13 Niedziela Zwykła – 26.06.2016

mozaika_-_Chrystus_PantokratorDrodzy Parafianie i Goście 
Pługów wiele, ale życie krótkie, trzeba więc wybrać tylko jeden. Po wyborze należy przyłożyć rękę i serce do wybranego pługa i nie wolno oglądać się wstecz. Przychodzi wielka pokusa. Wydaje się nam, że przy innym pługu jest łatwiej, piękniej, że tam więcej można zrobić. A tu przestroga Chrystusa: Człowiek, który przyłożył rękę do pługa, a ogląda się wstecz, „nie nadaje się do królestwa Bożego”. Zapomniało o tym nasze pokolenia. Zawarli małżeństwo, wybrali pług, a po trzech latach myślą o tym, czy nie należy go zmienić… Spotykamy kapłanów, którzy rzucają pług kapłaństwa i zawierają małżeństwo… Spotykamy takich zakonników, siostry zakonne… Ojciec, matka poczęli dziecko i nie chcąc podejmować trudu wychowania porzucają je albo w gabinecie ginekologa, albo w domach dziecka… To do nich odnoszą się słowa Jezusa o pługu. Każda ucieczka od odpowiedzialności jest znakiem niedojrzałości człowieka. Sąd ostateczny będzie czasem objawienia porzuconych pługów. Przy nich staną ci, którzy się oglądali wstecz. Odkąd wybraliśmy pług i zdecydowaliśmy o swym życiu, prośmy o łaskę wytrwania. Jest to jedna z największych łask, jakie możemy otrzymać od Pana Boga. Ks. Edward Staniek
”Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego” Łk 9,62
 

                13 Niedziela Zwykła – 26.06.2016
10.30 – Suma
12.00 – Msza św. z udziałem rodzin z dziećmi – pożegnanie o. Januarego.
13.30 – Msza św. z udzieleniem chrztu małym dzieciom.
18.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
20.10 – Msza św. akademicka.
                Poniedziałek – 27.06.2016
  9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św. wieczorna.
                Wtorek – 28.06.2016
Wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika.
  9.00 – Msza św.
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św. o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, a po mszy adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.
                Środa – 29.06.2016
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  9.00 – Msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień.  
18.30 – Msza św.
                Czwartek – 30.06.2016
  9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św. – po mszy błogosławieństwo prymicyjne o. Rocha i o. Lotara, następnie modlitwa uwielbienia.
                Piątek – 01.07.2016pierwszy piątek miesiąca
  6.00 – Droga Krzyżowa.
  9.00 – Msza św.
18.00 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
18.30 – Msza św.
                Sobota – 02.07.2016pierwsza sobota miesiąca
  8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  9.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Krwi Chrystusa.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św. wieczorna.
                14 Niedziela Zwykła – 03.07.2016
  8.00 – Spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.
10.30 – Suma
12.00 – Msza św. z udziałem rodzin z dziećmi.
18.00 – Godzina Święta i Nieszpory.
19.00 – Msza św. wieczorna.
UWAGA! – mszy św. akademickiej o godz. 20.10 nie będzie do 2 października 2016!

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 

 • Dziś 13 Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
 • Петр и ПавелKancelaria parafialna będzie czynna wg „porządku wakacyjnego”, czyli w poniedziałek, środę i piątek od 15.00 do 18.00. Taki plan będzie obowiązywał do początku września br..
 • W środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. O godz. 9.00 msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, a następnie spotkanie.
 • Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 18.00.
 • W czwartek o 18.30 mszę św. dziękczynną odprawią neoprezbiterzy: ojcowie Roch i Lotar, a po mszy udzielą błogosławieństwa prymicyjnego.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca;

– w piątek nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa o 18.00,
– w sobotę msza z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa o 9.00.

 • Duszpasterstwo Akademickie Antoni informuje, że w okresie wakacji, a także we wrześniu nie będzie niedzielnej mszy dla studentów o godz. 20.10. Inauguracja nowego roku akademickiego w niedzielę 2 października.

 

 • Informacja na temat terminu I Komunii w 2017 roku. W przyszłym roku uroczystość I Komunii św. odbędzie się w niedziele 14 maja – SP nr 20 i 21 maja – SP nr 83.

 

 • Kuchnia Charytatywna dziękuje wszystkim dobroczyńcom za wsparcie i pomoc w niesieniu miłosierdzia względem potrzebujących.  Zwraca się również z prośbą, aby od czerwca do września nie składać ubrań na rzecz potrzebujących. Okres wakacji to też czas urlopu i remontów w kuchni, a brak nam miejsca na magazynowanie odzieży. Dziękujemy za zrozumienie i życzymy dobrego czasu urlopów.

 

 • W dniach 15 – 18 lipca odbędzie się Święto Młodzieży na Górze św. Anny, jest to dobra okazja do przygotowania się do przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Osoby chcące wziąć udział w tym spotkaniu proszone są o dokonywanie zapisów poprzez stronę www.swietomlodziezy.com. Niestety nie będzie wyjazdu zorganizowanego z naszej parafii, ale zachęcamy do wyjazdów indywidualnych. Opiekunem naszej młodzieży na Górze św. Anny będzie o. Teofil. A zatem w formularzu w rubrykę „opiekun”, wpisujemy: o. Teofil.

 

 • Duszpasterstwa Akademickie Wrocławia i Opola zapraszają wszystkich maturzystów i studentów na XXXIII Obóz Adaptacyjny w Białym Dunajcu. Obóz to niesamowita przygoda, wycieczki górskie po pięknych Tatrach, sport, prawdziwe przyjaźnie i spotkania z Bogiem. Termin wyjazdu: 31 sierpnia-14 września. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.bialydunajec.org (oraz na plakacie przed kościołem).
 • O. Maksymilian bardzo dziękuje wszystkim za modlitwę w intencji jego zdrowia. Operacja się udała. W tej chwili jest w trakcie rehabilitacji. Bóg zapłać.

 

 • indeks WSpotkanie dla rodzin przyjmujących pielgrzymów podczas ŚDM odbędzie się w Domu parafialny w poniedziałek 11 lipca o godz. 19:15. Jeżeli ktoś nie może przybyć na spotkanie informacji może zasięgnąć u o. Tomasza od niedzieli 2 lipca.

 


wakacje_01Przypomnienie przed wakacjami
Wakacje to dla dorosłych czas urlopów i regeneracji sił potrzebnych do dalszej pracy zawodowej, a dla dzieci to dwa miesiące bez szkoły, książek i sprawdzianów. Często w okresie wakacyjnym oso-by dorosłe i dzieci, choć przyznają się do Kościoła katolickiego, robią sobie wakacje również w dziedzinie obowiązków religijnych. Dyspensowanie się od mszy św. niedzielnej, od modlitwy codziennej, od dawania świadectwa życia chrześcijańskiego nie jest rzadkością.
Tymczasem wakacje mogą być dla chrześcijanina czasem pogłębienia wiary w Boga, czasem nawiązania bliższej przyjaźni z naszym Stwórcą i Ojcem. Istnieją możliwości przeżycia wakacji w sposób bardzo typowy dla wierzących w Boga. Co roku w sierpniu wyrusza Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Organizowane są wyjazdy wakacyjne dzieci z Fundacji Tobiaszki i Muminki. Na wakacje wyruszyła już młodzież z Fraterni san Damiano. Czeka nas również w tym roku wydarzenie wyjątkowe: Światowe Dni Młodzieży. Zachęcamy do wytrwałości i życzymy odwagi w kroczeniu Bożą drogą. Niech dobry Bóg Wam błogosławi na różnych wakacyjnych drogach.
 

 • Spotkania dla rodzin alkoholików (AL-ANON) odbywają się w piątki o g. 18.00; Anonimowi Alkoholicy (AA) mają swoje spotkania w soboty o g. 17.00 i w niedziele o g. 18.15. Spotkania odbywają się w domu katechetycznym w sali nr 4.

 
Drodzy Parafianie i Goście, czytelnicy cotygodniowego „Listu do Parafian”
To już ostatni w tym roku szkolnym numer „Listu do Parafian”. Bardzo dziękuję Wam, za różnego rodzaju spostrzeżenia i uwagi, przepraszam za pomyłki. Nasz List ma charakter typowo informacyjny i mam wrażenie, że dobrze spełnia to zadanie. Sygnalizowałem już, że rośnie liczba osób korzystających z informacji zamieszczonych na naszej stronie internetowej, ale nie rezygnujemy z formy drukowanej, bo przecież co tydzień drukujemy ponad 1000 egzemplarzy. W tym roku doszła jeszcze jedna możliwość pozyskiwania informacji, mianowicie Facebook. Cieszy się on sporym zainteresowaniem i pewnie w czasie wakacji również będzie aktualizowany przez moderatora – o. Tomasza.
Pragnę przypomnieć, że drukowany List do Parafian jest prawie identyczny z tekstem zamieszczanym na stronie internetowej. W czasie wakacji staramy się zamieszczać tylko najbardziej konieczne ogłoszenia. 
Zatem spokojnych i błogosławionych wakacji.                                    o. Fabian, proboszcz
 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za

wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność.

Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.