19 Niedziela Zwykła – 13.08.2023

Dzisiaj 19 Niedziela Zwykła. O godz. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę od 16.00 do 18.00.

We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – porządek mszy św. niedzielny, jest to jedno z świąt nakazanych. Po każdej mszy św. będziemy święcić wiązanki ziół i kwiatów. Wiązanki będziemy mogli nabyć przed kościołem. Zebrana ofiara zostanie przeznaczona na remont drzwi naszego kościoła. Już dzisiaj za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

Również we wtorek będziemy obchodzili DZIEŃ SOLIDARNOŚCI ze SŁOWENIĄ, którą nawiedziła klęska powodzi. Chcemy się modlić w intencji ofiar powodzi oraz wesprzeć potrzebujących ofiarami składanymi do puszek przed kościołem.

W środę po mszy św. wieczornej spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa. Spotkanie odbędzie się w Domu Parafialnym w Sali nr 1. Temat spotkania: „Relacje z kobietami”

Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę w dniach 8-10 września. „Toruń Gietrzwałd, Święta Lipka, Niepokalanów” koszt pielgrzymki 700 zł. Więcej szczegółów u siostry Sabiny Raczek tel. 605082545

Informacja dla Rodziców i Muminków wyjeżdżających do Głogowa: zbiórka 17.08 o godz. 10:00 na parkingu koło siedziby Tobiaszki.

Jak co roku zachęcamy do sierpniowej abstynencji od alkoholu, jako cennego i pięknego daru miłości.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnego i udanego wypoczynku.

Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.

 

_____________________

A P E L

Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
o pomoc dla Słowenii

Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro.

Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o  wsparcie.

Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15-ty sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi.

Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.

Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 11 sierpnia 2023 roku

_____________________________