18 Niedziela Zwykła – 01.08.2021

Dziś 18 Niedziela Zwykła. O godz. 18:00 Godzina Święta.

 

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

 

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek, ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

 

We wtorek po mszy wieczornej do godz. 21:00 możliwość adoracji Najśw. Sakramentu, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

 

  • W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek – Święto Najśw. Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli,

– w środę – wspom. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,

– w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego.

 

Jutro w kościołach franciszkańskich i parafialnych możemy uzyskać Odpust Porcjunkuli. Warunki: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła parafialnego i modlitwa „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w int. Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja w int. powołań w czwartek o godz. 17:30, a w sobotę pierwszosobotnie nabożeństwo maryjne o 8:15.

 

Przypominamy, że chorych odwiedzamy tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny.

 

Jak co roku zachęcamy do sierpniowej abstynencji od alkoholu, jako cennego i pięknego daru miłości.

 

Piesza Pielgrzymka z Wrocławia na Jasną Górę z wiadomych przyczyn nie odbędzie się w tradycyjny sposób. Z idącymi przedstawicielami pielgrzymów można łączyć się duchowo. Zachęcamy do łączności modlitewnej w dniach 3-10 sierpnia. Na furcie klasztornej można zapisać się do grupy duchowej oraz nabyć w cenie 10 zł modlitewnik z rozważaniami i modlitwami pielgrzyma na każdy dzień.

 

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki da dzieci.

 

Dziś przed kościołem zbiórka na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna.

 

W związku z nawałnicami, które przyniosły ogromne straty dla mieszkańców niektórych regionów Polski, Niemiec, Holandii i Belgii, prosimy o wsparcie materialne dla ofiar, czyli wpłaty na konto parafialne z dopiskiem – „dla poszkodowanych”. Ofiary można również składać na furcie klasztornej do końca tygodnia. Jest to akcja episkopatów w wielu krajach Europy.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Niech Bóg obdarzy Was pokojem.

 

Intencja modlitewna – sierpień 2021
Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.