16 Niedziela Zwykła – 23.07.2023

Dziś 16 Niedziela Zwykła. Dziś również Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i codziennej życzliwości. O godz. 18:30 zapraszamy na Nieszpory.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek oraz ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej możliwość adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

We wtorek przypada święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu imieniny obchodzi brat Jakub, nasz zakrystian. Msza św. w jego intencji o godz. 6:30.

Również we wtorek, po mszy św. wieczornej, błogosławieństwo kierowców i pojazdów ku czci św. Krzysztofa. Auta proszę zaparkować na parkingu koło siedziby Fundacji Tobiaszki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na środki transportu dla naszych misjonarzy.

Wakacyjny Krąg Biblijny odbędzie się w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Temat: „Jezusowe biada” – Mt 23, 23-32.

Przypominamy, że w soboty, oprócz pierwszej soboty miesiąca, o godz. 8:30 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 3-10 sierpnia. Tradycyjnie na pielgrzymkowy szlak wyruszy Franciszkańska Grupa „Złota 15”. Informacje na temat pielgrzymki – także Franciszkańskiej Grupy „Złotej 15” – znajdują się na stronie internetowej pielgrzymka.pl. Spotkanie modlitewno-organizacyjne dla pielgrzymów Grupy 15 odbędzie się 31 lipca (poniedziałek) o godz. 19:00 w domu parafialnym.

W czasie trwania pieszej pielgrzymki na Jasną Górę można łączyć się duchowo z pielgrzymami przeżywając swoje rekolekcje „w drodze”. Na furcie klasztornej można zapisać się do grupy idących duchowo. Od przyszłej niedzieli, te osoby będą mogły otrzymać na furcie materiały do codziennego rozważania oraz będą mogły złożyć ofiarę na wsparcie pielgrzymki.

Na furcie możemy nabyćtygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki dla dzieci.

 

Na czas wakacji życzymy Wam dobrego i owocnego wypoczynku. Pan niech obdarzy Was pokojem.