11 Niedziela Zwykła – 14.06.2015 – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. ANTONIEGO Z PADWY.

sw-antoniUroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy

Drodzy Parafianie i Goście
…Wspólnota wierzących musi wciąż na nowo uświadamiać sobie wieczną aktualność Ewangelii, uznając, że jej przepowiadanie dzisiaj – podobnie jak przepowiadanie św. Antoniego – ukazuje nam Słowo Wcielone jako postać autentyczną, aktualną i bliską naszej historii, bogatą w łaskę i zdolną wzbudzić w sercach obfitość nadprzyrodzonej miłości. Pisma św. Antoniego, bogate w nauczanie biblijne, a zarazem obfitujące w pouczenia duchowe i moralne, są także dzisiaj wzorem i vademecum kaznodziejstwa. Dostarczają między innymi licznych dowodów na to, że przepowiadanie homiletyczne podczas liturgii może stać się dla wiernych doświadczeniem czynnej obecności Chrystusa, który nadal głosi Ewangelię swojemu ludowi, aby ten odpowiedział modlitwą i śpiewem. Zachęcam przeto wszystkich członków wielkiej rodziny franciszkańskiej, by starali się szerzyć wszędzie wiedzę o Świętym Cudotwórcy, otaczanym tak wielką czcią we wspólnotach chrześcijańskich na całym świecie. Niech wśród braci zakonów franciszkańskich odżyje duch prawdziwej gorliwości w głoszeniu autentycznej wiary, a zarazem czujna i odpowiedzialna troska o właściwe przepowiadanie, wola poznania słowa Bożego i jego wartości, gotowość do niestrudzonej i wytężonej pracy na polu nowej ewangelizacji… Jan Paweł II, Watykan 13.06.1994.
…św. Antoni, nasz Patron, budował swoje życie na Chrystusie. Od Niego nauczył się pokory, ubóstwa, łagodności, czystości, a także wprowadzania pokoju w świecie…
 

                11 Niedziela Zwykła – 14.06.2015
Zewnętrzna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy.
10.30 – Uroczysta suma odpustowa.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci z rodzicami.
                – po mszy św. festyn parafialny na ogrodzie klasztornym –        
18.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
20.10 – Msza św. akademicka.
                Poniedziałek – 15.06.2015
Wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.
19.15 – Spotkanie Kręgu Biblijnego Betania.
                Wtorek – 16.06.2015
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
                Środa – 17.06.2015
Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
18.30 – Msza św.
                Czwartek – 18.06.2015
18.30 – Msza św., po niej modlitwa uwielbienia.
                Piątek – 19.06.2015
6.00 – Droga Krzyżowa.
15.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Bożego Miłosierdzia.
18.30 – Msza św.
Po mszy św. w domu parafialnym spotkanie z dr Dariuszem Cupiałem. Temat: „Jak być dobrym ojcem i mężem?”
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica) a następnie katecheza (fraternia).
                Sobota – 20.06.2015
8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
9.00 – Msza św..
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św. wieczorna.
                12 Niedziela Zwykła – 21.06.2015
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci z rodzicami.
18.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

  • antoniDziś Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego, patrona naszej parafii. Kazanie na wszystkim mszach głosi o. Oskar Maciaczyk OFM. Centralnym wydarzeniem jest suma odpustowa o godz. 10.30. Po mszy św. o godz. 12.00, czyli ok. 13.00 zapraszamy na festyn, który odbędzie się na naszym ogrodzie klasztornym. Jak co roku, będzie wiele atrakcji: zabawy dla dzieci, malowanie buziek, losowanie różności, kiermasz książek, stoisko Poradni Rodzinnej, będzie dmuchany zamek. Na miejscu będziemy mogli również coś zjeść: będzie grill, gofry, napoje i słodkości. Festyn zakończymy około godz. 15.30.
  • Przed kościołem od rana możemy nabyć chlebki św. Antoniego oraz ciasta z domowego wypieku. Dochód z festynu przeznaczony jest na malowanie kościoła, a także na wyjazdy wakacyjne Wspólnoty Muminki. Serdecznie zapraszamy.
  • W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po mszy o 9.00. Po wieczornej mszy św. odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  • Kancelaria parafialna będzie czynna wg planu.

 

  • Noc kosciolow_logoKomunikat. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej uprzejmie informuje wiernych Archidiecezji Wrocławskiej, że zbliża się już VI edycja Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa „Nocy Kościołów”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej wyjątkowej inicjatywie. W dniach 16-24 czerwca br. w wielu kościołach naszej Archidiecezji będą miały miejsce interesujące koncerty, wykłady, panele dyskusyjne, wystawy, prelekcje, w których wezmą udział m.in.: abp Józef Kupny, bp Andrzej Siemieniewski, poseł Marek Jurek, prof. Andrzej Sadowski, dziennikarze – Krzysztof Skowroński, Jan Pospieszalski, Tomasz Terlikowski, Grzegorz Górny i wiele innych osób. To wielkie wydarzenie „Nocy Kościołów” odbędzie się pod patronatem J.E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Nie zabraknie także gości z zagranicy; o prześladowaniach i dyskryminacji chrześcijan opowie bp Sebastian Shaw z Pakistanu i ks. Douglas Al-Bazi z Iraku, który był więziony przez członków Państwa Islamskiego. Zapraszamy również na koncerty m.in.: Mszy gospelowej Włodzimierza Szomańskiego z udziałem orkiestry Narodowego Forum Muzyki, Moniki Kuszyńskiej – finalistki koncertu eurowizji, Rodziny Pospieszalskich oraz wielu polskich zespołów z Białorusi i Ukrainy. Szczegółowe informacje dotyczące programu znaleźć można na ulotkach oraz na stronie internetowej www.nocekosciolow.pl oraz stronie naszej Archidiecezji. Wszystkie spotkanie są otwarte i bezpłatne. ks. Marian Biskup, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego.
  • Dariusz CupiałW naszej parafii w ramach „Nocy kościołów” odbędzie się spotkanie z p. dr Dariuszem Cupiałem. Temat: „Jak być dobrym ojcem i mężem?”. Spotkanie odbędzie w domu parafialnym w piątek po mszy wieczornej. Kim jest dr Dariusz Cupiał? To teolog, autor książki „Na drodze ewangelizacji i ekumenii”. Współzałożyciel Fundacji im. św. Cyryla i Metodego, pomysłodawca i koordynator programu Inicjatywa Tato.Net. Należy do Stowarzyszenia Innowatorów społecznych ASHOKA i Stowarzyszenia Diakonia Światło-Życie.

 

  • pielgrzymka-logoSerdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w dniach 02 – 10 sierpnia (niedziela – poniedziałek). Koszt dla osób pełnoletnich to 95 zł (młodzież do gimnazjum 85 zł). Jest możliwość powrotu z Jasnej Góry wynajętym autokarem. Zapraszamy do naszej franciszkańskiej grupy XV. Więcej informacji na stronie www.zlota15.pl.

 

  • W sobotę 20.06 świeccy franciszkanie organizują pielgrzymkę do Barda Śląskiego. Jest jeszcze parę wolnych miejsc. Wyjazd autokarem o godzinie 7.00 sprzed kościoła. Powrót ok 17.00. Koszt 20-30zł. Chętnych prosimy o kontakt z Sabiną Raczak 605082545.
  • Zwracamy się  z serdeczną prośbą do parafian aby w okresie czerwiec, lipiec, sierpień nie dostarczać odzieży do kuchni charytatywnej. Ze względu na konieczność przeprowadzenia remontu  pomieszczenia nie jesteśmy w stanie magazynować odzieży. Dziękujemy za wyrozumiałość.
  • Uwaga oszuści!!! Na terenie naszego osiedla Karłowice- Polanka- Różanka w ostatnich dniach pojawiły się osoby zbierające datki na rzecz Franciszkańskiej Kuchni Charytatywnej. Pragniemy poinformować, iż nikt nie został upoważniony przez nas do przeprowadzania jakichkolwiek zbiórek na terenie miasta Wrocławia. Osoby podające się za wolontariuszy lub pracowników naszej kuchni, to oszuści. Bardzo prosimy, aby zaistniałe zdarzenia zgłaszać w komisariacie Policji. Ze względu na zbliżający się okres wakacyjny, prosimy o szczególną czujność, gdyż pojawia się w tym okresie wielu oszustów, którzy podszywają się pod różne dobroczynne organizacje.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości,

za pomoc i ofiarność.

Życzymy Wam radosnego świętowania odpustu.

Niech Pan obdarzy Was pokojem.