00 – msza św. z udziałem Wspólnoty Pogodnej Jesieni
po mszy św. jasełka w wykonaniu przedszkolaków w domu katechetycznym
18.30 – msza św. w intencji o Jedność Chrześcijan
19.15 – spotkanie Wspólnoty Betesda
                Czwartek – 24.01.2013               
Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła  
17.00 – spotkanie ministrantów i lektorów
18.30 – msza wieczorna, a po niej modlitwa uwielbienia prowadzona przez parafialną wspólnotę charyzmatyczną w salce nad kaplicą (fraternia)
19.15 – nauka przedchrzcielna (dom katechetyczny)
                Piątek – 25.01.2013                     
Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła                                                        
6.00 – Droga Krzyżowa
20.00 – Msza św. dla młodzieży (kaplica)
               Sobota – 26.01.2013                    
Wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów                                         
9.45 – spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio (dom katechetyczny)

                3 Niedziela Zwykła – 27.01.2013

12.00 – msza św. z udziałem dzieci
13.30 – msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św.
18.00 – koncert kolęd w wykonaniu chóru Basilica Cantans.
 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Od 18 do 25 stycznia, do święta Nawrócenia św. Pawła, trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W związku z tym w środę o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta msza św. w tej intencji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W ramach spotkań Verbum cum Musica dziś o g. 17.00 w auli PWT odbędzie się prelekcja ks. dra Joachima Waloszka z Uniwersytetu Opolskiego pt. „Benedykta XVI troska o miejsce muzyki w służbie wiary”. Wystąpi również chór kameralny Senza Rigore. Wstęp wolny.
 • W poniedziałek i wtorek chcemy w naszych modlitwach szczególnie pamiętać o naszych babciach i dziadkach z okazji ich święta.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna normalnie. Już dziś jednak sygnalizujemy, że w czasie ferii zimowych (28.01 – 9.02.br.) kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki.
 • Spotkania katechumenatu rozpoczną się dopiero po feriach zimowych, od poniedziałku 11 lutego. W tym tygodniu młodzież serdecznie zapraszamy na mszę św. w piątek o 20.00 w kaplicy.
 • Od 22 do 24 lutego organizujemy wyjazd na Górę św. Anny na Wielkopostne Dni Skupienia o charakterze ewangelizacyjnym. Wyjazd ten jest obowiązkowy dla II roku katechumenatu. Karty zgłoszeniowe znajdują się na furcie klasztornej. Koszt 100 PLN.
 • Kolejne spotkanie nauk przedmałżeńskich jutro o godz. 19.15 w domu katechetycznym.
 • Spotkanie Kręgu Biblijnego jutro w salce nr 2 o 19.15. Opiekunem kręgu będzie o. Witold. Spotkania te wznawiamy na Waszą prośbę, która powtarzała się często na kolędzie. Serdecznie zapraszamy do udziału, do głębszego poznania i ukochania Biblii.
 • W sobotę o 9.45 ostatnie spotkanie fraterni dziecięcej przed feriami.
 • W ubiegłą niedzielę, na mszy św. o 12.00 mieliśmy okazję brać udział w przedstawieniu Kolędników Misyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 20, którzy po mszy zbierali datki na misje franciszkańskie. Z radością pragnę poinformować, że zebrano 1036 PLN + 2 EURO, a to jest kilkadziesiąt złotych więcej niż rok temu. W imieniu naszych misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 • W niedzielę 27-go stycznia nasz chór Basilica Cantans pod dyrekcją Mirosławy Jury-Żegleń wystąpi z koncertem kolęd w naszym kościele o godz. 18.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 • Informujemy że w naszej Archidiecezji powstał Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania, który mieści się przy ul. Katedralnej 4. Ośrodek ma w planie prowadzić dwa lub trzy cykle przygotowań rocznie. Pierwszy kurs przygotowujący dorosłych do bierzmowania rozpocznie się 17.02.2013 roku o g. 19.00 i potrwa do 19. maja br.
 • W drugim tygodniu ferii (4 – 8.02.2011r.) odbędą się w naszej parafii kolejne już półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym (klasy 1 – 6 szkoły podstawowej). Półkolonie będą trwały od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.30. Planowany jest wyjazd do Aquaparku, do zamku Książ koło Wałbrzycha i Sulistrowiczek, a także codzienna dobra zabawa i podstawowe wyżywienie (śniadanie, zupa na obiad i podwieczorek). Zapisy przyjmujemy na furcie do soboty 26.01.br.
 • Dziś ostatni dzień kolędy, tzw. kolęda uzupełniająca. Bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą gościnność, w zdecydowanej większości za bardzo miłe przyjęcie, wspólną modlitwę, a także za Wasze ofiary. Cieszy nas bardzo Wasze zatroskanie o wspólnotę parafialną i dobra materialne, ale wdzięczni również jesteśmy za wszelkie uwagi i życzliwą krytykę. Za wszelkie niedociągnięcia, które się zakradły w organizowaniu i przeprowadzeniu tegorocznej kolędy serdecznie przepraszamy.

 
Wszystkim naszym Parafianom, naszym Gościom, którzy już w tym tygodniu wyruszają na ferie zimowe, szczególnie dzieciom i młodzieży, życzymy udanego odpoczynku, spokoju i nabrania sił oraz bezpiecznych wyjazdów i powrotów. Niech Bóg ma Was w swej opiece.

____________________________

Pielgrzymki: Ziemia Święta i Turcja
O. Marian, nasz biblista, zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej (Izrael) w dniach 13-20 kwiecień 2013 roku, a także do Turcji  „Pawłową drogą wiary” od 22 kwiecień do 5 maja br.  Dokładniejsze informacje i zgłoszenia przy furcie klasztornej.
 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, 

za pomoc i ofiarność.

Życzymy Wam pokoju serca, Bożej opieki

i radości w całym 2013 roku.

Niech  dobry Bóg Wam błogosławi .