10. Niedziela Zwykła – 10.06.2018

Drodzy Parafianie i Gości
… Ileż trzeba mądrości i pokory, by zawsze i wszędzie dostrzec działanie Boga i umieć cieszyć się sukcesami ludzi prawych. Ich działanie stanowi zaproszenie do współpracy w wielkich dziełach. Jakże inaczej potoczyłyby się losy Ewangelii, gdyby przynajmniej połowa uczonych w Piśmie stanęła po stronie Jezusa. Nie pozwalała im na to ich pycha, która odsłania swą najstraszniejszą twarz w zazdrości. Zło objawia się tam, gdzie chce kogoś zniszczyć. Ma ono swoich „apostołów”. Nie przebiera w środkach. Dobro zawsze jest twórcze i chce pomóc innym we wzrastaniu, w ubogacaniu serca i umysłu. Jezus staje wobec oszczerców, wyjaśnia i przestrzega, ale ich nie uderza. Będą mieli jeszcze wiele okazji, by podejść do Niego, by porozmawiać. Jeśli stać ich na pokorę i szukanie prawdy, otworzą swe serca na działanie łaski nawrócenia i popełniony grzech zostanie im odpuszczony. Jeśli pozostaną w swym uporze, sięgną po jeszcze ostrzejsze narzędzia, łącznie z krzyżem, by zniszczyć Jezusa. Biedni, dopiero na sądzie przekonają się, że to nie Chrystus, lecz oni byli wykonawcami poleceń Belzebuba, władcy złych duchów. Zanotowana przez św. Marka scena wzywa do głębszej refleksji nad tajemnicą przewrotności ludzkiego serca, które potrafi zarzucić samemu Synowi Boga działanie szatańskie. Pozwala też odkryć, jak winna wyglądać ewangeliczna reakcja na oszczerstwo. Spokojne wyjaśnienie i troska o oszczercę, bo to on znajduje się w znacznie trudniejszej sytuacji niż oczerniony. Ks. Edward Staniek

              10 Niedziela Zwykła – 10.06.2018
10.30 – Suma
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
14.30 – Msza św.  dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.
18.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Seca Pana Jezusa. 
20.10 – Msza św. akademicka. 
                Poniedziałek – 11.06.2018
Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
6.30 i 9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św..
19.15 – Zakończenie cyklu nauk Kursu przedmałżeńskiego – dom parafialny.
                Wtorek – 12.06.2018
  6.30 i 9.00 – Msza św.
18.00 – Nabożeństwo ku ci św. Antoniego.
18.30 – Msza św., a po niej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi do godz. 21.00.
                Środa – 13.06.2018
Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy.
 6.30 i 9.00 – Msza św.
18.30 – Msza św.,
– po mszy św. Nabożeństwo Fatimskie z procesją.
                Czwartek – 14.06.2018
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
6.30 i 9.00 – Msza św. 
18.30 – Msza św., po mszy modlitwa uwielbieni
                Piątek – 15.06.2018
Wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.
6.00 – Droga Krzyżowa.
6.30 i 9.00 – Msza św.
15.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Bożego Miłosierdzia.
18.30 – Msza św.
                Sobota – 16.06.2018
  8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  9.00 – Msza św.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św.
             11 Niedziela Zwykła – 17.06.2018
– zewnętrzna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy.
10.30 – Suma odpustowa.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
18.30 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego z ucałowaniem relikwii. 
20.10 – Msza św. akademicka. 

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 • Dziś 10 Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 Nabożeństwo ku czci Najśw. Seca Pana Jezusa.  
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna w środę, w pozostałe dni wg planu. Informujemy, że od 17.06.2018 do końca wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00.
 • Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy przez cały miesiąc czerwiec po mszy o godz. 9.00.

 

 • W środę przypada Uroczystość św. Antoniego, Patrona naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30. Po mszy kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją.

 

 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili zewnętrzną Uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego z Padwy. Mszę św. o godz. 10.30 odprawi i kazanie wygłosi o. dr hab. Jerzy Tupikowski, klaretyn, prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
 • O godz. 13.00 w rozpoczniemy Festyn Parafialny. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w organizowaniu festynu parafialnego. Jak co roku można przynosić nowe rzeczy na losowanie różności, odpowiednie książki na kiermasz książek oraz bardzo prosimy o wypiek ciast na niedzielę odpustową.

 

 • Duszpasterstwa Akademickie Wrocławia i Opola zapraszają wszystkich maturzystów i studentów na XXXV Obóz Adaptacyjny w Białym Dunajcu. Obóz to niesamowita przygoda, wycieczki górskie po pięknych Tatrach, sport, prawdziwe przyjaźnie i spotkania z Bogiem. Termin wyjazdu: 3 – 16 września. Zapisy na obóz rozpoczną się 10 lipca. Więcej informacji na stronie www.bialydunajec.org oraz na plakacie informacyjnym.

 

 • Od pewnego czasu w naszej parafii odbywają się spotkanie Grupy Wsparcia dla Kobiet, które prowadzi Stowarzyszenie Przystań M. Spotkanie są bezpłatne, anonimowe, nie trzeba się zapisywać, należy po prostu przyjść. Odbywają się we wtorki od godz. 18.00 do 20.00 w domu katechetycznym.
 • W październiku bieżącego roku organizujemy pielgrzymkę na Cypr – „Śladami Apostołów”. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 12 do 20.10.2018. Zapraszamy do udziału, a szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 • Wspólnota św. Szarbela zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 15 do 25 lipca 2018r. Koszt 650 zł + 250 Euro. Zapisy na furcie. Numer tel. 602825794.

Kuchnia Charytatywna  kończy działania z rozdawnictwa odzieży, mebli, książek i innych artykułów gospodarstwa domowego. Dziękujemy za dotychczasowe wspieranie naszych działań w tej materii. Prosimy zatem aby nie dostarczać na furtę tych artykułów. Nasza kuchnia nie posiada aż tak dużego zaplecza aby gromadzić tego typu artykuły. Są już w mieście organizacje zajmujące się tego typu pomocą i warto do nich przekazywać dary. Za zrozumienie i wszelką Waszą pomoc składam serdeczne. Bóg Zapłać. br. Rafał Gorzołka.
 
Papieskie intencje modlitewne – czerwiec 2018
Intencja powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.
 


 

Festyn Parafialny z ok. Uroczystości Odpustowych

ku czci św. Antoniego z Padwy.

 
Przed kościołem od rana będzie można nabyć chlebki św. Antoniego, ciasta z domowego wypieku, będzie stoisko naszego wydawnictwa.
Zasadniczą część Festynu Odpustowego rozpoczniemy bezpośrednio po mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
Co będzie:
– gry i zabawy, dmuchany zamek
– losowania i kiermasz książek
– słodkości i grill
– napoje: zimne i gorące (kawa i herbata)
– ciasta z domowego wypieku
– malowanie buziek
… i wiele innych atrakcji
                                                                                                                 ZAPRASZAMY
 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości,

pomoc i ofiarność. Życzymy Wam Bożego pokoju i radości.

Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.

 


V rocznica ingresu J.E.Abpa Józefa Kupnego

Drodzy w Chrystusie Panu, Mieszkańcy Wrocławia,

Kuria Metropolitalna Wrocławska niniejszym informuje o przypadającej w sobotę, 16 czerwca, 5. rocznicy ingresu i przejęcia posłannictwa Pasterza naszej Archidiecezji przez J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolitę Józefa KUPNEGO.
Tego dnia Ksiądz Arcybiskup Metropolita będzie przewodniczył o godz. 11.00 w Katedrze Wrocławskiej, koncelebrowanej Mszy Świętej, w ramach której, razem z Ludem Bożym zgromadzonym przy ołtarzu Pańskim, będzie dziękował Bogu Wszechmogącemu za wszelkie dobro, jakie w czasie Jego dotychczasowej posługi pasterskiej stało się udziałem Kościoła Świętego w naszej Archidiecezji; będzie też prosił o dalszą opiekę, by dobry Bóg wspierał swoją łaską Jego inicjatywy i przedsięwzięcia podejmowane w trosce o zbawienie powierzonych sobie wiernych.