13 Niedziela Zwykła – 28.06.2015

Corka_Jaira_06_1Drodzy Parafianie i Goście

Tym, co najbardziej paraliżuje nas w życiu, jest strach i lęk. Lęk o przyszłość, obawa o pracę, dom, najbliższych. Boimy się nowych ludzi, rzeczy, nieprzewidzianych sytuacji. Wolimy wtopić się w tłum, być tak jak inni, szary, nijacy; nie chcemy niczego zmieniać i pragniemy, żeby wszystko było już tak jak zawsze. Ta postawa dotyczy również naszego życia duchowego, naszej więzi z Bogiem. Jakże często boję się zaangażować w osobistą więź z Chrystusem, bo to pociągałoby za sobą zmiany, może zbyt radykalne. Boję się uwierzyć i pójść za Chrystusem, bo musiałbym stanąć wobec zupełnie nowej i nieznanej rzeczywistości. Obawiam się, że może zostanę wyśmiany, jak Jezus w dzisiejszej Ewangelii, gdy przychodzi, by uzdrowić córkę Jaira. Nic już przecież się nie da zrobić, nic nie można zmienić, bo dziewczynka umarła. (…) Myślę o sobie tak samo. Już nic się nie da zrobić z moim życiem, nie można niczego uzdrowić, zmienić, bo umarłem już dawno. Jest we mnie pustka, brak wiary w Boga, w człowieka, nie patrzę z nadzieją w przyszłość, nie potrafię zaangażować się w miłość… Paweł Barszczewski OP
A potrzeba tak niewiele. Wystarczy, że dotknę Jezusa z wiarą. Potrzebny jest mały gest, delikatny dotyk, by Jezus odmienił moje życie… Odwagi!

                13 Niedziela Zwykła – 28.06.2015
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci z rodzicami – pożegnanie o. Teofila.
13.30 – Msza św. z udzieleniem chrztu małym dzieciom.
18.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
19.00 – Msza św. o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.
20.10 – Msza św. akademicka – ostatnia w tym roku akademickim!
                Poniedziałek – 29.06.2015
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
19.15 – Spotkanie Kręgu Biblijnego Betania.
                Wtorek – 30.06.2015
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
                Środa – 01.07.2015
9.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, a następnie spotkanie
18.30 – Msza św.
                Czwartek – 02.07.2015 – pierwszy czwartek miesiąca
17.30 – Adoracja w int. powołań.
18.30 – Msza św..
                Piątek – 03.07.2015 – pierwszy piątek miesiąca
Święto św. Tomasza, Apostoła
6.00 – Droga Krzyżowa.
18.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
18.30 – Msza św.
                Sobota – 04.07.2015 – pierwsza sobota miesiąca
8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
9.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Krwi Chrystusa.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św. wieczorna.
                14 Niedziela Zwykła – 05.07.2015
8.00 – Spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.
18.00 – Adoracja Najśw. Sakramentu i Nieszpory.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś 13 Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

Петр и Павел

 • Jutro uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek mszy św. powszedni.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu – ze względu na uroczystość – będzie czynna tylko środę i piątek od 15.00 do 18.00.

 

 • W środę o godz. 9.00 msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, a następnie spotkanie.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca;

– w czwartek adoracja w int. powołań o 17.30, a następnie msza św. w tej intencji,
– w piątek nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o 18.00 (w wakacje nie ma mszy św. o godz. 17.00!),
– w sobotę msza z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa o 9.00.

 • Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu domowe odwiedziny chorych. Ze względu na wyjazdy wakacyjne, swoich chorych odwiedzi tylko o. Proboszcz i o. Adam.

 

 • logoDuszpasterstwo Akademickie Antoni informuje, że w okresie wakacji, a także we wrześniu nie będzie niedzielnej mszy dla studentów o godz. 20.10. Inauguracja nowego roku akademickiego w niedzielę 4 października.
 • Zapraszamy studentów na dwutygodniowy obóz w Tatrach razem z naszym Duszpasterstwem Akademickim Antoni. Koszt obozu to 399 zł. Termin od 2 do 16 września. Więcej informacji o obozie w Białym Dunajcu na stronie Duszpasterstwa Akademickiego Antoni.

 

 • pielgrzymka-logoSerdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w dniach 02 – 10 sierpnia (niedziela – poniedziałek). Koszt dla osób pełnoletnich to 95 zł (młodzież do gimnazjum 85 zł). Jest możliwość powrotu z Jasnej Góry wynajętym autokarem. Zapraszamy do naszej franciszkańskiej grupy XV. Więcej informacji na stronie www.zlota15.pl.

 

 • W dniach od 20 do 25.07. odbywać się będzie po raz dziewiętnasty ŚWIĘTO MŁODZIEŻY na Górze św.  Anny. Jak co roku proponujemy młodzieży wspólny wyjazd autokarem. Koszt 120 pln (opłata organizacyjna + autobus). Karty są dostępne na furcie. Wszelkie informacje u o. Teofila: teofilofm@wp.pl.
 • Spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Medziugorje odbędzie się we wtorek o godz. 19.15 w domu parafialnym. Pozostały jeszcze trzy miejsca wolne na wyjazd z Wrocławia do Medziugorje w dniach 4-12 lipca 2015 r. Koszt wyjazdu 560 zł i 210 Euro. Informacje u o. Jozafata – Tel. 609 651 914.
 • Zwracamy się  z serdeczną prośbą do parafian, aby w okresie czerwiec, lipiec, sierpień nie dostarczać odzieży do kuchni charytatywnej. Ze względu na konieczność przeprowadzenia remontu  pomieszczenia nie jesteśmy w stanie magazynować odzieży. Dziękujemy za wyrozumiałość.

 

dzieci_zawabaPrzypomnienie przed wakacjami

Wakacje to dla dorosłych czas urlopów i regeneracji sił potrzebnych do dalszej pracy zawodowej, a dla dzieci to dwa miesiące bez szkoły, książek i sprawdzianów. Często w okresie wakacyjnym osoby dorosłe i dzieci, choć przyznają się do Kościoła katolickiego, robią sobie wakacje również w dziedzinie obowiązków religijnych. Dyspensowanie się od mszy św. niedzielnej, od modlitwy codziennej, od dawania świadectwa życia chrześcijańskiego nie jest rzadkością. Tymczasem wakacje mogą być dla chrześcijanina czasem pogłębienia wiary w Boga, czasem nawiązania bliższej przyjaźni z naszym Stwórcą i Ojcem. Istnieją możliwości przeżycia wakacji w sposób bardzo typowy dla wierzących w Boga. Co roku w sierpniu wyrusza Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Organizowany jest wyjazd na Święto Młodzieży na Górę św. Anny, wyjazdy wakacyjne dzieci z Fundacji Tobiaszki. Zachęcamy do wytrwałości i życzymy odwagi w kroczeniu Bożą drogą. Niech dobry Bóg Wam błogosławi na różnych wakacyjnych drogach.
 

 • Spotkania dla rodzin alkoholików (AL-ANON) odbywają się w piątki o g. 18.00; Anonimowi Alkoholicy (AA) mają swoje spotkania w soboty o g. 17.00 i w niedziele o g. 18.15. Spotkania odbywają się w domu katechetycznym w sali nr 4.

 

 • Jeszcze jedna, dość wyczekiwana informacja. Malowanie naszego kościoła zacznie się dopiero 13.07.br. – zapewnia nas firma, która to dzieło wykona. Mamy zatem spore opóźnienie. W międzyczasie jednak powoli kończy się renowacja stacji drogi krzyżowej. Jak wszystko się uda, to w tym tygodniu zostaną zawiezione do Torunia ostatnie 3 stacje. W związku z malowaniem będzie trochę zamieszania, ale miejmy nadzieję, że wszystko się uda. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

 
Drodzy Parafianie i Goście, czytelnicy cotygodniowego „Listu do Parafian”
To już ostatni w tym roku szkolnym numer „Listu do Parafian”. Bardzo dziękuję Wam, za różnego rodzaju spostrzeżenia i uwagi, przepraszam za pomyłki. Nasz List ma charakter typowo informacyjny i mam wrażenie, że dobrze spełnia to zadanie. Sygnalizowałem już, że rośnie liczba osób korzystających z informacji zamieszczonych na naszej stronie internetowej, ale nie rezygnujemy z formy drukowanej, bo przecież co tydzień drukujemy ponad 1000 egzemplarzy. Zatem do zobaczenie we wrześniu.      o. Fabian, proboszcz

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy

za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność.

Niech Pan obdarzy Was pokojem.